Erkeklere Hediye Alınacak Doğal Taşlar

admin

Sevgilinize, yakın dostunuza ya da özel bir günde arkadaşınıza özel olarak bir hediye vermek istediğinizde, seçiminizi doğal taşlardan yana kullanabilirsiniz. Doğal taşlar kişiye oluşturduğu etkilere göre farklılık gözetebilir. Erkeklere hediye alınacak doğal taşlar şekline, faydasına ve yaydığı enerjiye göre değişir.

Fobileri Azaltan Oniks Taşı

Hemen hemen birçok kişinin çeşitli durumlara karşı fobileri bulunur. Bunlar kapalı alanda kalma fobisi, örümcek fobisi ya da yüksek yerde bulunma fobisi gibi değişkenlik gösterir. Hele ki erkek arkadaşınız böyle bir durum ile karşı karşıya kalmışsa, ruhsal açıdan bunu azaltmak istediğinizde oniks taşı tam da aradığınız bir taştır. Doğum gününde ya da özel bir günde erkeklere hediye alınacak doğal taşlar içerisinde, birçok kişinin tercihinde olan oniks taşı diğer bir ifade ile kristal açıdan da güçlü bir taştır. Güçlü bir savaşçı taşı şeklinde ifade edilen oniks taşı, fobilerin azaltılmasında ve kişinin ruhsal anlamda olumsuz düşüncelerinin ortadan kaldırılmasında yardımcı olan bir taştır.

Bedensel Ve Ruhsal Olumsuzluklarda Obsidyen Taşı

Obsidyen taşı, genel anlamda siyah renkte bulunan oldukça önemli bir taştır. Fakat yalnızca siyah rengi değil altın sarısı, kırmızı, mavi ya da kahverengi renklerde de çeşitleri bulunur. Renklerine göre ayrıştırılması, taşın yaydığı enerjiyi değiştirmez. Her rengin aynı enerji yayması mümkündür. Obsidyen taşı erkeklere hediye alınacak doğal taşlar içerisinde, ilk sıralarda gelir. Birçok şifalı etkisi bulunur. Bunlar içerisinde en bilineni, bedensel ve ruhsal olumsuzlukları kişiden uzaklaştırmak adına kullanılır. Erkek arkadaşınızda ya da sevdiğiniz bir kişide psikolojik anlamda olumsuzluklar bulunduğu takdirde, Obsidyen taşı hediye edebilirsiniz. Böylece zamanla daha olumlu, daha pozitif enerjinin yayıldığı görülür.

Stres Azaltan Ametist Taşı

Erkeklere hediye alınacak doğal taşlar içerisinde ametist taşı, stres azaltıcı etkisi ile bilinen önemli bir taştır. Stresi azalttığı gibi huzursuz duyguları, psikolojik bunalımları ve kişideki fazla elektriği alan bir taştır. Kendi içinde birçok yararı bulunur. Aynı zamanda şifalı taşlar grubu içerisine de girer. Ametist taşı görünüm itibariyle kişiyi kendisine hayran bırakır. Canlı ve parlayan bir mor renge sahiptir. Bulunduğu alanda fark edilir ve kişiyi tamamen etkisi altına alır. Bu sebeple ruhsal bunalımları olan ya da gün içerisinde sürekli olarak stresli işlerle uğraşan kişilere hediye edilebilir. Örneğin kocanız, erkek arkadaşınız ya da erkek kardeşiniz yoğun stresli bir işte çalışıyorsa, Ametist ona uygun bir taştır. Tercihen ametist taşı ile yapılan yüzük, kolye gibi çeşitli aksesuarları da hediye edebilirsiniz. Ancak Ametist taşının oda içerisinde ya da kişiye yakın bir alanda bulunması, zamanla ruhsal anlamdaki etkilerinin ortaya çıktığını göster.

Bakımlı Erkekler İçin Yeşim Taşı

Yeşim taşı günümüzde hem kadınlar hem de erkekler için doğal görünüme sahip olmak istedikleri takdirde, kullanılan bir taştır. Birçok krem içerisinde yeşim taşının etkileri yer edilir. Aynı zamanda cildinize uyguladığınız takdirde rahatlatıcı etkisi de görülebilir. Yeşim taşı yalnızca güzellik anlamında değil, kişiliğin gelişmesinde de birçok fayda sağlayan taştır. Erkeklere hediye alınacak doğal taşlar içerisinde tercih edilen önemli bir taştır. Diğer bir ifade ile mutluluk taşı şeklinde de adlandırılır. Yeşim taşının kullanımı tercihen direkt olarak cilde temas şeklinde gerçekleşebilir. Ancak oldukça hassas bir cilde sahipseniz önceden bir nemlendirme ya da serum yapıp, ardından yeşim taşını uygulamanız daha faydalı olur. Fakat cilde uygulamaktan ziyade oda içerisinde de bulunduğu takdirde daha canlı ve daha pozitif bir güne başlamanız adına tercih edilir. Bakımlı kendine bakmayı seven, görünümüne özen gösteren erkekler için hediye edilebilecek doğal bir taştır.

Moral Ve Motivasyon Sağlayan Turkuaz Taşı

Erkeklere hediye alınacak doğal taşlar içerisinde turkuaz taşı, görünümü ve enerjisi ile tercih edilen önemli taşlar arasındadır. Turkuaz taşının faydaları ve kişiye sağladığı enerjiler saymakla bitmez. En önemli etkisi moral ve motivasyon oluşturmasıdır. Örneğin eğitim hayatında ya da iş hayatında zorlu günler geçiren, sürekli olarak şansız olduğunu iddia eden erkek arkadaşınız ya da sevdiğiniz bir dostunuza turkuaz taşını hediye edebilirsiniz.

Turkuaz taşı moral, motivasyon, pozitiflik ya da olumlu düşünme açısından birçok enerji sağlar. Bu sebeple genel olarak iş ortamında ya da stresli bir alanda çalışan kişiler, turkuaz taşını tercih eder. Küpe, yüzük ya da çeşitli aksesuarlar da da kullanılabilir. Ancak taşın kendisinin alanda bulunması, daha etkili sonuçlar alınabilmesi adına önemlidir. Turkuaz taşının ismi renginden kaynaklıdır. Oldukça canlı, kişiyi kendisine hayran bırakan bir renge sahiptir. Mavi rengin en önemli ve en canlı tonu turkuazdır. Ve bu canlılık kişiye aynı şekilde yansıtılır. Böylelikle turkuaz taşı diğer bilinen taşlara göre köklü bir geçmişe de sahip olduğu için gerek sağlık, gerekse ruhsal anlamda yardımcı olur.

Mutluluk Hormonunu Güçlendiren Aleksandrit Taşı

Erkeklere hediye alınacak doğal taşlar kategorisi içerisinde, aleksandrit taşı da ilk sıralarda yer edinir. Aleksandrit taşı görünümü itibariyle mavinin birçok tonunu içerisinde bulunduran bir taştır. Tarihi en eski döneme kadar gider. Geçmiş dönemlerde birçok güzellik tanrıçasının da, takılarında ya da bulunduğu alanda kullandığı bir taştır. Sağlık üzerine etkileri yer edindiği gibi fiziksel anlamda da kişiyi rahatlatır. Aleksandrit taşı mutluluk hormonunu güçlendiren, alandaki pozitifliği artıran, olumlu düşünmeyi sağlayan ve son olarak stresi azaltan bir taştır.

Erkeklere Hediye Alınacak Doğal Taşlar; Negatif Enerjiyi Alan Yıldız Taşı

Yıldız taşı diğer bir ifade ile mutluluk taşıdır. Kişideki negatif enerjiyi aldığı gibi olumlu düşünmeyi sağlar. Sıkıntılı stresli zamanlarda yanınızda bulunduğu takdirde gerek fiziksel, gerekse ruhsal anlamda şifa edinebilirsiniz. Erkeklere hediye alınacak doğal taşlar içerisinde ilk akla gelen taştır. Bu sebeple stres altında ya da gün içerisinde olumsuz düşüncelere giren kişiler için hediye edilebilir. Aleksandrit taşı genel olarak yuvarlak bir şekildedir. Fakat aksesuarlar da kullanılırken biçimlendirme yapılır. Zihin ve duygular arasındaki iletişimi güçlendirip, kişinin stresten uzak durmasını sağlar. Aynı zamanda bu taşı diğerlerinden ayıran en önemli özelliği ise kişinin kendine olan öz güvenini desteklemesi ve artırmasını da sağlar. Güvensiz ya da özgüveni yetersiz olan kişiler için etkili bir yanı bulunur.

Erkeklere Hediye Alınacak Doğal Taşlar; Doğal Bir Mucize Krizokol Taşı

Doğal taşların kendi içerisinde kişiye sağladığı birçok enerji bulunur. Ancak krizokol taşı mucizevi anlamda enerji veren ve faydaları saymakla bitmeyen oldukça önemli bir taştır. İletişim sorununda, zihinsel problemlerde, zeka gelişiminde ya da bunun gibi çeşitli durumlarda önemli bir rol oynar. Erkeklere hediye alınacak doğal taşlar kategorisinde kesinlikle tercihiniz olabilir.

Erkeklere Hediye Alınacak Doğal Taşlar; İletişimi Güçlendiren Aragonit Taşı

Aragonit taşı, gerginliği azalttığı gibi iletişimi güçlendiren etkisiyle kişinin özgüveninin artırılmasında ve güne daha zinde, daha pozitif başlamasında yardımcı olur. Yalnızca bedensel ve ruhsal olumsuzluklar değil, bunun beraberinde kişinin yaşam içgüdüsünün güçlendirilmesinde, yenilenmesinde ve zihinsel anlamda canlanmayı sağlayan önemli bir taş grubu içerisine girer. Odaklanmayı kolaylaştırdığı gibi rahatlatıcı bir etkisi de mevcuttur.

yazar hakkında

Merhabalar! Ben Ruhsar, doğadan aldığı güçle ruhsal ve fiziksel sağlığın uyumlu bir şekilde gelişebileceğine inanan bir şifalı taş tutkunu bir blog yazarıyım. Şifalı taşların hayatımıza nasıl fayda sağladığına dair daha fazla bilgi edinmek istiyorum, çünkü enerji dengesinin önemine inanıyorum. Her bir taşın farklı enerjisi ve sağlık faydaları üzerine araştırmalar yapıyorum. Bu değerli kristallerin ruhsal zenginlik, sakinlik ve denge sorunlarına nasıl yardımcı olabileceği konusunda da bilgi veriyorum. Doğanın enerjisiyle şifa bulmanın zevkini paylaşmaya hazır mısınız? Şifalı taşların gizemli dünyasına dair ilginç bilgiler, pratik öneriler ve deneyimlerimi blogumda paylaşıyorum. Sağlıklı ve mutlu bir hayat yaşamak için doğanın bize sunduğu bu muhteşem hazineyi birlikte keşfedeceğiz.🌿💎✨

Yorum yapın