Hit enter after type your search item
Şifalı Taşlar

Doğal Taş Takı ve Aksesuarlar

Başarısızlığa Karşı Kullanılacak Doğal Taşlar

/
/
/
75 Views

Başarının zor göründüğü anlarda, motivasyon için mücadele ederken, şansız olduğunuzu da düşünüyorsanız, başarısızlığa karşı kullanılacak doğal taşlar ile, şansınızı tekrar döndürerek, başarı kazanmaya başlayabilirsiniz.

Herkesin başarı için farklı kriterleri bulunurken, hedefe ulaşmak için, kişilerin gösterdiği bazı davranışlar ve özellikler bulunur. Bu davranış ve özellikler; odaklanmak, pozitif düşünmek, kararlı olmak, kendine inanmak şeklinde kendini gösterirken, tüm bu özelliklerin yanında biraz da şansın yaver gitmesinin hiçbir sakıncası yoktur.

Şifalı taşlar, bu özelliklerin geliştirilmesinde büyük rol oynar. Kişinin içsel olarak güvenini geri kazanmasına olanak tanırken, zihinsel süreçler geliştirilir ve motivasyon daha da artar.

Şifalı taşlar aynı zamanda; kişinin hedeflerine ulaşmasının, imkânı yokmuş gibi görünmeye başladığı zamanlarda, yola devam etmekte, en büyük yardımcıdır.

Hangi Taşlar Başarı İçin Kullanılır?

Başarı için kullanılabilecek birçok şifalı taş bulunur.

  • Sitrin taşı
  • Florit
  • Yeşil Aventurin
  • Lapis Lazuli
  • Amazonit
  • Carnelian
  • Kaplan Gözü
  • Şeffaf Kuvars

Başarı için kullanılan diğer şifalı taşlar arasında; akik, garnet, havlit, rodonit, aquamarine, yıldıztaşı, amazon taşı, yeşim taşı, sedef taşı, mercan taşı, inci, kalsedon taşı, ay taşı, ceyt taşı bulunur.

Sitrin Taşı
Sitrin Taşı

Sitrin Taşı (Şanslı Tüccar Taşı)

Başarısızlığa karşı kullanılacak doğal taşlar arasında bulunan sitrin taşı, şanslı tüccar taşı olarak bilinir. Sarı, soluktan bala ya da kahverengiye çalan rengi bulunur. Solar pleksus ve taş çakra, değişen çakralarıdır.

Sitrin taşı; pozitif tavrı desteklerken, enerjinin artmasını sağlar. Kişinin kendisini kötü hissettiği durumlarda, ilerlemesine ve odaklanmasına yardımcı olur. Başarıya ulaşmak için en uygun taşlardan olan sitrin taşı; güneş enerjisini, refahı ve bolluğu çekmek için de kullanılır.

Ay Taşı
Ay Taşı

Başarısızlığa Karşı Kullanılacak Doğal Taşlar; Ay Taşı

Sezgi ve iletişimi kuvvetlendiren ay taşı, duygusal dengeyi de sağlar. İnsanlar arasında şefkati ve sempatiyi ön plana çıkaran taş, nazara ve ağrılara karşı da etkilidir. İletişimi ve sezgi gücünü artırdığı için, iş dünyasında başarıya giden yolda size destek olan ay taşı, beyaz/mavi renklere sahiptir.

Florit Taşı
Florit Taşı

Florit Taşı (Sezgi ve Yetenek Taşı)

Başarısızlığa karşı kullanılacak doğal taşlar içinde bulunan Florit taşı, sezgi ve yetenek taşı olarak tanımlanır. Gökkuşağı renklerine sahiptir. Kalp boğaz ve üçüncü göz çakralarına sahiptir. Zihinsel odaklanma için kullanılan, en önemli şifalı taşlardan biridir.

Odaklanmanın bozulduğu, günlük işlerin yapılması esnasında dikkat dağılmasının yaşandığı anlarda, florit taşı, devreye girer. Zihinsel yetenekleri geliştirerek, odaklanma ve kararlılık güçlenmeye başlar.

Net düşünmeye ve zihnin çok aktif çalıştığı anlarda, zihni yavaşlatmaya yardımcıdır. Yoğun stres altında bulunan kişiler, florit taşı sayesinde, stresle başa çıkarken, hedefe odaklanmayı da başarır.

Pirit Taşı
Pirit Taşı

Pirit Taşı

Başarı için kullanılabilecek bir diğer şifalı taş ise pirit taşıdır. Sarı altın renginde olan taş, solar pleksus çakrasına sahiptir. Bolluk ve başarının yanında kişiye enerji veren, şifalı taşlar arasında yer alır.

Kübik yapıya sahip olan pirit taşı; pozitif enerji yayarken, iş dünyasında zenginliği ve başarıyı getirebilecek duyguların oluşmasına yardımcı olur. Hafızayı güçlendirirken, yeni fikirlerin oluşmasına yardımcı olan pirit taşı; negatif enerjinin, düşünce ve ruhsal durumu etkilemesine izin vermez.

Taşın refah ve başarı yayma etkisi olduğu için masa ya da çalışma alanına konulması, en iyi tercihtir.

Yeşil Aventurin Taşı
Yeşil Aventurin Taşı

Başarısızlığa Karşı Kullanılacak Doğal Taşlar; Yeşil Aventurin (Fırsat Taşı)

Başarısızlığa karşı kullanılacak doğal taşlar arasında bulunan yeşil aventurin taşı, fırsat taşı olarak bilinir. Kalp çakrası bulunur. Genel olarak zenginliği ve finansal başarıyı temsil eder.

Para ve parayı harcama konusunda denge kurar. Zihnin yeni olasılıklara ve fikirlere açık olmasını sağlarken, anlaşmazlık durumlarında, ortamı yumuşatır ve düşüncelerin daha sağlıklı olmasını ve sakin düşünmeye yardımcı olur.

Mercan Taşı
Mercan Taşı

Başarısızlığa Karşı Kullanılacak Doğal Taşlar; Mercan Taşı

Kırmızı renkli olan mercan taşı, kişinin saygınlığını daha artırırken, iş dünyasında ve özel hayat içinde, kişinin kendinden emin, daha bilinçli ve kararlı davranmasını sağlar. Olumsuz eleştirilere ve yargılara karşı, daha güçlü durulmasını sağlayan mercan taşı, pek çok cilt hastalığında ve ruhsal iyileşmede yararlıdır.

Lapis Lazuli Taşı
Lapis Lazuli Taşı

Lapis Lazuli (Dostluk, Hakikat ve Tam Farkındalık Taşı)

Dostluğu, hakikati, tam farkındalığı temsil eden lapis lazuli taşı, koyu mavi renklidir. Boğaz ve üçüncü göz çakralarını temsil eder. Farkındalığın enerjisini üzerinde toplarken, kişinin problem çözme beceresini harekete geçirir.

Lapis Lazuli taşı ile özellikle iş dünyasında daha geniş çevreler kurma fırsatı yakalanırken, hali hazırda bulunan ilişkilerin de daha güçlenmesini sağlar. Boğaz çakrası ve üçüncü göz çakrası sayesinde, kişinin kendini daha yapıcı ve rahat ifade etmesine olanak tanır.

Amazonit Taşı
Amazonit Taşı

Amazonit Taşı (Umut, Başarı, Bolluk, Cesaret ve Hakikat Taşı)

Başarısızlığa karşı kullanılacak doğal taşlar arasında Amazonit taşı; umudun, başarının, bolluk, cesaret ve hakikatin taşıdır. Kalp ve boğaz çakrasına sahiptir. Turkuaz yeşili taş, hedeflerinize ilerlemenizde size, en iyi yol arkadaşı şifalı taşlardan biridir.

Konfor alanının dışına çıkmanıza yardımcı olurken, kişiye güven katar. Hedefe odaklanmanıza olanak tanıyan amazonit taşı, korkuları yatıştırırken; yeni bir iş kurma hedefinize, yeni bir projeye odaklanmanızda yardımcıdır.

Yeni fikirlerin oluşmasında size destek olan amazonit taşı, finansal girişimlerde, yüksek miktarlara çıkmanızda da bir umut taşı olarak kullanılır.

Sedef Taşı
Sedef Taşı

Başarısızlığa Karşı Kullanılacak Doğal Taşlar; Sedef Taşı

Bereketi, gücü ve cesareti temsil eden sedef taşı, açık yeşil renge sahiptir. Vücut toksinleri temizleyerek, kansızlığa da iyi gelir. Kişilerin olayları daha iyi analiz etmesine olanak tanıyan sedef taşı, baş dönmesine mide ve böbrek rahatsızlıklarına iyi gelirken, hormonları da düzenler.

Sodalite Taşı
Sodalite Taşı

Sodalite Taşı (Uyum Taşı)

Başarısızlığa karşı kullanılacak doğal taşlar arasında sodalite taşı, uyum taşı olarak bilinir. Beyaz benekli ve mavi renklidir. Boğaz ve üçüncü göz çakralarına sahiptir. Hafızanın geliştirilmesinde ve odaklanmada, önemli rol oynar.

Kişinin organizasyon yeteneklerini geliştirmesinde ve kişisel bakış açısı kazanmasında yol göstericidir. Mantığı, sezgiyle birleştiren ve düşüncelerin daha net ifade edilmesine yardımcı olan sodalite taşı, problem çözmede de kişiye içgörü kazandırır.

Carnelian Taşı
Carnelian Taşı

Carnelian Taşı (Kariyer, Motivasyon ve Dayanıklılık Taşı)

Turuncu ve kırmızı renklere sahip olan carnelian taşı; kariyer, motivasyon ve dayanıklılık taşı olarak bilinir. Kök ve sakral çakraya sahiptir. Hedeflere ulaşmak için, kişide tutku yaratırken, motivasyonu da güçlendirir.

Kök ve sakral çakrayı enerjisiyle saran carnelian taşı, kişinin güvensizlik sorununa çare olurken, hedefe odaklanmayı ve kişinin Chi yaşam gücünü kazanmasına yardım eder. Yaratıcılık taşı olarak da tanımlanan carnelian taşı; kararsızlığı yok ederken, kişide tutkuyu ve cesareti güçlendirir.

Kaplan Gözü Taşı
Kaplan Gözü Taşı

Başarısızlığa Karşı Kullanılacak Doğal Taşlar; Kaplan Gözü (Akıl Taşı)

Kahverengi, sarı, kırmızı renklerden oluşan kaplan gözü, akıl taşı olarak bilinir. Solar pleksus ve kök çakraya sahiptir. Güneş ve dünya enerjisini kullanarak, kişinin dikkatini ve öz disiplinini harekete geçirir.

Aynı zamanda dikkat dağıtıcı unsurlardan sizi uzak tutmaya yarayan kaplan gözü, odaklanmayı ve gerçekçi niyetleri oluşturmayı sağlar. Kariyer konusunda isteklerin oluşmasında kişiye yardımcı olurken, uyum ve dengenin kurulmasında da yardımcıdır.

Ceyt Taşı
Ceyt Taşı

Ceyt Taşı

Kişide özgüven ve hitabet gücünü artıran ceyt taşı, yeşil parlak renge sahiptir. Negatif enerji ve korkuları önlerken, huzur ve rahatlık verir. Böbrek ağrılarına iyi gelen, kasları güçlendiren ceyt taşı, doğayla bütünlük kazanırken, iş dünyasında kendinizi daha iyi ifade etmenize olanak tanır ve iletişimin artmasına olanak tanır.

Şeffaf Kuvars Taşı
Şeffaf Kuvars Taşı

Başarısızlığa Karşı Kullanılacak Doğal Taşlar; Şeffaf Kuvars (Lider Taşı)

Başarısızlığa karşı kullanılacak doğal taşlar arasında bulunan şeffaf kuvars, başarıya giden yolda lider taş olarak bilinir. Yüksek enerji yayar. Başarıya ulaşmak için, hedefe yönelik niyetlerinizi kuvvetlendirir.

Enerji yükseltmeye yarayan şeffaf kuvars, diğer başarı taşlarını da etkileyerek, şifalı taşların etkisini daha da çoğaltır. Bağışıklık sistemini de uyaran ve vücut dengesini kurmaya yardımcı olan şeffaf kuvars, usta şifacı olarak da bilinir.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 55 = 59

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :