Hit enter after type your search item
Şifalı Taşlar

Doğal Taş Takı ve Aksesuarlar

Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek İçin Doğal Taşlar

/
/
/
89 Views

Doğada bulunan birbirinden farklı doğal taşlar sağlık konusunda da yararları keşfedildikten sonra bağışıklık sistemini güçlendirmek için doğal taşlar neler olduğu araştırılması yapılıyor. Her taşın kendi içerisinde var olan enerjisini yaydığı zaman gösterdiği güçlenme durumu tercih edilen bir durumdur. İlaçlar kadar etkili hızlı bir çözüm göstermese de doğada bulunan bu doğal taşlar adım adım yavaşta olsa bağışıklığı giderek güçlendirdiği görülür. Doğada bulunan ilgi çeken doğal taşlar özellikle kişilerin burç özelliklerine göre seçiminin gerçekleşmesiyle doğru etkisini görebilmek daha mümkündür. Çünkü her doğal taşın her bireyde aynı oranda etki göstermemesinin sebebiyetlerinden birisi ise bu durum olarak görülebilir.

Doğal Taşların İyileştirici Etkisi

Taşlar, kristaller ve mineraller tüm dünyada yüzyıllardır kullanılması gerçekleşiyor. Enerjik özellikleri ayrı ayrı keşfedilerek er birinin farklı konularda etkileri de tespit ediliyor. Doğa tarafından milyonlarca yılda oluşturulmuş olan bu doğal taşlar yıllar içindeki her bir değişi ile aslında bir özelliğinin oluşmasına ve enerjinin birikmesine vesile olmuştur. Hastalıkları iyileştirme gücüne sahip olduğuna inanılması yanında hastalık oluşumunu da engelleyebilecek bir gücü içerisinde barındırdığı inanılır. Fiziksel ve duygusal olarak iyileştirmek için çok faydalı özellikleri barındırmasıyla taşların olumlu özelliklerden faydalanabildiği görülür. Değerli taşların iyileştirilmesi tıbbi tedavinizden kaçınmak anlamına gelmeden tedavinizde yardımcı bir güç konumunda olduğu ilk baştan bilinmesi gerekir.

Yeşim Taşı
Yeşim Taşı

Yeşim Taşının Bağışıklık Karşısında Olumlu Etkisi

Antik Çin zamanından beri kullanılan bu doğal taş imparatorluğun taşı olarak kullanılmıştır. Çin Ejderhası Long’un dünyanın her yanına bıraktığı tohumların katılaşarak yeşim taşına dönüştüğü inancı eski Çin uygarlıklarının bu taşa daha fazla değer vermesinin sonucunu doğurmuştur. Günümüzde bile Çinli bir yönetici yada devlet adamı mutlaka yeşim taşından bir aksesuarı üzerinde taşıyarak bu geleneklerini devam ettirme ve gücünü görmeyi amaç edinirler. Bu yeşilin büyülü tonlarına sahip olan doğal taş bağışıklık sistemini güçlendirmek için doğal taşlar arasında anılır. Çünkü uyku düzenini sağlaması, gençleştirici etkisi ve maneviyatın artırıcı özellikleri bedende hastalıklara karşı koruyucu bir görev rol oynamasında etkilidir. Vücuttaki toksinlerin arındırılmasında ve kanın temizlenmesinde de pay sahibi olması bağışıklığı güçlendirir.

Yıldız Taşı
Yıldız Taşı

Yıldız Taşının Bağışıklığı Güçlendirmesinde Olumlu Etkileri

Silisyum oksit barındıran bu doğal taş görünüm olarak son derece çekici bir taştır. Üzerinde ufak simli yapılar parlak bir görüntünün açığa çıkmasını sağlarken değerli aksesuar süslemelerinde kullanıldığı görülür. Bu Yıldız taşının adının da bu şekilde anılmasında parlayan sim taneciklerinin etkisi vardır. Bu taş genellikle şans taşı olarak görülse insan üzerinde bedende bağışıklığı güçlendiren etki de bulunur. Genel anlamda zihin ve ruh dünyasına sağladığı olumlu enerjiler sayesinde bedenin etkilendiği görülür. Güne daha zinde başlamak ve bununla birlikte mutlu uyanmak için bu taşın kullanıldığı ve pozitif enerjinin insan bedenine aktarıldığı görülür.

Turkuaz Taşı
Turkuaz Taşı

Turkuaz Taşının Bağışıklığı Güçlendirmesi

Rengi ile son derece ilgi çeken Turkuaz taşı ayrıca Firuze ismiyle de anıldığı görülür. Bu taş adeta hastalıklara çözüm olacak çok güçlü şifalı bir doğal taştır. Kemik erimesi hastalığının tedavisinde kullanılan doğal taş kemik yapısını güçlendirir. Migrene bağlı şiddetli baş ağrılarında şifa verici özelliği göze çarparak varlığını gösterir. Tansiyonun dengelenmesine de fayda gösteren bir taş olması sağlıklı bir birey olma yolunda olumlu katkıları çoktur. Sindirim sistemi sorunu yaşayan erkek ve kadınların en büyük yardımcısı olma rolünü üstlenirken kan akışını da hızlandırarak gelişimin sağlanmasına katkı sunar. Ruhsal dengeyi sağlar, daha iyi hissettirici özelliklerinin yanında bağışık sistemini güçlendirmek için doğal taşlar içerisinde üst sırada anılmasına yol açar.

Topaz Taşı
Topaz Taşı

Topaz Taşı Şifa Verici Özelliği Bağışıklığa Katkısı

Değerli taşlar arasında ısıya dayanıklılığı en yüksek taş olarak bilinen bu doğal taş farklı renkler altında oluşum gösterir. Güneş ışığına maruz kaldığı takdirde bu değişim çok daha net bir şekilde gözlemlemeye yardımcı olan Topaz doğal taşı eski medeniyetlerin zamanından beri kullanım görülmüştür. Renk değişimini göstermesinden sebepli olarak da konuşan taş olarak da nitelendirilmiştir. Bu doğal taş stresten kurtulmak isteyen insanların tercih ettiği değerli taşlardan bir tanesi olarak görülerek hastalıklara karşı da bir koruma sağlar. Bağışık sistemini güçlendirmek için doğal taşlar arasında anılarak gerçek bir şifa kaynağı olarak kullanımı olmuştur.

Riyolit Taşı
Riyolit Taşı

Riyolit Taşının Bağışıklığa Katkısı

Yaratıcılık taşı olarak adlandırılan bu doğal taş bağışık sistemini güçlendirmek için doğal taşlar arasında anılır. Bedeni kuvvetlendirici etkisi ve bağışıklığını yükseltici etkisi bu doğal taşın sağladığı en önemli yararlardan bir tanesidir. Kaslara iyi gelerek yapısını destekleyici bir oluşumu içerisinde barındırır. Böbrek taşının oluşmasını önler, oluşmuş taşınsa erimesini sağlayarak bu taşın ne kadar şifa vermesi konusunda güçlü olduğunu görebilmemiz mümkündür. Bağışıklığı korumasında vücudu toksinlerden arındırıcı etkisi göze çarpar. Bu durumdan sebeptir ki enfeksiyona karşı koruma sağlar. Doku sertleşmesini önleyerek kan akışını gerçekleştiren damarların da sağlıklı şekilde görevine devam etmesinde yardımcı olur.

Larimar Taşı
Larimar Taşı

Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek İçin Doğal Taşlar; Larimar Taşının Bağışıklığı Güçlendirmede Görevi

Atlantis veya Yunus Taşı olarak adlandırılan bu doğal taş mavi renge sahiptir. İçerisinde bulunan bu maviliği sunan ise bakır elementi sayesinde gerçekleşir. Boğaz çakrasına etki etmesi sebebiyle konuşma, iletişim alanlarına pozitif bir varlığın oluşmasına katkı sunan doğal taş solunum yolları hastalıklarının tedavisini destekler. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirici etkisi sayesinde bağışık sistemini güçlendirmek için doğal taşlar arasında adı görülür. Timus bezini çalıştırarak bağışıklığın güçlenmesine katkısını sunar. Bu bezin çalışması demek ise hastalıkların hızlı bir şekilde iyileşmesine yardımcı olmak demektir. Ayrıca tiroit hormonlarını dengeler ve bu konuda ortaya çıkabilecek hastalıkların da önüne geçmiş olur.

Lapis Lazuli Taşı
Lapis Lazuli Taşı

Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek İçin Doğal Taşlar; Lapis Lazuli Taşının Bağışıklık Üzerinde Faydaları

Antik Mısır ve Firavunlar döneminden beri süs eşyası ve takı olarak kullanılan bu doğal taş görünümü ile ilgi çeken bir doğal taştır. Genellikle gece mavisi- lacivert tonlarına sahip olarak büyülü bir görünümün ortaya çıkmasına vesile olur. Birkaç mineralin birleşmesiyle oluşan taş bağışık sistemini güçlendirmek için doğal taşlar arasında görülür. Çünkü sağlık konusunda önleyici şifalı güçleri içerisinde barındırır. Kemik sağlığına iyi gelerek iskelet sistemine katkı vermesi bu özelliklerinden biridir. Ayrıca fiziksel becerileri güçlendirir ve bu güçlülük sayesinde beden üzerinde canlılığın oluşmasına izin verir. Göz sağlığını olumlu yönde etkilemesi katarakt için faydalı etkilerin de görülmesini sağlar.

Hematit Taşı
Hematit Taşı

Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek İçin Doğal Taşlar; Hematit Taşı ve Bağışıklık

Kan taşı olarak da bilinen hematit taşı beden üzerinde kan alkışını dengede durmasına katkı sağlayan doğal taştır. Bu sebepledir ki birçok hastalıkların oluşmasını engeller ya da iyileştirici bir özellik gösterir. Bu özelliğinin etkisi ile birlikte bu taş bağışık sistemini güçlendirmek için doğal taşlar içerisinde yer alır. Nerdeyse tüm iç organlarının çalışmasını belli bir düzende çalışmasına katı sağlar. Alyuvarların sağlıklı tutulması, eksikliğinin giderilmesi ve düzenin oluşması için içerisindeki enerjinin gücünden faydalanılır. Ayrıca bu doğal taş zihin dünyasında da bu bedende verdiği etkilerin yanında olumsuz enerjinin temizlenmesi, başkalarından gelen olumsuz enerjinin engellenmesi görevini üstlenerek faydasını gösterir.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6 + 4 =

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :