Hit enter after type your search item
Şifalı Taşlar

Doğal Taş Takı ve Aksesuarlar

Aşk Acısına İyi Gelen Doğal Taşlar

/
/
/
81 Views

Aşk acısına iyi gelen doğal taşlar, enerjileri ile acının hafiflemesine yardımcı oluyor. Doğal taşların şifaları sadece bedensel ağrı ve hastalıkları değil, ruhsal ve duygusal acıları da kapsıyor. Duygu dengesini sağlayarak kişileri daha sağlıklı ruh haline getirebilen doğal taşlar, her ihtiyaca göre çeşitli seçenekleri ile eski zamanlardan beri kullanılıyor. Doğru taşı doğru iyileşme süreci için kullanıp sürekli temas halinde olmak, kalpteki ve zihindeki sorunların çözülebilmesi yolunda kişiye iyi bir destek haline geliyor.

Aşk acısına iyi gelen doğal taşlar: zümrüt, mavi damarlı akik taşı, aytaşı, pembe quartz taşı, inci, pembe kalsit taşı, kehribar taşı, lacivert taşı ve ametist taşıdır.

Zümrüt Taşı
Zümrüt Taşı

Aşk Acısı ve Zümrüt Taşı

Etkileyici rengi ve güzelliğiyle her zaman en dikkat çekici taşlardan biri olan zümrüt taşı aşk acısına iyi gelen doğal taşlar arasında yer alıyor. Ruha ve bedene olumlu şekilde etki etme gücü bulunan zümrüt taşı, tarihte ‘koşulsuz aşk taşı’ olarak da biliniyor. Kalbi iyileştirerek gücünü arttırıyor ve dolaşım sisteminin temizlenmesine yardımcı oluyor.

Sevginin ve bilginin de simgesi olarak bilinen zümrüt taşı, kişiye bu niteliklerin farkındalığını da katacak ve aşk acısını çözmesine yardımcı olacaktır. Bilgelik özelliği, yaşanan aşk acısındaki sıkıntıların daha net şekilde görülüp yorumlanmasında yeni bir kapı açarken; aşk dendiği zaman hemen yanı başında beliren sevgi de kişiye aşk acısını hafifletmesi yolunda yardımcı olacaktır.

Mavi Damarlı Akik Taşı
Mavi Damarlı Akik Taşı

Aşk Acısı ve Mavi Damarlı Akik Taşı

Mavi damarlı akik taşı, aşk dünyasında belki de en çok acıyı çektiren ayrılıklara dindirici özelliğiyle şifa sağlıyor. Olumsuz duygu ve düşünceleri dağıtma konusunda etkileyici bir güce sahip olan mavi damarlı akik taşı; kişinin içindeki kötü duyguları atmasına; negatif hislerden arınmasına ve yeni bir başlangıç yapmasına yardımcı oluyor.

Ayrılık sürecinde yaşanan durumlara farklı bir gözle bakılmasını sağlıyor ve aşk acısı çeken kişinin içinde bulunan gücü tekrardan keşfetmesi sürecinde kişiye destek oluyor. Uyku problemlerine ve strese de şifalı olduğu bilinen mavi damarlı akik taşı; bu özelliklerinin etkisiyle daha huzurlu bir dönemden geçilmesini sağlayarak aşk acısına iyi gelen taşlar arasında yer alıyor.

Aytaşı
Aytaşı

Aşk Acısı ve Aytaşı

Özellikleri ve iyileştiriciliği ile en güçlü taşlar arasında yer alan aytaşı, duygu kontrolü için en etkili doğal taşlardan biri olarak uzun yıllardan beri tercih ediliyor. Hislerin duyarlaşmasına ve farkındalığın artmasına yardımcı olan bu taş, dengeleyici özelliği sayesinde duygusal dalgalanmaları kontrol altına alıyor ve duygu akışının daha sakin şekilde gerçekleşmesini sağlıyor.

Aytaşı, negatif duygu ve düşüncelerin çözülüp uzaklaştırılmasında kişiye yardımcı olurken; daha mutlu bir hale gelmesi yönünde de enerji veriyor. İçinden çıkılamayan aşk acısı düşünceleri için aytaşı, koruyuculuğu sayesinde büyük fark yaratıyor.

Pembe Quartz Taşı
Pembe Quartz Taşı

Aşk Acısına İyi Gelen Doğal Taşlar; Aşk Acısı ve Pembe Quartz Taşı

Yumuşak ve narin rengiyle temas edildiği andan itibaren aşk acısı çeken kişide dengeleyici bir etki bırakacak pembe quartz taşı, yoğun enerjili bir taş olarak bilinir. Pembe quartz taşı, ayrılık acısını atma sürecinde kişiye güç ve özgüven katacak ve yeni başlangıçlar yapma sürecinde yol göstericiliği ile destek olacaktır.

Kalp üzerindeki olumlu etkileri ile beraber bedensel anlamda da şifa olur. Pembe quartz taşını, belli aralıklarla toprağa gömerek enerji nötrlemesi yapmak yerinde olacaktır. Çünkü yoğun enerji toplama özelliği olan bu taş, içinde biriktirdiği negatif enerjiyi dengelemeden aşk acısı çeken kişiye daha fazla olumlu etkide bulunamaz. Nötrlenip kullanılması halinde enerji gücünü olumlu şekilde kişiye yansıtabilir.

İnci Taşı
İnci Taşı

Aşk Acısı ve İnci Taşı

Aşk dendiğinde, muhakkak ki güzelliği ile ilk akla gelen taşlardan biri olan inci taşı, çok eski zamanlardan beri sevgiyi, tutkuyu ve bağlılığı göstermek için kullanılan doğal taşlardan biri olmuştur. Kişinin içindeki olumsuz duygular üzerinde iyileştirici ve dengeleyici özelliği bulunan inci taşını aşk acısına iyi gelen doğal taşlar arasında kullanmak faydalı olacaktır.

İnci taşı, daha sakin ve dingin bir zihne ulaşılmasını ve bu sayede daha huzurlu olunmasını sağlayacaktır. Aşk acısını atlatmak için kişiye güç verecek ve kendi değerini anlaması hususunda farkındalık yaratarak yıpratıcı ruh halinden çıkılmasında yol gösterici olacaktır.

Pembe Kalsit Taşı
Pembe Kalsit Taşı

Aşk Acısına İyi Gelen Doğal Taşlar; Aşk Acısı ve Pembe Kalsit Taşı

Yaşanan ayrılıklar sonrasında yoğun bir aşk acısı döneminden geçiliyor ise pembe kalsit taşı aşk acısına iyi gelen doğal taşlardan biri olarak şifa için kullanılabilir.

Pembe kalsit taşını; negatif enerjiyi, olumsuz düşünce ve ruh halini; kapalı bir zihni ve huzursuzluğu azaltma ve daha olumlu bir duygusal dengeye ulaşma konusunda kullanmak doğru bir tercih olacaktır.

Pembe kalsit taşı, güzel renginin de verdiği şefkatli enerji ile birlikte vücuttaki pek çok çakranın açılmasına yardımcı olacak ve aşk acısını iyileştirerek yeni başlangıçlara vesile olacaktır.

Kişinin içine attığı duygu ve düşünceleri gün yüzüne çıkarmada ve onları anlayıp çözerek kendine inancının artmasında etkili olacak pembe kalsit taşı; vücut içindeki pozitif enerjinin dengeli şekilde dağılmasında da etkin rol üstlenecektir.

Kehribar Taşı
Kehribar Taşı

Aşk Acısı ve Kehribar Taşı

Duygularını yoğun yaşayan ve aşk acısı çekerken kendini perişan eden kişiler için aşk acısına iyi gelen doğal taşlar arasında en etkililerinden biri kehribar taşı olacaktır. Eski zamanlardan beri yoğun etki etme gücüyle şifacılar tarafından tercih edilen kehribar taşı, aşk acısını dindirmek için doğru bir seçenek olacaktır.

Kehribar taşı, iyileştirme ve koruma özellikleriyle kişinin içindeki duygusal bozukluğun giderilmesini sağlayacak; üzüntüyü hafifleterek depresyon riskini en aza indirecektir. Kehribar taşına yeterli temas ile birlikte, kişi kendi içindeki gücü bulacak ve aşk acısını atlatacaktır.

Aşk Acısına İyi Gelen Doğal Taşlar Lacivert Taşı
Lacivert Taşı

Aşk Acısına İyi Gelen Doğal Taşlar; Aşk Acısı ve Lacivert Taşı

Aşk acısına iyi gelecek doğal taşlar arasında, yoğun görünümü ile dikkat çeken lacivert taşı, çok eski zamanlardan beri hem bedensel hem de ruhsal pek çok sıkıntının giderilmesi için şifa amaçlı kullanılıyor. Bastırılan duyguların dışarı çıkarılıp kişisel farkındalık ile analiz edilmesine yardımcı olarak; kişinin kendi içinde zihinsel bir gelişim yaşamasını destekliyor.

Lacivert taşı gökyüzü taşı olarak da bilinmesinin getirdiği özellikleri ile beraber; spiritüel bilinçlenme sağlayarak aşk acısı çeken kişinin iç huzura, dengeye ve salt mutluluğa kavuşmasına öncü oluyor.

Lacivert taşı, depresyon ve duygu bozukluğu gibi aşk acısından kaynaklı yoğun hislerin bir getirisi olarak kendini gösteren rahatsızlıkların çözülmesinde kolaylaştırıcı bir güç sağlayarak; hem zihnin hem de vücudun kendini toparlaması ve koruması yönünde etkili bir şifa taşı olarak kendini gösteriyor.

Aşk Acısına İyi Gelen Doğal Taşlar; Aşk Acısı ve Ametist Taşı
Ametist Taşı

Aşk Acısına İyi Gelen Doğal Taşlar; Aşk Acısı ve Ametist Taşı

Dikkat çekici görüntüsü ve yoğun şifalı enerjisi ile birlikte ametist taşı; aşk acısı çeken ve duygusal anlamda zorlanan kişiler için faydalı olacak bir taştır. Asıl olarak koruyucu özelliği ile ön plana çıkan ametist taşı, çok güçlü ve etkileme alanı fazlasıyla derin bir taş olarak bilinir.

Aşk acısı çeken kişinin kendisini toparlaması için bilinç uyandıran; zihni açan ve sezgilerini kuvvetlendiren ametist taşı, mantıksal faydasının yanı sıra duygusal iyileştirme de yaparak acıyı hafifletme üzerine mucizevi bir etki gösterir.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 + = 6

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :