Olumlu Düşünce İçin Şifalı Taşlar

admin

Hayatımızdaki negatif duygulardan kurtulmayı sağlayan olumlu düşünce için şifalı taşlar ve etkilerinden söz edecek olursak, bizlere gerçekten harika şeyler kattıklarını söyleyebiliriz. Çünkü olumsuz düşünceler kişileri hem bedenen hem ruhen yıpratır ve böylece kişi, yalnızca bir sefer yaşayabileceği hayatından tat almaz olur. Bu da depresyona giden yolda en etkili biridir. Depresyonu bir kez deneyimleyen kişi de bu hastalığa meyletmeye daha yatkındır.

İşte bizi ve hayatımızı bu olumsuz düşüncelerden kurtaracak, mental ve bedensel olarak daha iyi hissetmemizi sağlayacak bazı taşların olduğunu söyleyebiliriz. Eğer sizler de doğal taşların şifalı etkilere inanıyorsanız o zaman olumsuz duygularınızı, onlarla birlikte hayatınızdan çıkarabilirsiniz.

Akuamarin Taşı Sayesinde Sakinleşin!

Bilenler bilir, mavi dinginliğin ve sakinliğin rengidir. Bu yüzden bu durum aslında çoğu taşın özelliklerine de yansımış diyebiliriz. Çünkü akuamarin taşı, olumlu düşünce için şifalı taşlar arasında en etkili olanlardan biridir diyebiliriz. Bu taş; kişinin maneviyatını güçlendiren ve ona sakinlik kazandıran bir etkiye sahip. Zihnin yapısını düzenlerken bir yandan da ruhsal açıdan kişilere kuvvet ve güç veriyor.

yüzden eğer negatif duygulara çok çabuk açık hale gelebiliyor ve bu yüzden de duygu durumunuza karmaşaya sürükleyebiliyorsanız o zaman sizlere ilk etapta akuamarin taşını denemenizi öneririz. Onun verdiği sakinliğe bir kez alıştınız mı bir daha üzerinizden çıkarmak istemeyeceksiniz.

Olumlu Düşünce İçin Şifalı Taşlar; Akik Taşı İle Stresinizi Azaltın!

Stres nedeniyle pek çok olumsuz duygunun tetiklendiğini ve bundan da en çok vücudumuzun etkilendiğini biliyoruz. Stresin günümüz dünyasında artık çok daha yoğun bir şekilde hissedilmeye başlandığını ve neredeyse döngüsel bir hal aldığını da biliyoruz. Peki, bunu azaltmak ve etkileri ile başa çıkmak için ne yapabiliriz?

Stresi azaltmak için pek çok olumlama ve stres yönetimi bulunmaktadır. Ancak biz sizlere bir de buna ek olarak akik taşını kullanmanızı öneriyoruz. Çünkü akik taşı, kişilerdeki stres düzeyini azaltır ve onlara daha fazla olumlu duygu aşılar. Eğer çok çabuk öfkeleniyor ve bu öfkeyi kontrol altına almakta güçlük çekiyorsanız o zaman bir de akik taşını deneyin, iyi geleceğinden emin olabilirsiniz.

AVENTURİN TAŞI

Aventurin Taşı İle Zihninizi Boşaltın!

Negatif düşüncelerin oluşmasındaki en önemli etkenlerden biri dolu bir zihindir. Gün içerisinde aklımızdan trilyonlarca farklı düşünce geçer ve beynimiz bazılarına (özellikle de stres yaratan düşüncelere) daha fazla sarılır. Çünkü aslında bu bir savunma mekanizmasıdır. Stres aslında beynin, kişinin kendisini koruma altına alması için bir tetikleme mekanizmasıdır. Bu mekanizma sayesindeki güçlü duygular ile bizleri endişelendiren bir olaya daha büyük tepkiler verebiliriz. Fakat bu durum eskiden, kişiler için gerçekten bir tehdit var olduğunda sağlanırken artık günümüz dünyasında neredeyse bizler için bir gereklilik haline gelmiştir.

İşte bunu engellemek ve gün içerisinde pek çok negatif düşünce olan zihnimizi temizleyebilmek için sizlere aventurin taşını öneriyoruz. Sizleri ne kadar rahatlattığını görünce, huzur bulacaksınız.

Olumlu Düşünce İçin Şifalı Taşlar; Kalsedon Taşı İle Huzur Dolun!

Kalsedon da mavi rengi ile huzur ve iç dengeyi sağlayan taşlar arasında yer alır. Olumlu düşünce için şifalı taşlar arasında kesinlikle dikkat çeken ve kullanılması gereken bir taş olduğunu söyleyebiliriz. Bu taş sayesinde olumlu düşünceleriniz daha fazla ön plana çıkacak ve üçüncü göz denilen çakralarınızın açılması daha kolay olacaktır. Böylece kendinizde hem bir dinginlik hem de bir rahatlık hissi hissedeceksiniz.

Kalsedon taşı, olumlu düşünme yolunda sizlere büyük faydalar sağlayacak olan bir taştır. Eğer gün içerisinde zihninizden çok fazla olumsuz düşünceler geçtiğini hissediyorsanız huzur için bu taşı kullanabilirsiniz.

Kuvars Taşının Her Türü Pozitif Enerji Kaynağı!

Pozitif enerji denildiğinde başı çeken taşlardan olan kuvars taşı olumlu düşünce için şifalı taşlar arasında birinci sırayı alması gereken bir taştır diyebiliriz. Pembe kuvars sayesinde ilişkilerinizden kaynaklı olan olumsuz duygularla daha rahat başa çıkabilir, dumanlı kuvars sayesinde ise kendinizin en olumlu yönlerinin ortaya çıkmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca dumanlı kuvars, kişin iradesini kuvvetlendirdiği için, isteklerinizi el etmek konusunda sizlere güç veren bir taş olarak da tavsiye edilebilir.

Beyaz kuvars ise adeta pozitif enerjinin timsali olan bir taştır. Bu taş sayesinde artık daha rahat olumlu düşünmeye başladığınızı ve pozitif enerji ile dolup taştığınızı hissedeceksiniz.

LAPİS LAZULİ TAŞI

Lapis Lazuli Taşı İle Sağlıklı Kararlar Alın!

Olumlu düşünce için şifalı taşlar arasına farklı bir yönü ile dahil olabilecek bir taştan bahsedelim sizlere; lapis lazuli. Bu taş, kişiye sağlıklı kararlar almasında yardımcı olan bir taş. Aynı zamanda bu yönde alınan kararlarda kesinlik yaratan ve böylece kişilerin kararsızlıklardan doğan olumsuz düşüncelerini ortadan kaldıran bir taştır diyebiliriz onun için.

Unutmayalım ki, kararsızlık kişileri en çok yoran şeylerden biridir. Bu yüzden eğer sağlıklı kararlar almak ve bunda da bir kesinlik elde etmek istiyorsanız o zaman sizlere önerimiz; lapis lazuli taşı olacaktır.

Olumlu Düşünce İçin Şifalı Taşlar; Obsidyen Taşı İle Meditasyon Yapın!

Hepimizin bildiği üzere genelde bazı kadınlar regl döneminde daha stresli olurlar. Bunun başlıca sebepleri arasında artan ve azalan hormon seviyeleri yer almaktadır. Ayrıca kimi kadın regl döneminde diğerlerine nazaran daha fazla ağrı sorunu yaşar. İşte tüm bunların önlenmesi ya da etkilerinin azaltılmasına adına, uzmanlar meditasyondan faydalanılmasını tavsiye etmektedir.

Eğer sizin de böyle sorunlarınız varsa o zaman regl dönemizde obsidyen taşı ile meditasyon yapabilirsiniz. Çünkü bu taş, kadınlardaki hormon seviyesini düzenler, ağrıları azaltır ve stresin etkilerini yok eder. Bu yüzden olumlu düşünce için şifalı taşlar arasına obsidyen taşını da dahil edebiliriz.

 Ametist Taşı İle Negatif Enerjilere Bir Silah!

Çoğumuz bilir, nazar inancı olan kişiler genelde bu olumsuz durumdan kurtulmak adına ametist taşının gücüden faydalanırlar. Olumsuz düşünceler ve negatif insanlar, onlarla etkileşim halinde olduğumuz için bir süre sonra bizler de etkileri altına alabilirler. Bu yüzden onların bu negatifliğinden korunmak için ametist taşından yararlanmanızı tavsiye edebiliriz.

Olumlu düşünce için şifalı taşlar arasında ilk sıralarda olması gerektiğini düşündüğümüz ametist, sizin içinizde var olan karamsarlığı da dağıtır ve sizlere olumlu bir ruh hali kazandırmaya yardımcı olur. Zihninize ve aynı zamanda bedeninize şifa verir.

Olumlu Düşünce İçin Şifalı Taşlar
TURKUAZ TAŞI

Turkuaz Taşı İle Daha Sakin Bir Hayat!

Turkuaz taşı da tıpkı kuvars ve ametist gibi bizleri olumsuz düşüncelerden ve negatif enerjilerden korur. Eski yıllardan beri nazara karşı etkili bir taş olarak kullanılmıştır ve bu konuda da etkilerini kanıtlamıştır. Eğer çevrenizdeki olumsuz düşüncelerden ve negatif durumlardan çok çabuk etkileniyorsanız ve bu sizi özellikle ruhen sıkıntıya sokuyorsa o zaman turkuaz taşından yararlanabilirsiniz. Çünkü turkuaz taşı ruhsal sıkıntılara, bunalımlara iyi gelen ve kişiye daha olumlu bir noktaya çekmeyi başarabilen bir taştır.

Kendisini gergin hisseden ve kolay öfkelenen kişiler için de kullanılması tavsiye edilir. Çünkü bu taş, sinirleri yatıştırır ve aynı zamanda kişilerin duygu durumlarını düzenler. Böylece olumsuz duygulardan daha kolay kurtulabilmeyi sağlar.

yazar hakkında

Merhabalar! Ben Ruhsar, doğadan aldığı güçle ruhsal ve fiziksel sağlığın uyumlu bir şekilde gelişebileceğine inanan bir şifalı taş tutkunu bir blog yazarıyım. Şifalı taşların hayatımıza nasıl fayda sağladığına dair daha fazla bilgi edinmek istiyorum, çünkü enerji dengesinin önemine inanıyorum. Her bir taşın farklı enerjisi ve sağlık faydaları üzerine araştırmalar yapıyorum. Bu değerli kristallerin ruhsal zenginlik, sakinlik ve denge sorunlarına nasıl yardımcı olabileceği konusunda da bilgi veriyorum. Doğanın enerjisiyle şifa bulmanın zevkini paylaşmaya hazır mısınız? Şifalı taşların gizemli dünyasına dair ilginç bilgiler, pratik öneriler ve deneyimlerimi blogumda paylaşıyorum. Sağlıklı ve mutlu bir hayat yaşamak için doğanın bize sunduğu bu muhteşem hazineyi birlikte keşfedeceğiz.🌿💎✨

Yorum yapın