Zindelik Getiren Doğal Taşlar

admin

Zindelik getiren doğal taşlar renklerine, kişiye sağladığı enerjiye, biçimlerine, ruhsal anlamdaki etkilerine göre farklılık oluşturur. Zindelik özellikle stresli bir iş hayatı olan kişiler için önemlidir. Sabahları daha zinde, daha dinç ve güne daha pozitif uyanmak isteyenler için zindelik getiren taşlar birçok faydasıyla yardımcı olur.

Ruhunuzu İyileştiren Lepidolite Taşı

Lepidolit taşı, ruhun iyileştirilmesinde ve odaklanma konusunda oldukça önemli bir taştır. Görünüm itibariyle beyaz ve mor rengin birbirine karışımından oluşur. Şekli yuvarlaktır. Fakat çeşitli aksesuarlar da kullanılması gerektiği takdirde, biçimlendirilir. Lepidolite taşını tercihan aksesuar olarak da kullanabilirsiniz. Tercihen de bulunduğunuz alanda herhangi bir tabak içerisine ya da yüksek bir noktaya koyduğunuz takdirde, yaydığı enerji ile kendinizi daha iyi, daha dinç, daha pozitif hissetmeniz adına fayda sağlar. Şifalı taşlar grubu içerisindedir. Zindelik getiren doğal taşlar kategorisi içerisinde, bilinen en önemli ruh dengeleyici bir taş olarak adlandırılır.

Zindelik Getiren Doğal Taşlar; Negatif Enerjiyi Temizleyen Akik Taşı

Kişinin daha zinde ve daha dinç olması için en önemli etken de gerekli olan, negatifliği üzerinden atmasıdır. Bu çoğu zaman spor, müzik ya da bunun gibi etmenlerle gerçekleşir. Ancak yaydığı enerji ile alan içerisindeki atmosferi değiştiren bir taş aradığınız takdirde, akik taşı kesinlikle yardımcı olan bir doğal taştır. Zindelik getiren doğal taşlar içerisinde gerek yaydığı enerjiyle, gerekse psikolojik anlamda ki iyileştirmesi açısından faydalıdır. Yalnızca psikolojik ve ruhsal anlamda değil, sağlık açısından da birçok faydası bulunur. Özellikle olumsuzluğu kişinin üzerinden atması ile bilindiği gibi yorgunluk, stres ve bunun gibi etmenlerden de uzaklaşmanızı sağlar.

Zinde Bir Kafaya Sahip Olmak İçin Apatit Taşı

Zindelik getiren doğal taşlar içerisinde, sabah uyandığınızda güne zinde ve ruhsal olarak iyileşmiş, dinlenmiş bir şekilde başlamak istediğiniz takdirde, apetit taşını tercih edebilirsiniz. Apatit taşı iş hayatı yoğun, stresli ve yorgun geçen kişilerin kullanabileceği bir taştır. Bunu yanınızda da taşıyabilirsiniz. Tercihan bulunduğunuz alandaki havayı değiştirmek adına da kullanılması önemlidir. Apatit taşı çalışma isteğinin artırılmasında, kişinin motivasyonun güçlendirilmesinde ve ruhsal anlamda canlanma istediğiniz takdirde faydalanabileceğiniz bir taştır. Birçok kişi tarafından da tavsiye edilir.

İyileştirici Etkisi İle Dumortierit Taşı

Dumortierit taşı diğer bir ifade ile sabır taşı şeklinde adlandırılır. Dumortierit taşı, görünüm itibariyle mavi, beyaz ve mavinin tonlarını içerisinde bulundurur. Yuvarlak bir taştır. Fakat biçimlendirildiğini takdirde farklı şekillere de getirilebilir. Dumortierit taşı, zindelik getiren doğal taşlar içerisinde en bilinen bir taştır. Kişinin içsel rehberliğini sağladığı gibi kişiliğinize zarar veren olumsuzlukların giderilmesinde de önemli bir rol oynar. Örneğin yatak odanızda ya da çalışma alanınızda dumortierit taşının bulunması, ortama daha pozitif bir enerji sağlanması adına gereklidir. Dumortierit taşını diğer taşlardan ayıran en önemli faktörlerden birisi de, içsel olarak kişiyi rahatlatan ve bunalımlarından uzaklaşması adına yardımcı olan taş grubu içerisindedir. Sakinleştirici ve zinde tutan etkisi ile birlikte enerji artıran bir yanı da mevcuttur. Sağlık anlamında da birçok faydası yer edinir. Olumsuz düşüncelerden uzaklaştırır. İhtiyaç duyulan özgüveni kişiye sağlar.

Zindelik Getiren Doğal Taşlar; Dinçleşmeye Sağlayan Unakit Taşı

Zindelik getiren doğal taşlar içerisinde unakit taşı,  çok bilinmeyen ancak faydalarını da saymakla bitiremeyeceğimiz bir taştır. Unakit taşı, iyileştirici gücü ile bilinir. Yorgun ruh halini kişiden uzaklaştırıp daha dinç, daha enerjik ve daha zinde olmanız adına yardımcı olur. Stresli, yorgun ya da psikolojik anlamda çökmüş bir durumda olduğunuz takdirde, unakit taşı bu konu da yardımcınız olabilir. Bunu tercihen aksesuarlarla ya da unakit taşınında içeriğinde bulunduğu çeşitli eşyalarla değerlendirebilirsiniz. Fakat unakit taşı belirli bir alanda değil de, güneş gören bir ortamda yer aldığı takdirde bir süreden sonra etkileri görülebilir. Unakit taşı görünüm itibariyle yuvarlak aynı zamanda yeşilimsi bir yapıya sahiptir. Geçmiş zamanlarda yosun taşı şeklinde de adlandırılır. Bu durum gerek şekli gerekse renginden dolayı kaynaklanır. Fakat günümüzde unakit taşı, iyileştirici gücü ve psikoloji düzenleyen doğal taşlar grubu içerisindedir.

