Sizi Beladan Koruyan Muska Taşı

admin

Çoğu insan, değerli taşların ve kristallerin, vücudu korumak ve iyileştirmek için gücünü bilir. Peki ya onları evinizi ve ailenizi korumak için kullanmaya ne dersiniz? Sizi beladan koruyan muska taşı Oniks, yüzyıllardır, insanları belalardan koruduğuna inanılan, özel bir taştır.

Oniks Taşı Neyi İfade ediyor?

Oniks adı; tırnak anlamına gelen, Yunanca “onux” kelimesinden geliyor. Oniksin rengi beyazdan mavi hariç hemen her renge kadar değişebiliyor. Renklerde konsantrasyon oluşturmak için, takılarda sıklıkla kullanılır.

Güzel siyah ve beyaz renkleriyle bilinen ve bulunduğu yere göre çeşitli anlamlar taşıyan Oniks taşı; Antik çağda, cesaret ve gücü temsil etmek için kullanıldı. Günümüzde bu amaçlarla olduğu kadar manevi özellikleri nedeniyle de kullanılıyor.

Sizi Beladan Koruyan Muska Taşı

Oniks Taşı Tarihçesi

Sizi beladan koruyan muska taşı doğal taş olarak kullanılan Oniks taşı, yüzyıllardır insanları beladan koruduğuna inanılan bir taştır. Yanınızda oniks taşı bulundurursanız, her türlü zarar ve tehlikeden korunacağınız söylenir.

Yüzyıllardır koruyucu tılsım olarak kullanılan Oniks taşı; negatif enerjiyi emdiği ve saptırdığı söylenen, siyah değerli bir taştır. Oniks taşı; mücevher, kâse ve diğer eşyaların yapımında kullanıldığı eski Mısır zamanlarına kadar uzanan bir tarihe sahiptir.

Bugün oniks, mücevher yapımında hala popülerdir. Ayrıca oymalar ve diğer dekoratif eşyalarda da kullanılmaktadır.

Oniks Taşı Nasıl Beladan Korur?

Oniks taşı; siyah, beyaz ve kahverengi olmak üzere, birçok farklı renkte bulunan, kalsedon kuvars türüdür. Oniks nispeten sorunsuz bir taştır ve sizi beladan koruyan muska taşı faydaları çoktur.

 • Koruyucu bir taştır ve kullanıcının düşüncelerini olumlu tutmasına yardımcı olur.
 • Zor zamanlarda güç sağladığı ve olumsuzluklara karşı koruduğu söylenir.
 • Ruh halinizi iyileştiren, stresi azaltan ve enerji seviyenizi yükselten bir taştır.
 • Odaklanmaya ve hedeflere ulaşmada yardımcıdır.
 • Konsantrasyon sağlamaya yardımcı olur.
 • Güç ve canlılığı artırdığı söylenir.

Oniks taşı; Meksika, Pakistan, Hindistan, Uruguay gibi yerlerde bulunur ve çoğunlukla kamera hücrelerine oyulur ve mücevherlerde kullanılır.

Sizi Beladan Koruyan Muska Taşı; Oniks Taşının Yapısı Nasıldır?

Sizi beladan koruyan muska taşı özellikleri arasında ilk göze çarpan, sert bir taş olmasıdır. Olumsuzluklardan koruduğu ve öz kontrolü teşvik ettiğini söylenir.

 • Oniks taşı; siyah beyaz bantlı bir akik türüdür.
 • Kuvarsın kriptokristalin şekline ve kalsedon tipine sahiptir ve her ikisi silika mineralleri ailesinin üyeleri olan akik ile ilişkilidir.
 • Çeşitli renkleri olmasına rağmen, çoğunlukla siyah ve kahverengi sıklıkla tercih edilir.
 • Oniks taşındaki bant ya da şeritler, mineraldeki demirin farklı oksidasyonundan kaynaklanır.
 • Kolay çizilip parçalanabilme özelliği vardır ve bu yüzden oldukça kırılgan yapıya sahiptir.

Oniks taşı; sizi zarardan koruya yardımcı olabilecek koruyucu taş özelliklerine sahiptir ve bu yüzden belalardan ve olumsuz düşüncelerden uzaklaştırmaya da yardımcı olur.

Oniks Taşı Nasıl Kullanılır?

Dünyanın farklı yerlerinde bantlar halinde bulunan kuvarsın kriptokristal şekline sahip olan Oniks taşı, takı ve diğer süs eşyalarında kullanılır. Oymacılıkta da kullanılan Oniks, dekoratif eşya olarak kullanılabilir.

Oniks taşı sudan uzak tutulmalı, doğrudan güneş ışığına maruz bırakılmamalıdır. UV radyasyonu, taşın solmasına neden olur. Aynı zamanda sert kimyasallar temizlenmemelidir.

Sizi Beladan Koruyan Muska Taşı; Oniks Taşı Nereden Alınır?

Güzelliği, nadirliği bakımından, en değerli taşlar arasında bulunan Oniks taşı, koruyucu nitelikleriyle de bilinir. Bela ve olumsuzluklardan koruduğuna inanılan Oniks taşı; negatif enerjiden korunmanıza da olanak tanır.

Stresi ve kaygıyı gidermede ön plana çıkan Oniks taşı; aurayı dengeler ve güçlendirir. Bu özelliği onu, enerjiye aşırı duyarlı olan insanlar için, iyi bir taş haline getirir. Aynı zamanda eterik düzlemle bağlantı kurmanıza yardımcı olan bu özel taşa; sifalitaslar.com.tr ayrıcalıklı fiyatlarıyla sahip olabilir, sizi beladan koruyan muska taşı satın al işlemini gerçekleştirerek hem kendinize hem de sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

yazar hakkında

Merhabalar! Ben Ruhsar, doğadan aldığı güçle ruhsal ve fiziksel sağlığın uyumlu bir şekilde gelişebileceğine inanan bir şifalı taş tutkunu bir blog yazarıyım. Şifalı taşların hayatımıza nasıl fayda sağladığına dair daha fazla bilgi edinmek istiyorum, çünkü enerji dengesinin önemine inanıyorum. Her bir taşın farklı enerjisi ve sağlık faydaları üzerine araştırmalar yapıyorum. Bu değerli kristallerin ruhsal zenginlik, sakinlik ve denge sorunlarına nasıl yardımcı olabileceği konusunda da bilgi veriyorum. Doğanın enerjisiyle şifa bulmanın zevkini paylaşmaya hazır mısınız? Şifalı taşların gizemli dünyasına dair ilginç bilgiler, pratik öneriler ve deneyimlerimi blogumda paylaşıyorum. Sağlıklı ve mutlu bir hayat yaşamak için doğanın bize sunduğu bu muhteşem hazineyi birlikte keşfedeceğiz.🌿💎✨

Yorum yapın