Hit enter after type your search item
Şifalı Taşlar

Doğal Taş Takı ve Aksesuarlar

Sinir Hastalıklarına İyi Gelen Doğal Taşlar

/
/
/
102 Views

Günümüzde stresli yaşamın var olmasıyla beraber sinir hastalıkları çoğalmış ve sinir hastalıklarına iyi gelen doğal taşlar neler olduğu keşfedilmeye başlanmıştır. Ortamda bulunan negatif enerjiyi yok etme özellikleriyle bilinen bu doğal taşlar pozitif enerjinin ortam içerisinde yayılmasını sağlarlar. Eski uygarlıkların olduğu zamandan beri kullanılan bu olağanüstü doğal taşlar insan hayatının içerisinde her daim yer almaya devam etmiştir. Renkleriyle ilgi çekici özellikleri barındırsalar da hastalıklara karşı iyileştirici etkisi kullanım isteğinin artmasına vesile olmuştur. Bulunduğunuz ortama konulması dahilinde bile sinir sisteminizi gevşetecek ve sizi sakinleştirecek özellikleri içerisinde barındırır.

Akuamarin Taşı
Akuamarin Taşı

Akuamarin Taşının Su Gücü ile Sinirleri Yatıştırın

Okyanusun yatıştırıcı gücünü kendi bünyesinde taşıyan Akumarin taşı sinirlerin yatıştırılmasında en etkili doğal taşlar arasında bilinir. Deniz ve suyun iyileştirici özellikleri mavi enerjisi sayesinde insan bedenine aktarımını yapar. Özellikle kalbi yöneten enerji merkeziyle temas halinde olunduğu zaman içerisinde sinir hastalıklarına iyi gelen doğal taşlar arasında anılmasına yol açar. İnsan bedeni üzerinde serin ve ferahlatıcı enerjisi modern yaşam üzerinde görülen stresin giderek azalmasına katkı sağlar. Yıpranmış sinirleri dingin enerji ile yatıştırır. Tüm yatıştırıcı özelliklerinin yanında sinirsel durgunluğu yaşatmasından kaynaklı olarak canlılık ve güzellik de verir. Giderek genleşen bir cilde sahip olunması sağlayacak enerjiyi içerisinde saklar. Meditasyonlarda kalp çakrasını açma özelliğinden kaynaklı olarak sıklıkla kullanılır.

Akik Taşı
Akik Taşı

Güçlü Akik Taşı ve Sinir Hastalıklarına Karşı Gücü

Farklı ve büyüleyici bir taş olan akik taşı eski çağlarda bulunan şairler bu taşı sevgili dudakları benzetmesini yaparlardı. İlgi çekici ve göz doldurucu renklerinin yanında akik taşı adeta şifa kaynağı olarak gün yüzüne çıkan bir doğal taş. Özellikle burçların özelliklerine göre daha fazla etki alınabilecek olan akik doğal taşı ortamda bulunan negatif enerjiyi yok eder. Bu yok etme gücü ise son derece yüksektir. Negatif enerjinin azalması insan bedeni üzerinde bulunan stresin azalmasıyla doğru orantılıdır. Kanser gibi hastalıklarda sinirsel yatıştırıcılığı vermesinden kaynaklı iyileşmeye yardımcı olur. Daha birçok farklı hastalıklarda kullanılan Akik, sinir hastalıklarına iyi gelen doğal taşlar listesine adını yazdırır. Dikkat noktasında odaklanmayı artırıcı bir özelliği içerisinde barındırır.

Ametist Taşı
Ametist Taşı

Morun Gücü Ametist Taşının Sinir Hastalıklarına Etkisi

Adeta morun gücünü yansıtan ametist doğal taşı tarihi çağlardan beri kullanılan bir taştır. Beden üzerinde fiziksel olarak kan akışını hızlandırması gibi etkilerden dolayı kadehler üzerinde aksesuar olarak kullanılırdı. Ancak ametist sadece kanın akışını hızlandıran bir doğal taş değil aynı zamanda ortamda bulunan negatif enerjiyi azaltan bir doğal taştır. Bu özelliğinden dolayı stresten kaynaklı sinir hastalıklarına iyi gelen doğal taşlar arasında yer alır. İnsan bedeni üzerinde yıpranmasını sağlayacak olan elektriğin bedenden atılmasına yol açar. Kötü enerjiyi pozitif enerjiye dönüştürmesi için beden üzerinde bulunmasa dahi odada var olması yeterlidir.

Anyolitin Taşı
Anyolitin Taşı

Yüksek Enerjilerin Taşı Anyolitin Sinir Hastalıklarına Karşı Etkisi

Yeşil renkli Zoisit ile koyu kırmızı renkli Yakut taşının karışımı ile ortaya çıkmış bir doğal taştır Anyolit doğal taşı. Verdiği yüksek enerjisi ile kendisini anında fark ettirebilecek bir özelliği vardır. Özellikle kalp çakrasıyla iletişim halinde olmasıyla yüksek enerji varlığının ortaya çıkmasını sağlar. Mutluluk duygusunu aşılaması olumlu enerjinin yayılmasıyla birlikte şükretme duygusunun yerleşmesine olanak verir. Ruhsal açıdan yenilenmeler beden üzerinde ruhtan kaynaklı hastalıkların önlenmesine vesile olur. Bu hastalıkların başında ise sinir hastalıkları gelir. Kalp ile beyin çakralarını birleştirmesi yüksek dikkatin oluşturmasının yanı sıra olumlu özelliklerin beden üzerinde yer almasını sağlar.

Aventurin Taşı
Aventurin Taşı

Aventurin Taşı ile Sinirsel Hastalıkların Çözümü

Krom parçacıklar ile yeşil rengine bürünen aventurin doğal taşı günümüze kadar ilgisini hep korumuş olan bir doğal taştır. Kişi üzerinde canlılık verebilecek enerjiyi bünyesinde barındırır. Bu sebeple farklı alanlarda da olsa kullanımı sıklıkla ortaya çıkar. Ancak aventurin doğal taşı en büyük özelliklerinden birisi duygusal dengeyi sağlayabilmesidir. Duygusal dengeyi sağlayacak zihin zindeliği depresyon gibi sinir hastalıklarının yaşanmasının önüne geçer. Sinir hastalıklarına iyi gelen doğal taşlar arasında bu taşın yer almasının sebebi de bu yüzdendir. Ruhu sakinleştirir. Bu özelliği sayesinde çok sinirli ve agresif insanalar dahi bir yatışma hali içerisinde olurlar. Kaygı ve korku gibi depresif durumu olan insanların üzerinde rahatlatıcı enerjisini ortaya çıkartır.

Bornit Taşı
Bornit Taşı

Bornit Taşı Sayesinde Sinir Hastalıklarını Önlemek

Tarih olarak çok da uzak bir zaman diliminde keşfi yapılmayan bornit doğal taşı magmatik kayaçlarda bulunur. İçerisinde son derece önemli minareleri barındırması sayesinde farklı alanlarda etkilerini görebilmek mümkündür. Bunlardan birisi ise kişinin mutluluğu elde etmesini sağlayacak olumlu enerjiyi yükseltme özelliği sayesindedir. İnsanın iç sesi üzerinde denge oluşturması dingin bir varlığın ortaya çıkmasını sağlar. Bu da sinir hastalıklarının oluşmasına da engel olur. Olumsuz şartlarda bile olumlu düşünmeyi tetikleyecek özelliği zihin gücünü kuvvetlendirmesiyle elde edilir. Olumsuz enerjiye yer vermediği için mutluluk taşı olarak da adlandırılması yapılır.

Güneş Taşı
Güneş Taşı

Sinir Hastalıklarına İyi Gelen Doğal Taşlar; Güneş Taşı ile Sinir Hastalıklarını Yenmek

Güneşin verdiği canlı enerjiyi içerisinde barındıran bu özel doğal taş sinir hastalıklarını yenmeye yardımcı olur. Yaşama gücü, neşe ve özgürlüğü vermesi sinir hastalıklarına iyi gelen doğal taşlar arasında anılmasına yol açar. Güneş ışığı gibi insana pozitif hisler, yaşam sevinci ve sağlık vererek kendi varlığının gücünü kanıtlar. Auranızda bulunan negatif enerjilerden temizlyerek pozitif enerjinin yerleşmesini sağlar. Depresyon gibi sinir hastalıklarına birebir yatıştırıcı etkisi vardır. Mevsim geçişlerinde oluşan duygu durum bozukluklarının oluşmasına engel olarak dengede durmayı sağlar. Tüm organlarınızın uyum içinde çalışması sinir sisteminizde oluşabilecek hastalıkların da önlenmesine vesile olur.

Kehribar Taşı
Kehribar Taşı

Sinir Hastalıklarına İyi Gelen Doğal Taşlar; Kehribarın İyileştirici Özellikleriyle Sinir Hastalıklarını Önlemek

Fosilleşmiş olan ağaç reçinesi olarak nitelendirilen kehribar birçok farklı alanda olumlu özelliklerini gösterebilen bir doğal taştır. Sadece cilde temas etmesi halinde o bölgede bulunan fiziksel hastalıkların iyileşmesine katkı sağlar. Fiziksel olarak beden üzerindeki güçlü etkisini göstermesi yanında aynı etkiyi ruh ve zihin üzerinde de gösterir. Ruh ve zihin üzerinde dengesizliklerde ortaya çıkan sinir hastalıklarına bu sebeple iyi gelici etkisi vardır. Dinlendirici, sakinleştirici özellikleri insan ruhu ile zihnini yeniler. Yenilik sonucu sürekli olumlu düşünebilme ortaya çıkar. İnsanın kendine karşı güvenini yenilemesi durumlarla daha sağlıklı mücadele edebilme yetisini ortaya çıkartır. Tüm bu özelliklerinden kaynaklı olarak kehribar sinir hastalıklarına iyi gelen doğal taşlar içerisinde yer almasını sağlar.

Obsidyen Taşı
Obsidyen Taşı

Sinir Hastalıklarına İyi Gelen Doğal Taşlar; Obsidyen Taşı İle Sinir Hastalıklarını Yenebilmek

Genellikle siyah rengi ile ilgi çeken obsidyen taşı insan bedeni üzerinde olumlu enerjinin artmasına vesile olur. Fiziksel, ruhsal, zihinsel, duygusal sağlığın korunmasına yardımcı olur. Bedensel ve ruhsal olumsuzlukların ortadan kaldırması oluşabilecek hastalıkların da önceden önlenebilmesine yol açar. Mutluluk verici etkisinden kaynaklı olarak sinir hastalıklarına iyi gelen doğal taşlar arasında adının anılması gerçekleşir. Yaşam içgüdüsünü güçlendirmesi, intihara karşı eğilimi azaltması, çevreden gelecek olumsuz enerjilere karşı kalkan olması bu taşın pozitif gücünün ne kadar yüksek olduğunu gösterir. İnsan bedeninin düşünceler anlamında yenilenmesini ve dönüşüm içine girmesini sağlar.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

55 + = 61

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :