Hit enter after type your search item
Şifalı Taşlar

Doğal Taş Takı ve Aksesuarlar

Hastalıkları Engellemek İçin Doğal Taşlar

/
/
/
79 Views

Hastalıkları engellemek için doğal taşlar varlığını alternatif tıpta kullandırarak gösterir. Taşların içerisinde saklı olan enerjisi sayesinde bedenle üzerinde bir etkileşim halinde bulundurulur. Bedenin üzerine verdiği olumlu enerjiler bazı hastalıkların da oluşmasına engel olur. Doğada birçok farklı renk çeşitleriyle göz alıcı özelliklerinin bulunan bu taşlar hem fiziki anlamda beden üzerindeki hastalıklara engel olurken ayrıca ruh ve zihin dünyasında da hastalıklara yol açabilecek durumların önüne gerilmiş bir engel olarak ortaya çıkar. Eski medeniyetlerin taşların bu özellikleri bilmesinin ardından önemli süs eşyaları olarak bilinmesinin yanında tedavi amaçlı araç ve gereçlerde bu taşlardan faydalanıldığı görülür.

Hastalıklardan Korunmak İçin Doğal Taşların Varlığı

Hastalıklarını iyileştirmek veya astrolojik amaç için kendilerini zararlı gezegenlerden korumak için doğal taşlardan faydalanıldığı görülür. Değerli taşlar sizi fiziksel ve duygusal olarak iyileştirmek için çok faydalı enerjilerin olumlu etkilerinden yararlanılır. Fiziksel sorunlarınızın üstesinden gelmenize yardımcı olabilecek ve aynı zamanda daha fazla fiziksel sağlık ve refah sağlamanıza katkı sağlayacak büyülü enerjilerin varlığı adım adım da olsa bedeninizde, ruhunuzda ve zihninizde yer alır. Değerli taşların iyileştirilmesi tıbbi tedavinizden kaçınmak anlamına gelmiyor ancak bu taşların da olumlu gidişe yardımcı olmadığı anlamına da gelmiyor. Hastalıkları engellemek için doğal taşlar listesini dikkatlice incelemelerde bulunup kendinize en uygun olan doğal taşı kullanabilmeniz mevcuttur. Değerli taşlar tedavinizin olumlu geçmesini sağlarken de erken iyileşmenize katkısını gösterir.

Kehribar Taşı
Kehribar Taşı

Kehribar Taşının Gücü İle Hastalıklardan Korunma

Kehribar, fosilleşmiş ağaç reçinesi olarak bilinir ve çok eski çağlardan beri sürekli bir kullanım gösterir. Reçine, bazı ağaçların zayıf alanlarını koruma amaçlı salgıladığı, katı ya da yarı akışkan madde olarak bilinip bu kehribarın oluşumunda da etkilidir. Zamanın getirdiği dış etkenler taşın oluşumuna katkı sunar. Bu doğanın oluşumları ile çamlık bölgelerde varlık gösteren doğal taş koruyucu özelliği yüksek bir taştır. Organizmaların yeniden yapılanmasında yardımcı olması özelliği sayesinde iyileşmeler üzerinde etkisi yüksek oranda görülür. Boğazda taşınması bile boğazda görülebilecek enfeksiyon gibi hastalıkları önler. Hastalıkları engellemek için doğal taşlar arasında olmasının bunun gibi birçok etkisi vardır.

Kyanit Taşı
Kyanit Taşı

Kyanit Taşı ve Hastalıklara Karşı Koruyucu Gücü

Yunancada mavi anlamına gelen doğal taş rengi ile ilgi çeken bir yapıda olmuş olsa bile sağlık konusunda farklı etkenleri içerisinde barındırır. Zihinle kalp arasındaki bağlantı kristali olarak da göze çarpan bu doğal taş insan bedenini koruyan bir enerjinin yayılmasına katkı sağlar. Zihni güçlendirici etkisi zihin ve beden uyumunu ortaya dökerek kronik olarak ortaya çıkan yorgunlukları gidermeye çalışır. Hastalıkları engellemek için doğal taşlar arasında telepatik gücüyle öne çıkan doğal taşlardan birisidir. İnsanı derin bir dinginliğe kavuşturur üstüne de canlı ve kendine güvenen bir ruh halinde olmaya katkısını sunar.

Lapis Lazuli Taşı
Lapis Lazuli Taşı

Lapis Lazuli Taşının Hastalıklar Karşısında Faydalı Duruşu

Antik Mısır ve Firavunlar döneminden beri kullanılan doğal taş geceyi andıran bir maviliği içerisinde barındırır. Yine gece içerisinde yıldızları andıracak yaldızlı sarı çizgiler üzerinde bulunabilir. Bu taş bu görünümünden dolayı uzun yıllardan beri hep süs eşyası olarak kullanılmıştır. Ancak süs eşyası olarak kullanılsa da olumlu faydaları ve etkileri sürekli olarak görülen bir durum haline gelmiştir. Hastalıkları engellemek için doğal taşlar arasında bu taşın da adının anılması bu nedendendir. Kemik sağlığına iyi gelerek iskelet yapısını güçlendirmesi bu konuda gelebilecek hastalıklara bir koruma durumunu ortaya çıkartır. Solunum yolu hastalıklarına yakalanmasını önleyici etkisini ise en çok küçük çocuklarda göstererek hastalık önleyici duruşunu kanıtlar.

Larimar Taşı
Larimar Taşı

Larimar Taşının Hastalık Önleyici Faydaları

Atlantis taşı olarak da adlandırılması yapılan Larimar doğal taş genellikle mavi renge sahip olan bir taştır. Halk arasında da bilinen bir diğer adı da yunus taşıdır. Farklı isimlendirmelerin yapıldığı bu doğal taşlar bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Boğaz ağrılarını önleyici bir etkiyi bünyesinde taşıyarak hastalıkları engellemek için doğal taşlar listesine adını yazdırır. Solunum yolları hastalıklarının tedavisini destekleyici etkisi bu taşın güçlü gösterdiği faydaları arasındandır. Hipofiz bezine etki ederek büyüme hormonunun kontrollü şekilde salgılanması sadece hastalıklardan korunmayı da değil büyümenin doğru ve olumlu gelişmesine de katkı sağlar. Duygusal sınırlılıkları kaldırarak inan bedeni içerisine pozitif enerjinin dolmasını sağlar.

Lepidolite Taşı
Lepidolite Taşı

Lepidolite Taşının Ruh Dünyası Üzerinde Olumlu Etkileriyle Hastalıklardan Korunmak

Değerli taşlar dünyasında en iyi durum ve duygu hallerini kontrol etme becerisine sahip olan farklı bir doğal taştır. Lepidolite kristali anti anksiyete ilaçlarının da içerisinde az miktarda bulunan lityum elementini içerisinde barındırır. Ruhsal durum dengelemeleri sayesinde ise insanın daha huzurlu yaşamasına katkı sağlar. Bu dengede tutabilme durumu beden hastalıklarından ziyade en çok ruhsal ve zihinsel hastalıklara karşı bir koruma durumunu ortaya çıkartır. Beden üzerine de sonradan yansıyan bu durumundan kaynaklı olarak bu taşın hastalıkları engellemek için doğal taşlar arasında anılmasına sebebiyet verir. Sağlıklı olmanıza yardımcı olarak vücudunuz üzerindeki enerji sıkışmalarına çözüm getirir.

Riyolit Taşı
Riyolit Taşı

Hastalıkları Engellemek İçin Doğal Taşlar; Riyolit Taşının Hastalıkları Önleme Konusunda Faydaları

Yaratıcılık ruhunun taşı olarak adlandırılacak bu doğal taş rengi ve görünümüyle ilgi çeken doğal taşlardan birisidir. Mutluluğu basit şekillerde sunabilen bu doğal taş insanın da hem ruhsal hem de bedensel hastalıklara karşı önleyici bir etkiyi içerisinde barındırır. Yakın ve kişiselleşmek için mükemmel bir yol olarak kendini gösteren doğal taş güçlü enerjisini gösterir. Riyolit taşı kişinin sahip olduğu yetenek ve potansiyelin açığa çıkmasına yardımcı olarak kişinin daha çok kendini sevmesine ve ruhsal çöküntüye sebep olabilecek hastalıkların da önlenmesinde gün yüzüne çıkan doğal taşlardan biridir. Bedeni kuvvetlendirerek ve bağışıklığını yükselterek enerjisini beden üzerinde de gösterir.

Turkuaz Taşı
Turkuaz Taşı

Hastalıkları Engellemek İçin Doğal Taşlar; Turkuaz Taşı ve İyileştirici Enerjileriyle Hastalıklardan Korunma

Firuze olarak da bilinen Turkuaz taşı antik zamanlardan beri sürekli kullanılan doğal taşlar arasında görülür. Oldukça değerli kabul edilen bu doğal taş rengiyle göz kamaştırıcı bir renk bütünlüğüne sahiptir. Ancak bu doğal taşın görünüm güzelliği yanında sağladığı enerji varlığı ile iyileştirici bir etkisi bulunmaktadır. Kemik erimesi hastalığının tedavisinde kullanılan taş kemiği de güçlendirici bir etkisi varıdır. Tansiyonun dengelenmesine de fayda sağlayarak bunun gibi beden üzerinde oluşan hastalıkları da öncesinde dengede tutarak oluşumunu engeller. Sindirim sistemi sorunu yaşayan erkek ve kadınların en büyük yardımcısı olarak da görülürken kanı da akışını hızlandırıcı bir güce sahiptir. Nerdeyse iç organların hepsine ayrı ayrı etkileriyle hastalıklardan korunmaya yardımcı olur.

Yeşim Taşı
Yeşim Taşı

Hastalıkları Engellemek İçin Doğal Taşlar; Yeşim Taşının Hastalıklara Karşı Önleyici Etkisi

Eski Çin uygarlıklarından beri kullanılan bu taş yeşilin büyülü tonuyla hem dış görünümünde hem ruhsal dünyada hem de bedensel görünümde farklı etkenleri içerisinde barındırır. Uyku düzenini sağlaması zaten oluşabilecek hastalıkları da önlemesinde bir etkidir. Gençleştirici etkisi yaşlanmayı hızlandıran hastalıkların ortadan kaldırılmasında yaydığı enerjilerin etkisi büyüktür. Hastalıkları engellemek için doğal taşlar arasında adından sıkça söz ettirebilecek bir doğal taştır. Şiddetli baş ağrılarının giderilmesinde de oldukça etkili olarak gözükür. Vücuttaki toksinlerin arındırarak kanın temizlenmesinde payı büyüktür.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

87 + = 92

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :