Hit enter after type your search item
Şifalı Taşlar

Doğal Taş Takı ve Aksesuarlar

Doğal Felaketlerden Koruyan Doğal Taşlar

/
/
/
91 Views

Doğal felaketlerden koruyan doğal taşları bulundurmak daha güvende ve huzurlu hissetmek için tercih edilen yöntemlerden biridir. Bu taşlar göze hitap etmesi nedeniyle kimi zaman küpe, kolye gibi aksesuar olarak değerlendirilebildiği gibi kimi zaman da ev ortamında dekor olarak tercih edilir. Doğada bulunan bazı taşlar, güzel görüntüsünün yanında doğal felaketler veya olası kazalardan korunmak gibi bazı amaçlarla da kullanılır.

Kehribar Taşı
Kehribar Taşı

Kehribar Taşı

Doğal felaketlerden koruyan doğal taşlardan biri olarak kullanılan kehribar taşı sarı renk olmasıyla bilinir. Renginden dolayı güneşin bereketini ve bolluğunu temsil ettiğine inanılır. Yüzyıllardır para ve bolluk getirdiği için insanların bu taşı üzerlerinde veya evlerinde bulundurduğu bilinir. Kehribar taşının insanları bereketsizlik ve yoksulluktan koruyarak evlere bolluk getirdiği düşünülür.

Sitrin Taşı
Sitrin Taşı

Sitrin Taşı

Yine rengini güneşten alan sarı rengiyle tanınan sitrin taşı, insanları doğal felaketlerden koruyan doğal taşlardan biri olarak bilinir. Getirdiği bolluk ve bereket nedeniyle zenginlik ve servet getirdiğine inanılır. Yine maddi gücü arttırmasından dolayı tüccar taşı olarak adlandırılan sitrin taşı çok eski zamanlardan bu yana kullanılır. Sitrin taşı kullanan insanda başarıyı ve zenginliği arttırmaya yardımcı olur. Aksesuar olarak vücut üstünde taşınabileceği gibi, bol kazanç getirmesi beklenen ev veya iş yeri gibi mekanlarda süsleme olarak da kullanılabilir.

Pirit Taşı
Pirit Taşı

Pirit Taşı

Sarı renk olan bir diğer taş da pirit taşıdır. Topraktan çıkan ham hali rengi ve parlaklığından dolayı sıkça altınla karıştırılır. Diğer sarı taşlar gibi bolluk ve bereket için kullanılmasının yanında verdiği pozitif duygularla da bilinir. Negatif enerjilerden koruyarak bolluk ve bereket getiren pozitif enerjinin yayılmasına yardımcı olarak doğal felaketlerden koruyan doğal taşlardan biri arasında anılır.

Amazonit Taşı
Amazonit Taşı

Amazonit Taşı

Amazonit taşı, turkuaz rengiyle bilinen doğal taşlardan biridir. Bolluk ve bereketin yanı sıra başarının taşı olarak bilinir. Başarıya giden yolda büyük bir destekleyici olan amazonit taşı, akıl ve mantığı artırarak doğru düşünme ve hedefe ulaşmayı kolaylaştırır. Endişe, fazla heyecan ve kaygıya karşı etkili olması nedeniyle bu negatif duygulardan arınmak için kullanılır.

Ay Taşı
Ay Taşı

Ay Taşı

Beyaz rengiyle görüntüsünün dahi insanda pozitif duygular uyandırdığı ay taşı doğal felaketlerden koruyan doğal taşlardan biri olarak bilinir. Ruhu arındırdığına inanılan ay taşı özellikle depresyon, bunalım gibi ruhsal rahatsızlıkların kötü etkilerini azaltmaya yardımcı olur. Huzursuzluk, mutsuzluk gibi negatif duyguların ve düşük enerjinin yayılmasını engelleyerek bünyeye pozitif enerji ve yaşama sevinci yüklenmesine katkı sağlar.

Ametist Taşı
Ametist Taşı

Ametist Taşı

İnsanlık tarihinden bu yana doğal felaketlerden koruyan doğal taşlar arasında yer alan ve en çok bilinen taşlardan biri ametisttir. Mor rengiyle göze çarpan ametist taşı, stres taşı olarak kullanılır. Anksiyete ve stres gibi durumlarla başa çıkmaya yardımcı olan bu taş, olumsuz ve istenmeyen enerjileri uzaklaştırarak ruhu arındırır. Mutsuzluk gibi negatif duyguları yok ederek bireylerin daha canlı ve neşeli hissetmelerine katkı sağlar.

Aventurin Taşı
Aventurin Taşı

Aventurin Taşı

Minte çalan yeşil rengin verdiği güzel enerjileri bünyesinde barındıran doğal taşlardan biridir aventurin taşı. Bitkinlik, halsizlik ve yorgunluk gibi istenmeyen duygular için kullanılan aventurin taşı, günlük hayatın doğal akışı içerisinde edinilen tüm bu negatif duygulardan arınmada etkilidir. Güçlü bir enerjiye sahip olan bu taş, bulundurulması halinde istenmeyen kötü enerjilerin giderilmesine yardımcı olarak ortama canlılık ve ferahlık kazandırır.

Oniks Taşı
Oniks Taşı

Doğal Felaketlerden Koruyan Doğal Taşlar; Oniks Taşı

Anksiyete ve endişe gibi doğal felaketlerden koruyan doğal taşlar arasında yer alan oniks taşı koyu kahverengi, siyah renklerinde bir doğal taştır. Stres, kaygı bozukluğu gibi istenmeyen duygu durumlarının engellenmesinde kullanılır. Ruhu bu tür kötü enerjilerden ve psikolojik rahatsızlıklardan arındırarak negatif düşünceleri bünyeden uzaklaştırmaya yardımcı olur. Ruhu iyileştirerek daha dingin ve huzurlu bir yaşam vaat eder.

Bornit Taşı
Bornit Taşı

Bornit Taşı

Sahip olduğu olağanüstü mor-mavi renkleriyle öncelikle göze hitap eden bir doğal taştır. Negatif düşüncelerden ve karamsarlıktan arınmak için kullanılır. Enerji yükseltici taşlardan biri olarak bilinen bornit taşı, olumsuz koşullarda bile pozitif kalarak olumlu düşüncenin kontrolünü sağlar. Sağlıklı düşünme ve mantıklı kararlar vermeyi tetikleyen bornit taşı bu özelliğiyle bilişsel gelişimi de destekler. Tedirginlik ve endişe yerine dinginlik ve mutluluk getirerek in huzurun ve dengenin sağlanmasına yardımcı olur. Taşındığı bünyeye etkilerinin yanı sıra bulunduğu ortamın da atmosferini değiştirmede katkısı olan güçlü bir taştır.

Akik Taşı
Akik Taşı

Doğal Felaketlerden Koruyan Doğal Taşlar; Akik Taşı

Genellikle turuncu kahverengi arası bir renge sahip olan akik taşı birçok faydası bulunan doğal taşlardan biridir. İç huzuru sağlamada katkısı olan akik taşı, birey kendi içine yönlendirerek kişisel gelişimi destekler. Ayrıca aşk acısı, öfke, nefret gibi güçlü negatif duygulardan bünyeyi arındırmayı amaçlayarak iyileştirici etki gösterir. Akik taşının bunların dışında uykuya da olumlu etkisi bulunur. Uykuya dalınan ortamda bulundurulmasıyla kötü enerjilerin ve negatif düşüncelerin ortamdan uzaklaştırılmasıyla bireyin daha huzurlu uyumasını sağlar.

Carnelian Taşı
Carnelian Taşı

Carnelian Taşı

Turuncu renkteki carnelian taşı, başarıyı getiren taşlardan biri olarak anılır. Tembellik ve özgüven gibi başarının önünde engel niteliği taşıyan kötü duyguları uzaklaştırarak başarıya götürür. Odaklanamama gibi sorunların üstesinden gelmeyi kolaylaştırarak kişiyi motive ve hedef odaklı olmaya teşvik ettiği bilinir.

Mavi Topaz Taşı
Mavi Topaz Taşı

Doğal Felaketlerden Koruyan Doğal Taşlar; Mavi Topaz Taşı

Göz alıcı güzellikteki mavi ve turkuaz renklerinden oluşan mavi topaz taşı, bereket ve bolluğu simgeler. Ayrıca korku, kaygı gibi duyguların yenilmesine yardımcı olarak cesareti arttırır. Bununla birlikte zihin berraklığı sağlayarak zekayı geliştirmeye yardımcı olur. Bilgeliğe vurgu yapan bu taş, zekaya paralel olarak yeteneklerin de gelişmesine katkı sağlar.

Doğal Felaketlerden Koruyan Doğal Taşlar | Akuamarin Taşı
Akuamarin Taşı

Akuamarin Taşı

Yüzyıllardır şifalı taşlardan biri olarak bilinen mükemmel turkuaz rengiyle sudan aldığı gücü yansıtır. Uğur ve bereketin temsilcisi olarak bilinen akuamarin taşı şanssızlık gibi negatif enerjilerin arındırılmasına katkı sağlatarak şans ve uğurun enerjisini çağırmaya yardımcı olur. Doğal taşlar arasında güçlü etkisiyle bilinen akuamarin taşı doğal felaketlerden koruyan doğal taşlar arasında yer alır. Etkileri bununla da bitmeyen akuamarin taşı, bünyede duyguları iyileştirici etkiye sahiptir. Yatıştırıcı ve dinginleştirici etkisiyle bilinen ruhu tazeleyerek ortamdan ve bünyeden negatif duyguları uzaklaştırır. Bu arındırıcı etkisi nedeniyle akuamarin taşı kabusları da engelleyerek daha huzurlu bir uyku süreci vaat eder.

Doğal Felaketlerden Koruyan Doğal Taşlar | Kalsit Taşı
Kalsit Taşı

Doğal Felaketlerden Koruyan Doğal Taşlar; Kalsit Taşı

Bulunduğu ortamdaki negatif enerjileri temizleyerek doğal felaketlerden koruyan doğal taşlardan biri olarak bilinen kalsit taşı, farklı renklerde bulunsa da genel olarak açık sarı rengiyle dikkat çeker. Pozitif enerjileri harekete geçirmesiyle bilinen bu taş, yaydığı güçlü enerjiyle ortamdaki pozitif enerjiyi yükseltir. Arındırıcı ve temizleyici etkisiyle bilinen kalsit taşı bu özelliğiyle bulundurulduğu mekandaki negatif enerjileri uzaklaştırır.

Turkuaz Taşı
Turkuaz Taşı

Turkuaz Taşı

Birçok olumlu enerjiyi kendisine çekmesiyle bilinen turkuaz taşı iyileşme taşı olarak da bilinir. İyi şans, mutluluk gibi güzel duyguları çekmesiyle de bilinir. Ayrıca çe kapanık olma ve utangaçlık gibi duyguların bünyeden uzaklaştırılmasına yardımcı olan turkuaz taşı bu duyguların azaltılarak özgüvenin arttırılmasına katkı sağlar. Depresif ruh haline de iyi geldiği bilinen turkuaz taşı bünyeyi pozitif enerjiyle doldurur.

Doğal Felaketlerden Koruyan Doğal Taşlar | Yıldız Taşı
Yıldız Taşı

Doğal Felaketlerden Koruyan Doğal Taşlar; Yıldıztaşı

Değişik renklerde bulunabilen yıldıztaşı, simli yapısından dolayı yıldızlardan gelmiş gibi görünüm verir ve adının yıldıztaşı olmasının sebebi de budur. Yıldız taşı, iyi şans getirmesiyle bilinen bir doğal taştır. Şanssızlık, uğursuzluk gibi doğal felaketlerden koruyan doğal taşlardan biridir. Yıldız taşının bulundurulması maddi konular da dahil tüm şanssızlıkların giderilmesinde etkilidir.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 11 = 20

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :