Astım İçin Şifalı Taşlar

admin

Doğal enerji kaynağı olan taşlar, farklı hastalıkların tedavisinde yardımcıdır. Her birinin farklı özelliği bulunan doğal kristaller içerisinde astım için şifalı taşlar solunum yolu problemleri için de etkilidir. Astım hastalığı insanları farklı şekillerde etkiler, solunum yolunun şişmesi ve kasların gerginleşmesine neden olan astım atakları çoğu zaman ciddi şekilde yaşanmaktadır. Kesin bir tedavisi olmayan astım doğal taşların enerjisi ile iyi şekilde yönetilebilir.

Özellikle kalp ve solar pleksus çakraları ile bağlantılı olan doğal taşlar astıma iyi gelir birçok doğal taş doktor tarafından yardımcı tedavi için tavsiye edilmektedir. Astıma faydası olduğu düşünülen doğal taşlar;

  • Amber
  • Amatist
  • Malakit
  • Yosun akik
  • Pirit
  • Rutil kuvars
  • Morganit
  • Vanadinit
  • Zümrüt taşıdır.

Astım başta olmak üzere bronşit ve akciğerler üzerinde birçok olumlu etkiye sahip olan doğal taşlar solunum yolu enfeksiyonu ya da alerjiden kaynaklanan solunum hastalıklarında şifa kaynağıdır.

Mükemmel Bir Şifa Taşı Amber

Tarih boyu inanılmaz bir şifa taşı olarak kabul edilen amber taşı akciğerler üzerinde oldukça etkilidir. Boğaz çakrası ile birlikte çalışalım doğal kristal bölgeyi gevşetmeye yardımcı olduğundan dolayı astım için şifalı taşlar arasında ilk sırada yer alır.

Vücutta gerekli olan tüm alanlarda iyileşmeye yardımcı olmasının yanı sıra negatif enerjiyi pozitif enerjiye dönüştüren güce sahiptir. Doğal antibiyotik olmasından dolayı insanlar arasında iksir olarak kullanılan amber taşı vücudun yeniden dengelenmesinde faydalıdır.

Solunum Problemlerinde Ametist Taşı

Doğal taşlar arasında en değerlilerinden olan ametist taşı astım için şifalı taşlar içerisindedir. Bilinen tek faydası astıma iyi gelmesi değildir aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirir.

Solunum problemlerinin düzenlenmesinde faydası vardır, bulunduğu ortamda havayı temizler, insana pozitif enerji alanı sağlar. Baş ağrısını giderme ve uyku bozukluklarının düzene girmesine yardımcı olması ile bilinmektedir.

MALAKİT TAŞI

Toksik Etkiye Sahip Malakit Taşı

İşlenmemiş ham hali ile toksik etkiye sahip olan malakit taşı inanılmaz bir iyileştirme yeteneğine sahiptir. Astım için şifalı taşlar içerisinde bulunan malakit taşı yüzyıllardır özellikle çocukların korunması için kullanılmaktadır. Gerginlik ve stresin azalmasına yardımcı olur üst solunum yolu rahatsızlıklarında iyileştirici etkisi ile öne çıkar.

Toprağa Derinden Bağlı Yosun Akik Taşı

Halk arasında toprağa derinden bağlı taş olarak adlandırılan yosun akik taşı akciğerler için oldukça faydalıdır. Astım için şifalı taşlar arasında olmasının yanı sıra aynı zamanda hem akciğer hem de bronşların rahatlamasına yardımcı olduğundan dolayı tercih edilmektedir.

Birçok uzman tarafından tavsiye edilen yosun akik taşı kronik problemlerde yarar sağlamasını dışında ayrıca iltihaplı almayı azaltan ve önleyen özelliğe sahiptir. Damarları koruyucu ve güçlendirici etkisi yapılan araştırmalarla ortaya konulan yosun akik taşı hem fiziksel hem de ruhsal açıdan koruyucu doğal kristaller arasında yer almaktadır.

Astım Hastalığına Fayda Sağlayan Pirit Taşı

Bulunduğu alanı topraklaması ve stabil duruma getirmesi ile bilinen pirit taşı, kan dolaşımındaki oksijeni artıran yeteneği ile öne çıkar. Akciğerler ve bronşlar üzerindeki etkisi bildiğinden dolayı astım için şifalı taşlar içerisinde doktorun verdiği reçeteye ek olarak doğal ve şifalı bir katkı sağlar.

Bağışıklık sistemini destekleyerek astım dışında bronşit hastalığına da faydalıdır. Demir taşı olarak bilinen pirit taşı hem erkeklerde hem de kadınlarda koruyucu enerjiye sahiptir fiziksel ve duygusal tüm tehditlere karşı koruyucu özelliği bulunmaktadır.

Grip ve soğuk algınlığı ile birlikte aynı zamanda cilt hastalıkları, mantar enfeksiyonları gibi birçok virüs ve bakteri ile mücadelede faydası olduğuna inanılır. Sinir sistemindeki yorgunluğun etkisinden dolayı yaşanan zihinsel yorgunluğu azaltır.

Bulunduğu ortama enerji vererek canlılık katmaya yardımcı olur. Topraktan aldığı enerjiyi insan bedenine, titreşimi ise auraya çekmesi ile bilinen pirit taşı eşsiz bir koruyucudur.

KUVARS TAŞI

Akciğeri Destekleyen Doğal Taş Rutil Kuvars

Melek saçı ya da sagenit olarak bilinen rutil kuvars taşı akciğer desteği sağladığı bilinen bir doğal taştır. Bu özelliğinden dolayı astım için şifalı taşlar arasında yer almaktadır. Yoğun iyileştirme gücü ile solunum yolu rahatsızlıklarına ve tiroit hastalıklarına olumlu etki sağlar.

Faydaları saymakla bitmeyen rutil kuvars taşı baş ağrısını hafifletir, kan dolaşımını düzenler, kemik yapısını kuvvetlendirir, parazitleri vücuttan uzaklaştırır, hücreleri yeniler. Kronik hastalıklar ve kısırlık üzerinde etkisi bulunan doğal kristal, enerji eksikliği yaşayan kişiler için ideal bir taştır.

Aşırı yorgunluk ve bitkinlik hissinden kurtulmaya etki sağlar özellikle kronik yorgunluğa çok iyi gelir. Antidepresan özelliği ile insanlardaki korkuları, fobileri ve psikolojik sorunları çözmeye yardımcı olur.

Akciğerleri Temizleyen Morganit Taşı

Fiziksel iyileştirici olarak tanımlanan morganit taşı astım, amfizem, tüberküloz, kalp, akciğerler ve dil ile ilgili tüm problemlere iyi gelir. Stres, baş dönmesi, gerginlik ve iktidarsızlık gibi birçok rahatsızlık için faydalıdır.

Akciğerleri temizler bozuk hücreleri oksijenlendirir ve bu sayede yeniden yapılanmasına yardımcı olur. Yatıştırıcı bir enerjisi bulunan morganit taşı duygusal iyileştirici özellikleri ile öne çıkar. Kalp çakrasını açarak insanlara olumsuz duyguların üstesinden gelmek de yardımcı olur.

Özellikle depresyon ile yapılan mücadelede en büyük yardımcı olan doğal kristal hem zihni hem de duyguları sakinleştiren etkisi ile dikkat çeker. Morganit taşının insanlara karşı adaletli olmayı teşvik ettiğine inanılır bu yüzden iç huzur, neşe ve güç duygusu ile ilişkilendirilir. 

Güç Taşı Vanadinit

Toprak çakrasına güçlü şekilde bağlı olan ve bu yüzden güç taşı olarak bilinen vanadinit taşı insanın fiziksel özelliğini kabul etmesine yardımcı olur. Hem ruhsal hem de fiziksel açıdan birçok faydası bulunan doğal kristal fiziksel iyileştirici özellikleri ile öne çıkar.

Astım ile tıkalı ciğerler gibi solunum güçlüklerinde faydası bulunan vanadinit doğal kristali, kronik yorgunluk başta olmak üzere birçok rahatsızlık da etkilidir. Hormon üretimini enerjik olarak destekler, belirli hormonların üretiminin azalmasından dolayı yaşlanma etkilerini azaltmaya yardımcı olur.

Fiziksel olduğu kadar duygusal anlamda da şifa kaynağı olan doğal taş hem yaratıcılığı hem de merakı teşvik eder. İnsan vücudundaki enerjinin serbest akışını sağlar. Akıl ile düşünce arasındaki boşluğu doldurur, ortadan kaldırır, fikirleri ve istekleri kolay ifade etmeye yardımcı olarak insanları cesaretlendirir.

Şifalı taşın yararları arasında düşüncelerin fiziksel bileşimini değiştirmesi de yer almaktadır. Dikkat dağılımı ve odaklanma sorunu tedavisinde yardımcı olur. Yaratıcılık ve kararlılık sağlayan bir enerjiye sahiptir, hem kadında hem de erkekte doğurganlığı arttırır.

Nadir Bulunan Değerli Taş Zümrüt

Osmanlı döneminde padişah kılıçlarını süsleyen ve doğada nadir olarak bulunan en değerli doğal taş zümrüt, astım tedavisinde ki faydası ile öne çıkar. Hem İslamiyet hem de Osmanlı tarihinde yeri her zaman ayrı olan zümrüt taşı insan sağlığına faydaları ile bilinmektedir.

Akciğerleri ve sinüsleri tedavi eder ve solunum programlarını hafifletmek için tavsiye edilir. Hem bağışıklık hem de sndirim sistemini güçlendirerek düzenli çalışmasını sağlar. Kalp, ciğer ve böbrek hastalıklarının tedavisinde yardımcıdır.

Sakinleştirici özelliği sayesinde sinir hastalıklarına iyi gelir. Zihni açarak aklı güçlendirir, insana sakinlik, denge ve sabır vermesi ile bilinir. Asaletin simgesi zümrüt taşı aynı zamanda aşk taşı olarak da kabul edilir.

yazar hakkında

Merhabalar! Ben Ruhsar, doğadan aldığı güçle ruhsal ve fiziksel sağlığın uyumlu bir şekilde gelişebileceğine inanan bir şifalı taş tutkunu bir blog yazarıyım. Şifalı taşların hayatımıza nasıl fayda sağladığına dair daha fazla bilgi edinmek istiyorum, çünkü enerji dengesinin önemine inanıyorum. Her bir taşın farklı enerjisi ve sağlık faydaları üzerine araştırmalar yapıyorum. Bu değerli kristallerin ruhsal zenginlik, sakinlik ve denge sorunlarına nasıl yardımcı olabileceği konusunda da bilgi veriyorum. Doğanın enerjisiyle şifa bulmanın zevkini paylaşmaya hazır mısınız? Şifalı taşların gizemli dünyasına dair ilginç bilgiler, pratik öneriler ve deneyimlerimi blogumda paylaşıyorum. Sağlıklı ve mutlu bir hayat yaşamak için doğanın bize sunduğu bu muhteşem hazineyi birlikte keşfedeceğiz.🌿💎✨

Yorum yapın