Endişelerden Uzaklaştıran Carnelian Taşı

Carnelian taşı, kahvenin tonları ile bütünleşmiş bir taştır. Günümüzde özellikle yüzükler için kullanılır. Gizemli ve mucizevi bir taş olduğuna inanılır. Zindelik getiren doğal taşlar içerisinde ilk akla gelen taşlar arasındadır. Rahatlatıcı etkisi ile bilinir. Sıcaklık ve kişiye destek sağlayan carnelian taşı, kristal görünüme sahiptir. Ev içerisinde banyo, yatak odası ya da yüksek noktalara yerleştirebilirsiniz. Endişeler, korkular ya da ruhsal bunalımlardan uzaklaşmak adına yardımcı olur. İlhamınızı artırdığı gibi enerjinizi yükselten bir yapısı bulunur. Tercihen direkt olarak doğal taş halini bulundurabilirsiniz. Tercihen de aksesuarlarda ki şekli ile de kullanmanız uygun olur.

Güne Motive Başlamak İsteyenler İçin Azurit Taşı

Azurit taşı, ruhsal olarak sizi zinde tutan bir taştır. Güne daha motive ve daha dinç uyanmanızı sağlar. Zindelik getiren doğal taş grubu içerisinde yer edindiği gibi insan sağlığına da birçok faydasıyla bilinir. Sizi kötü düşüncelerden uzaklaştırdığı gibi daha olumlu ve daha pozitif düşünmenizi sağlar. Negatifliği vücudunuzdan ve ruhsal olarak düşüncelerinizden atıp, kendinizi daha zinde, daha dinç ve daha iyi hissedebilmeniz adına yardımcı olur. Azurit taşı, geçmiş zamanlardan günümüze kadar birçok kişinin aksesuarlarında da kullandığı önemli bir taştır. İş ortamında, ev içerisinde, eğitim alanında ya da bunun gibi birçok konuda kişinin zihnini dinç tutmasını sağlar.

Zindelik Getiren Doğal Taşlar; Yaşam Rutinini Değiştiren Jasper Taşı

Jasper taşı, zindelik getiren doğal taşlar içerisindedir. Jasper taşı meditasyon anlamında önemli bir taştır. Yoga ya da spor yaparken yanınızda bulunabilecek taşlar içerisinde yer edinir. Jasper taşının tercihen aksesuar olarak kullanılması önerilmez. Bunun yerine taşın doğal haliyle bulunan şeklinin yanınızda, çantanızda ya da alanda bulunması daha faydalı olması adına önemlidir. Yaşam rutininizi değiştirdiği gibi güven verici etkisini de hissedebilmenizi sağlar. Oldukça canlı bir taş olduğu için sıcaklık, ruhsal genişleme ve kişinin gün içerisindeki motivasyonunun artması adına önemli bir taştır. Sağlık açısından da birçok şifa sağlayan yanı mevcuttur. Bu sebeple iyileştirici taşlar grubu içerisine girer.  Ruhsal anlamda kişiyi dinginleştirici gibi stres ve depresyonu azaltır.

Umutsuzluktan Uzaklaştıran Rhyolite Taşı

Rhyolite taşı, sevgi, umut, neşe gibi olumlu kavramlarla ilişkili bir taştır. Kendinize yakın tutarak bir mumla birlikte bir araya getirebilirsiniz. Ardından 1 ya da 2 saat boyunca yoga yapmanız önerilir. Böylelikle vücudunuzdaki negatiflik uzaklaşır. Stres, ruhsal bunalımlar, size kötü hissettiren düşünceler uzaklaşır. Yalnızca taşla birlikte olumlu düşünceler hissetmeye başlarsınız. İyileştirici etkileri fazlasıyla mevcuttur. Duygusal tıkanıklıklar, kalpte bulunan olumsuzluklar, kişiyi daha derine iten güçsüz yanlar, gizemli kristal taşı olarak da adlandırılan rhyolite taşının iyileştirici etkileri ile gerçekleşir. Toksik duygular uzaklaşır. Herhangi bir işte çalışmaya ya da belirli işlemlere odaklanmanıza yardımcı olur. Umutsuzluktan uzaklaştırdığı gibi zindelik ve dinçlik sağlar. Özellikle tekrardan eski neşesine, eski pozitifliğine ve olumlu düşüncelerine sahip olmak isteyenler için önerilen bir taştır.

yazar hakkında

Merhabalar! Ben Ruhsar, doğadan aldığı güçle ruhsal ve fiziksel sağlığın uyumlu bir şekilde gelişebileceğine inanan bir şifalı taş tutkunu bir blog yazarıyım. Şifalı taşların hayatımıza nasıl fayda sağladığına dair daha fazla bilgi edinmek istiyorum, çünkü enerji dengesinin önemine inanıyorum. Her bir taşın farklı enerjisi ve sağlık faydaları üzerine araştırmalar yapıyorum. Bu değerli kristallerin ruhsal zenginlik, sakinlik ve denge sorunlarına nasıl yardımcı olabileceği konusunda da bilgi veriyorum. Doğanın enerjisiyle şifa bulmanın zevkini paylaşmaya hazır mısınız? Şifalı taşların gizemli dünyasına dair ilginç bilgiler, pratik öneriler ve deneyimlerimi blogumda paylaşıyorum. Sağlıklı ve mutlu bir hayat yaşamak için doğanın bize sunduğu bu muhteşem hazineyi birlikte keşfedeceğiz.🌿💎✨

Yorum yapın