Morganit Aşkın Özünü Derinleştiren Taş!

admin

Zümrüt taşına kardeş olan, pembe ila şeftali renkli bir taş olan Morganit taş özellikleri kalp çakrası ile ilişkilidir ve aşkın özünü derinleştirdiğine inanılır. Açık pembe ila gül renginde de olabilir.

  • Berilyum alüminyum silikattan oluşur; pembe ve turuncu rengini, manganez safsızlıklarından alır.
  • Mohs ölçeğinde 7.5-8 sertliğe sahiptir ve çoğunlukla pembe rengini göstermek için, kabaşonla kesilir.
  • Camsı parlaklığa ve konkoidal kırılmaya sahiptir.
  • Genellikle akuamarin ve zümrüt gibi diğer berillerle birlikte bulunur.
  • Çoğunlukla oval ya da yuvarlak şekillerde kesilir.

Şeftali ya da turuncu alt tonlarına sahip olan taş hem romantik hem de platonik ilişkilerde yardımcı olduğuna inanılır ve yeni bir aşkı çekmek ya da mevcut ilişkiyi sağlıklı ve güçlü tutmak için kullanılır.

Morganit Taşı Faydaları

Yüzyıllardır değerli bir taş olarak kullanılan, sevgi ve şefkati teşvik eden, stresi azaltmaya yarayan Morganit taş faydaları, bunlarla sınırlı değildir.

  • Zihinsel berraklığı geliştirmeye yardımcı olur.
  • Yas tutanlara ve zor dönemlerden geçenlere destektir.
  • Estetik çekiciliğinin yanı sıra; ilişkileri geliştirmeye ve doğurganlığı artırmaya yardımcı oluyor.
  • İletişimi desteklediği, duygusal iyileşmeye yardımcı olduğu, olumlu düşünce ve eylemleri teşvik ettiği biliniyor.
  • Aynı zamanda takı olarak ve dekoratif süs eşyası olarak da tercih edilebilir.

California’da keşfedilen, beril ailesinin bir üyesi ve zümrüt taşının kardeşi olan bu değerli taş oymalarda ve mücevherlerde sıklıkla tercih ediliyor. Bu değerli ve özel taş en çok; Madagaskar, Namibya, Mozambik, Zimbabve ve Amerika’da bulunuyor.

Morganit Taşı Bakımı ve Saklanması

Morganit taşının stres ve kaygıyı azaltmaya yardımcı olabilecek, sakinleştirici bir taş olduğu biliniyor. Negatif enerjiyi serbest bırakarak, pozitif enerjiyi teşvik ederek harekete geçen taşın en iyi şekilde görünmesi için, temizlik ve saklama koşullarına dikkat edilir.

Bu değerli taş; nemli bir bezle temizlenir. Taşa zarar verebileceğinden, sabun ya da sert kimyasallar kullanılmamalıdır. Morganit taşının, çizilmelere karşı korunması için; kumaş astarlı bir kutu ya da kese içinde saklanması gerekir.

Morganit Taşı Nereden Alabilirim?

Soluk pembeden açık şeftaliye ya da turuncu renge kadar değişen renkleriyle göz alıcı bir taş olan Morganit; mücevherlerde, yüzüklerde, bilezik, kolye ve küpelerde kullanılır. Özellikle nişan yüzüklerinde sıklıkla tercih edilir.

Aşkınızı daha da derinleştirmek, birebir ilişkilerinizde daha iyi olmak ya da sevdiğiniz kişiye aşkınızın sembolü olarak verebileceğiniz Morganit taşına; sifalitaslar.com.tr aracılığıyla, Morganit taş satın al menüsünü kullanarak ve uygun ödeme seçenekleriyle sahip olabilirsiniz.

yazar hakkında

Merhabalar! Ben Ruhsar, doğadan aldığı güçle ruhsal ve fiziksel sağlığın uyumlu bir şekilde gelişebileceğine inanan bir şifalı taş tutkunu bir blog yazarıyım. Şifalı taşların hayatımıza nasıl fayda sağladığına dair daha fazla bilgi edinmek istiyorum, çünkü enerji dengesinin önemine inanıyorum. Her bir taşın farklı enerjisi ve sağlık faydaları üzerine araştırmalar yapıyorum. Bu değerli kristallerin ruhsal zenginlik, sakinlik ve denge sorunlarına nasıl yardımcı olabileceği konusunda da bilgi veriyorum. Doğanın enerjisiyle şifa bulmanın zevkini paylaşmaya hazır mısınız? Şifalı taşların gizemli dünyasına dair ilginç bilgiler, pratik öneriler ve deneyimlerimi blogumda paylaşıyorum. Sağlıklı ve mutlu bir hayat yaşamak için doğanın bize sunduğu bu muhteşem hazineyi birlikte keşfedeceğiz.🌿💎✨

Yorum yapın