Hit enter after type your search item
Şifalı Taşlar

Doğal Taş Takı ve Aksesuarlar

Ders Çalışırken Masanızda Bulunması Gereken Doğal Taşlar

/
/
/
88 Views

Ders çalışırken masanızda bulunması gereken doğal taşlar, içlerinden gelen enerjileri ile performansınızı ve çalışma kalitenizi arttıracak.

Doğal taşların mucizevi etkileri sadece insan vücudu üzerinde etkisini göstermekle kalmıyor. Bunun yanında zihinsel aktiviteler konusunda da verimliliği artırarak daha kaliteli işlerin ortaya çıkmasını sağlıyor. İnsanlık tarihinin ilk zamanlarından beri yoğun şekilde pek çok farklı alanda kullanılan doğal taşlar, çalışmayla alakalı koşulları da iyileştirme gücüyle fazlasıyla tercih ediliyor.

Masanızın üzerine yerleştireceğiniz, kimi zaman çalışma esnasında temas edebileceğiniz ya da sürekli görebileceğiniz doğal taşlar, yayacakları pozitif enerji ile birlikte içinizdeki gücü bulmanız ve kullanmanız yolunda sizlere pek çok yarar sağlayacak.

Ders çalışırken masanızda bulunması gereken doğal taşlar: mercan taşı, akik taşı, yeşim taşı, ametist taşı, akuamarin taşı, florit taşı, beyaz kuvars, kalsedon taşı ve amazonit taşıdır.

Mercan Taşı
Mercan Taşı

Ders Çalışma ve Mercan Taşı

Güzelliği ile dikkat çeken ve uzun yıllardır kullanılan mercan taşı, ders çalışırken masanızda bulunması gereken doğal taşlar arasında yer alıyor. Konsantrasyon artırma özelliği ile dikkat dağınıklığını azaltıyor ve çalışmaların daha etkili şekilde yapılmasına olanak sağlıyor.

Odaklanma problemi olan kişiler için mercan taşı ideal bir odak toplayıcı özelliğe sahip olmasıyla biliniyor. Hafızanın daha iyi çalışmasına yardımcı olarak çalışma verimini artırıyor ve zihin karmaşalarının toparlanmasında etkileyici bir yardımda bulunuyor.

Akik Taşı
Akik Taşı

Ders Çalışma ve Akik Taşı

Her alanda etkili binbir çeşit faydalarını saymakla bitmeyecek akik taşı, tabii ki ders çalışırken masanızda bulunması gereken doğal taşlar içerisinde yerini alıyor. Rengi ve desenlerinin çeşitleriyle de pek çok insanın tercih ettiği akik taşı, zihinsel yönden pek çok olumlu etkisiyle fayda sağlıyor.

Çalışma esnasında fazla strese girme ve düşünceleri toparlayamama problemi yaşanırsa; akik taşına temas edilmesiyle birlikte pozitif enerjiler vücuda geçecek ve kişinin zihni daha berrak olmaya başlayacaktır.

Analitik düşünce yeteneğini ve konsantrasyonu arttıran akik taşı, çalışma esnasında muhakkak ki masanızda durmasıyla fark yaratacak doğal bir taştır. Akik taşı, motivasyon kaybıyla beraber gelen başarısızlık hissini azaltmaya yardımcı olurken içinizdeki çalışma isteğini de ortaya çıkaracaktır.

Yeşim Taşı
Yeşim Taşı

Ders Çalışırken Masanızda Bulunması Gereken Doğal Taşlar; Ders Çalışma ve Yeşim Taşı

Huzurun simgesi olan yeşim taşı, ders çalışma esnasında masaya konulmasıyla kişiyi rahatlatacak ve daha sakin bir ruh halinde işlerin halledilmesini sağlayacaktır. Kalabalık ortamlarda çalışma zorunluluğu bulunan kişilerde yeşim taşının kullanımı huzuru yayacağından; çevredeki insanlarla olan çalışma etkileşimi de iyileşecek ve daha verimli bir iş bitirici ortam meydana gelecektir.

İnsanın zihnini meşgul eden ve dağıtan meselelerin sonuca ulaşması için kişiye yeni bakış açıları katan yeşim taşı; problem çözücü özelliği ile çalışma esnasında muhakkak ki çok faydalı olacaktır.

Bilgelik ve şifa özellikleriyle ön plana çıkan yeşim taşı, ders çalışırken masanızda bulunması gereken doğal taşlar içinde olarak etkisini gösterecektir.

Ametist Taşı
Ametist Taşı

Ders Çalışma ve Ametist Taşı

En güçlü ve en etkili taşlardan biri olan ametist taşı, hem büyüleyici rengi ve yapısı hem de yoğun gücüyle en çok tercih edilen doğal taşlardan birisidir. Karar verme mekanizmasını olumlu yönde etkileyerek kararsızlığı önler ve doğru kararlar alma konusunda kişiye yardımcı olur.

Çalışma esnasında dikkatinin dağıldığını ve aklının bulandığı hisseden kişi, ametist taşına temas ederek daha berrak bir zihne kavuşacak ve konsantrasyonu artacaktır. Ametist taşı, dolaşım sisteminin de daha iyi çalışmasına yardımcı olarak kandaki oksijen miktarını artırır ve bu sayede odaklanma hızını da yükseltir.

Çalışma esnasında yaşanabilecek baskı ve stres durumlarını da azaltan ametist taşı, zihinsel rahatlamayı sağlayacaktır.

Akuamarin Taşı
Akuamarin Taşı

Ders Çalışırken Masanızda Bulunması Gereken Doğal Taşlar; Ders Çalışma ve Akuamarin Taşı

Adından da anlaşılacağı üzere denizi simgeleyen akuamarin taşı, etkileyici mavi rengi ile beraber sadece masanızda durmasıyla bile size huzur ve dinginlik sağlayacaktır.

Vücuda temas etmesi ile birlikte gerginliği alan ve kişiyi rahatlatan akuamarin taşı; özellikle çalışma esnasında fazlasıyla stresli hisseden kişiler için kurtarıcı bir görev üstlenecektir.

Akuamarin taşı, iş yoğunluğu fazla olan kişilerin kendilerini daha güçlü ve sorumluluk almaya daha yatkın hissetmesine yardımcı olacak; verdiği olumlu enerji ile birlikte kötü düşünceleri zihinlerinden uzaklaştıracaktır.

Derin odaklanma ve konsantrasyon gerektiren işlerde akuamarin taşına temas etmek, kişinin daha verimli çalışmasına ve zihnini meşgul eden düşüncelerden uzak olmasına katkıda bulunacaktır.

Florit Taşı
Florit Taşı

Ders Çalışma ve Florit Taşı

Pek çok renk çeşidi ile dikkat çeken florit taşı, zihni sakinleştirici özelliği ile ders çalışırken masanızda bulunması gereken doğal taşlar arasında yer almaktadır. Yoğun ve güçlü bir içeriğe sahip olması ile birlikte algıların açılmasında büyük rol oynayan florit taşı, vücuda dinçlik sağlar ve daha aktif iş yapımına yardımcı olur.

Florit taşı, beyni pek çok yönden uyararak çalışma kapasitesini artırır ve konsantrasyon kaybını önler. Kişisel farkındalığı artıran bir taş olması sebebi ile kişinin kendi içindeki kabiliyeti bulması konusunda yol açar ve özgüveni tazeler.

Beyaz Kuvars Taşı
Beyaz Kuvars Taşı

Ders Çalışırken Masanızda Bulunması Gereken Doğal Taşlar; Ders Çalışma ve Beyaz Kuvars Taşı

Beyaz rengi ile sakinleştirici özellik göstermesinin yanı sıra, yoğun tempoda çalışma gerektiren durumlarda da kişiyi rahatlatan beyaz kuvars taşı, odaklanmayı artırır. Kaliteli bir çalışma süreci geçirilmesini sağlar. Zihinde yaşanan kargaşaların düzenlenmesinde yardımcı olur. Daha net bir bakış açısı yakalanmasına katkıda bulunur.

Vücuda temasa geçişi ile birlikte kişideki konsantrasyon yoğunluğunu artıran beyaz kuvars taşı, içeriğinin yoğun kristalli olması sebebi ile, özelliklerini kalıcı bir şekilde temas eden kişiye aktarır.

Beyaz kuvars taşı, zihnin daha esnek ve yaratıcı düşünme evresine geçmesini hızlandırır. Kimi kültürlerde bilgeliğin simgesi olarak da görülen beyaz kuvars taşı, ders çalışırken masanızda bulunması gereken doğal taşlar içinde boy göstermektedir.

Kalsedon Taşı
Kalsedon Taşı

Ders Çalışma ve Kalsedon Taşı

Kadıköy taşı olarak da bilinen ve ortamdaki negatif enerjiyi emmesi ile birlikte kişiye olumlu yönde etkiler bırakan kalsedon taşı, uyumlu bir zihin sürecine geçilmesine katkıda bulunur.

Farklı renkleri bulunan kalsedon taşının mavi rengi, özellikle yaratıcılık gerektiren sanat gibi çalışma alanlarında kişiye daha farklı bakış açıları katarak; estetiğinin zenginleşmesine yardımcı olacaktır.

Hafızanın kuvvetlenmesini sağlayan kalsedon taşı, yeni bir dil öğrenmek isteyen kişiler için oldukça faydalı olacak ve dil becerilerini geliştirecektir.

Kalsedon taşı, çalışma esnasında dikkat dağınıklığı ve sürekli bir motivasyon kaybı yaşayan kişilerde de olumlu etkiler gösterecek; ve daha canlı bir beyin ile çalışma yapılmasını sağlayacaktır.

Amazonit Taşı
Amazonit Taşı

Ders Çalışma ve Amazonit Taşı

Adından da anlaşılacağı üzere amazon bağlantıları bulunan amazonit taşı, bu özelliği ile birlikte amazondan gelen pek çok derin ve güçlü enerjiyi bünyesinde barındırmaktadır.

Dinlendirici ve sakinleştirici özellikleri bulunan amazonit taşı, daha sakin ve uyumlu şekilde çalışmaya olanak sağlar. Farkındalığı artırır ve beynin daha güçlü şekilde çalışmasını yönlendirir.

Amazonit taşı, kişiye zihin açıklığı sağlayarak daha mantıklı kararlar alması yönünde katkıda bulunur. Çalışılan konuların daha net şekilde algılanması ve problemlerin daha rahat çözülmesi hususlarında kişiye güç katar.

İyileştirici özelliği ile birlikte çalışma esnasında yaşanan duygusal dalgalanmaları toparlar. Kişinin çok daha sağlıklı ve dengeli bir ruh hali içerisinde çalışmasını destekler.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 61 = 69

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :