Hamilelikte Kullanılacak Şifalı Taşlar

admin

Hamilelik sürecinde hem anneyi hem de bebeği koruduğuna inanılan ve hamilelikte kullanılacak şifalı taşlar olarak sıralanan doğanın mucizesi kristaller aynı zamanda doğurganlık için de tercih edilmektedir.

Çocuk sahibi olmanın heyecan verdiği dönemde tüm ailenin hem beden hem de düşünce olarak yeni gelen üyeye hazırlanmasına yardımcı olan doğal taşlar hormonal dengesizlikleri düzenler.

Vücudu ve zihni gevşetir böylelikle stres seviyesini azaltarak hem hamilelik sürecini iyi geçirmeyi sağlar hem de gebe kalma şansını arttırır. Doğurganlığın artmasını sağlayan şifalı taşlar yaydıkları enerji ile farklı frekanslara sahiptir. Her element belli bir frekans ile titreşir ve böylelikle şifa enerjisi açığa çıkar.

Hamilelikteki En Etkili Taş Akik Taşı

Hamilelik süresi boyunca gerek bebeğin gerekse annenin sağlığı için birçok faydasının olduğunu tespit edilen akik taşıdır. Hem kan dolaşımını düzenleyen hem de tansiyonu dengeleyen özelliğe sahip olan akik taşı damarları koruyan ve güçlendiren etkisi ile anne adaylarının üzerinde taşıdığı doğal kristaldir. Hamilelikte kullanılacak şifalı taşlar sıralamasında ilk sırada yer almaktadır.

Hamilelikte Kullanılacak Şifalı Taşlar; Doğurganlık Taşı Karnelyan

Turuncu ve kırmızı renkleri ile dikkat çeken karnelyan taşı, sakral ve kök çakra üzerinde etkilidir. Doğurganlığı artırmasının yanı sıra aynı zamanda cinselliği verdiği enerji ile teşvik eder.

Birçok farklı ülkeden çıkarılan mucize taş aynı zamanda yaratıcılığın, ilhamın, cesaretin ve liderliğin taşı olarak kabul edilir. Hamilelikte kullanılacak şifalı taşlar arasında yerini alan karnelyan taşı hem erkek hem de dişi üreme organlarının enerji merkezi olan sakral çakra ile rezonansa girer.

Böylelikle enerji engellerini çözerek yumurtalıklar, rahim, vajina, serviks, fallop tüpleri, testisler ve prostatın uyarılmasını sağlar. Üreme bölgesindeki dengeyi korur hem üreme hem de hormon sistemini destekler.

Hamilelikte anne ve bebeğin korunmasını sağlamasının dışında aynı zamanda çocuk sahibi olmak istendiğinde tercih edilen ideal taşlar arasında yer alır. Cinsel isteği ve cinsel güveni artırmaya yardımcı olması ile bilinen mucize taştan en etkili şifayı alabilmek için üreme bölgesine yakın bir yerde taşınması tavsiye edilir.

Yeni Başlangıçların Taşı Ay Taşı

Tarih boyunca kadınlar tarafından şifa taşı olarak anılan ay taşı ayın dişil enerjisi ile aynı hizaya gelmektedir. Hamilelikte kullanılacak şifalı taşlar içerisinde ilk sıralarda yer alan yeni başlangıçların taşı aynı zamanda hamile kalmak isteyenlerin de en iyi seçimidir.

Adet döngüsünü, hormonları ve metabolizmayı dengeleyerek hamile kalmaya yardımcı olduğuna inanılır. Stresi azaltması sayesinde doğurganlığın artmasına yardımcı olur.

Taştan hedeflenen faydayı sağlayabilmek için elde tutulurken dolunayda doğurganlık hedefi belirlenir ardından kolye olarak takılır ya da tüm gece boyunca yastığın altında bekletilir. Aynı zamanda duygusal istikrar ve nezaketi temsil eden ay taşı ile hamile kalanlar hakkında enteresan hikayeler dilden dile dolaşmaktadır.

Anne Ve Bebeğe Sakinlik Veren Krizopras Taşı

Hamilelik döneminde hem anneye hem de bebeğe sakinlik ve duygusal bir sağlık sunan krizopras taşı aynı zamanda ying – yang enerjisini dengeler. Bu özelliği sayesinde hamile kalmak isteyen kadınlar tarafından tercih edilen doğal taş doğurganlığı artırmasının yanı sıra cinsel gücün artmasına da yardımcı olur.

Hem kalbe hem de kutsal çakralara enerji veren taş depresyon sorunu yaşayanlar içinde harika bir seçimdir. Aşk hayatını canlandırmak isteyenler cebinde bir parça karnelyan taşı ile birlikte krizopras taşı taşımalıdır.

Hamilelikte Kullanılacak Şifalı Taşlar; Koşulsuz Sevginin Karşı Gül Kuvars

Yüzyıllar boyu koşulsuz sevginin taşı olarak adlandırılan gül kuvars özellikle hamile kalmak isteyenler için vazgeçilmez bir taş olarak öne çıkar. Hamilelikte kullanılacak şifalı taşlar içerisinde yer alan gül kuvars taşı hamilelik için önemli olan öz sevgi ve öz değer niteliklerini sağlamaya yardımcıdır.

Anne ve bebekteki faydasının dışında kalp çekirdeğini açmasından dolayı mükemmel bir etki sağlar. Cinsel anlamda canlılığı ve duygusallığı teşvik ettiğinden dolayı kadınlarda annelik duygusunun artmasını destekler.

Uyumun Uğurlu Cazibesi Yeşim Taşı

Çocuk sahibi olmaya hazırlanan annelerin yaşadığı stresi azaltan etkisi ile öne çıkan yeşim taşı aynı zamanda uyumun uğurlu cazibesi ve koruyucusu olarak kabul edilmektedir.

Hem anneyi hem de bebeği koruduğuna inanılan yeşim taşı aynı zamanda enerji bariyeri yaratarak bastırılmış duyguları serbest bırakmayı sağlar. İnsanda denge ve sevgi gibi duyguların yoğun olarak yaşanmasına yardımcı olan değerli taş insanların daha güvenli hissetmesini sağlar ve endişeyi azaltarak hamilelik sürecinin tadının çıkarılmasına yardımcı olur.

Pelvis bölgesinin yeniden yapılanmasına yardımcı olduğuna inanılan yeşim taşının organlara daha fazla kan dolaşımı ve oksijen sağladığı tahmin edilmektedir. Hamile kalmak isteyenler tarafından tercih edilen doğal mucize yaydığı enerjinin insanlar tarafından emilmesini mümkün hale getirir.

Şans Ve Başarı Taşı Aventurin

Keşfedildiği günden bu yana refah, şans ve başarının temsilcisi olan aventurin taşı aynı zamanda insanlarda güven ve uyumlu besleyen enerjik özelliklere sahiptir.

Hamilelerin doğuma kadar sürekli yanında taşıdığı aventurin taşı aynı zamanda doğurganlık açısından da önemli doğal taşlar arasında yer alır. Hamilelikte kullanılacak şifalı taşlar içerisinde bulunan kristal, enerji bloğunu destekleyecek kalıcı duygusal sorunları çözmeye yardımcıdır.

Hamilelikte Kullanılacak Şifalı Taşlar; Dönüşüm Taşı Lepidolit

Barış ve dönüşüm denildiğinde akla gelen ilk taş olan lepidolit, hamilelik sürecinde hem annenin hem de bebeğin psikolojik sağlığına iyi gelen eşsiz bir doğal mucizedir.

Hamilelikte kullanılacak şifalı taşlar arasında yer alan lepidolit içeriğindeki lityum sayesinde hamile kalmaya çalışanlar için önemli bir fayda sağlar. Lityum hamile kalırken yaşanan durumdan kaynaklanan anksiyete ve depresyon duygularını hafifletmeye yardımcı olur, mükemmel bir iyileştirici güçtür.

Doğurganlığı artıran doğal taş aynı zamanda zihinsel olarak daha rahatlamayı destekler. Hamile kalmaya çalışırken sakinleştirici etki sayesinde iç huzurun yeniden kazanılmasını mümkün hale getirir.

Hamilelikte Pozitif Ruhu Teşvik Eden Unakit Taşı

Hamilelik süresi boyunca hem annenin hem de bebeğin sağlığını korumaya yardımcı olduğuna inanılan unakit taşıdır. Bundan dolayı hamilelerin en çok tercih ettiği ve kullandığı doğal taşlar arasında yer almaktadır.

Hamileler dışında doğurganlık için şifalı taş arayanlarında seçimi olan unakit taşı doğurganlığı arttırmak için gerekli olan pozitif ruhu teşvik eder. Sakral kalp ve kök çakralarını aktif hale getiren, güçlendiren ve alınan enerjiye sahip olan doğal taş birçok özelliğinden dolayı hamile kalmak için en uygun seçeneklerden biridir.

Negatif enerjinin dengelenmesini sağlamasının yanı sıra enerji tıkanmalarının önlenmesine de yardımcı olur. Yaşanan enerji tıkanmaları başta doğurganlık olmak üzere birçok açıdan manevi probleme neden olduğundan dolayı unakit taşının kullanımı problemlerin çözümünde en önemli destekleyicidir.

Sihirli Güç Kehribar Taşı

İnsan hayatında varoluştan bu güne kadar oldukça önemli bir yere sahip olan kehribar taşından oluşan kolyeyi taşıyan hamile kadınların boğazında herhangi bir enfeksiyon ya da guatr oluşmaz.

Hamilelik döneminde en çok tercih edilen doğal taşlar arasında yer alan kehribar taşı solunum yolu hastalıkları ile birlikte aynı zamanda diş ağrısı ya da migren gibi problemlerin tedavisinde etkilidir.

Hamilelik ve lohusalık döneminde yaşanan depresyonu azaltması ve sinirlilik halinin yatışmasına etkisi olan kehribar taşı mutsuzluğu ortadan kaldıran sihirli bir güce sahiptir.

yazar hakkında

Merhabalar! Ben Ruhsar, doğadan aldığı güçle ruhsal ve fiziksel sağlığın uyumlu bir şekilde gelişebileceğine inanan bir şifalı taş tutkunu bir blog yazarıyım. Şifalı taşların hayatımıza nasıl fayda sağladığına dair daha fazla bilgi edinmek istiyorum, çünkü enerji dengesinin önemine inanıyorum. Her bir taşın farklı enerjisi ve sağlık faydaları üzerine araştırmalar yapıyorum. Bu değerli kristallerin ruhsal zenginlik, sakinlik ve denge sorunlarına nasıl yardımcı olabileceği konusunda da bilgi veriyorum. Doğanın enerjisiyle şifa bulmanın zevkini paylaşmaya hazır mısınız? Şifalı taşların gizemli dünyasına dair ilginç bilgiler, pratik öneriler ve deneyimlerimi blogumda paylaşıyorum. Sağlıklı ve mutlu bir hayat yaşamak için doğanın bize sunduğu bu muhteşem hazineyi birlikte keşfedeceğiz.🌿💎✨

Yorum yapın