Hit enter after type your search item
Şifalı Taşlar

Doğal Taş Takı ve Aksesuarlar

Evden Hastalığı Uzaklaştıran Doğal Taşlar

/
/
/
87 Views

Farklı sorunlara farklı etkileri bulunan doğal taşların yanında evden hastalığı uzaklaştıran doğal taşlar da bulunmaktadır.

Aleksandrit Taşı
Aleksandrit Taşı

Aleksandrit Taşı

Değerli taşlar arasında bulunan aleksandrit taşı renk değiştirme özelliğiyle bilinmektedir. Bünyesinde barındırdığı çeşitli metaller sayesinde farklı ışık ve sıcaklıklar altında mor, kırmızı ve sarı renklerine dönüşebilmektedir. Evden hastalığı uzaklaştıran doğal taşlar arasında yer alan aleksandrit taşı birçok hastalıktan korunmada önemli rol oynar. Farklı ışınlara karşı duyarlı olması nedeniyle ultraviyole ışınları gibi zararlı ışınlara karşı filtre görevi görerek insan vücudunu bu zararlı ışınların verebileceği olumsuz etkilerden korur. Sinir sistemine bağlı rahatsızlıkların giderilmesinde etkili olması nedeniyle mutluluk hormonu salgılanmasını arttırarak stresle başa çıkabilmeyi kolaylaştırır. Vücutta hormon üretimini ve salgılanmasını dengeleyerek salgı bezlerine bağlı rahatsızlıklara sahip bireylerin kullanması durumunda iyileşmelerine pozitif etki sağlar. Ayrıca hücre yenilenmesinde de aktif role sahip olup hücrelerin ve dokuların kendini yenilemesine yardımcı olur.

Ateş Opal Taşı
Ateş Opal Taşı

Ateş Opal Taşı

Bir kuvars çeşidi olan opal taşının beyaz opal, siyah opal, jelimsi opal, kristal opal, ateş opal olmak üzere farklı türleri bulunmaktadır. Bu opal taşlarından biri olan ateş opal taşı evden hastalığı uzaklaştıran doğal taşlar arasında yer almaktadır. Hüzün, endişe, mutsuzluk gibi olumsuz duyguların ve bunların yol açtığı depresyon benzeri rahatsızlıkların giderilmesinde etkin rol oynayarak bu olumsuz duyguların yerini olumlu duyguların almasını sağlar. Bununla beraber yorgunluk ve bitkinlik gibi şikayetleri bulunan insanların ateş opal taşı kullanımıyla kendilerini daha canlı hissetmelerini kolaylaştırır. Tüm bunların yanı sıra kalsiyum barındırması nedeniyle kemikleri ve dişleri güçlendirerek bunlara bağlı rahatsızlıkların engellenmesinde etkindir.

Kehribar Taşı
Kehribar Taşı

Kehribar Taşı

Kehribar birçok hastalığa şifa olmasıyla bilinen doğal taşlardan biridir. Özellikle son yıllarda annelerin bebekleri için tercih ettiği en popüler şifalı taşlardan biri haline gelmiştir. İçerisinde bulunan amber nedeniyle doğal antibiyotik ve ağrı kesici özelliği taşımaktadır. Bundan dolayı bebeklerin diş çıkarma döneminde ağrıyı azaltma etkisiyle bilinmektedir. Bunun dışında yetişkinlerde boğaz ağrısı, astım, bronşit ve tiroitle ilişkili rahatsızlıklardan kurtulmak için tercih edilen bir taştır. Kehribar taşı içerdiği amber nedeniyle kas ve kemik ağrılarında etkili olup eklem ve romatizma ağrılarını tedavi edici özelliğe sahiptir. Böbrek, bağırsak ve mide gibi iç organlara bağlı hastalıkların iyileşmesinde etkili olduğu da bilinmektedir. Ayrıca kehribar taşı yatıştırıcı ve sakinleştirici özelliklere de sahiptir.

Ametist Taşı
Ametist Taşı

Ametist Taşı

Yüzyıllardır evden hastalığı uzaklaştıran doğal taşlar arasında bilinen ve sıkça kullanılagelen taşlardan biri de ametist taşıdır. Parlak mor rengiyle göze hitap eden ametist taşının enfeksiyon oluşumu ve aknelere karşı iyi geldiği bilinmektedir. Ayrıca baş ağrısı şikayetine sahip olanlar da bu rahatsızlıklarının giderilmesi için ametist taşını kullanmaktadır. Tüm bunların yanında ametist taşının en bilinen özelliklerinden biri de uyku sorunlarının giderilmesindeki etkisidir. Stres ve huzursuzluğu gidererek bünyeyi negatif enerjilerden arındırdığı için rahat bir uyku sağlar. Uykuya dalınan odada bulundurulmasıyla bünyeyi kabuslardan koruyarak uyku kalitesini artırır. Uykuya dalma süresini de kısaltarak uyku kalitesini artırır ve ertesi güne daha dinç ve huzurlu başlanmasına katkı sağlar.

Akik Taşı
Akik Taşı

Akik Taşı

En güçlü doğal taşlardan biri olarak bilinen akik taşı evden hastalığı uzaklaştıran doğal taşlar arasında yer almaktadır. Başlıca etkileri arasında negatif enerjilerden arındırma bulunmaktadır. Stres, mutsuzluk, gerginlik gibi olumuz duygu ve hislerin giderilmesini sağlayarak ruhsal ve psikolojik hastalıklardan korunmaya yardımcı olur. Ruh sağlığını korumanın yanı sıra beden sağlığını iyileştirici etkilere de sahiptir. Mide ve bağırsak problemlerinin giderilmesine katkı sağlayarak metabolizma hızına etki eder. Akik taşı tansiyonu düzenleyici etkisi nedeniyle de damarların korunmasını sağlayarak kalp ve damar hastalıklarının engellenmesinde rol oynar.

Topaz Taşı
Topaz Taşı

Evden Hastalığı Uzaklaştıran Doğal Taşlar; Topaz Taşı

Işık altında renk değiştirme özelliğiyle bilinen bir diğer taş topazdır. Topaz taşı genellikle mavi ve turkuaz renklerde olmakla birlikte sarı ve kahverengi topaz taşına da rastlamak mümkündür. Topaz taşı özellikle ruhsal sıkıntılardan arınmak amacıyla tercih edilmektedir. Bu değerli taş, kaygı ve endişeyi gidererek daha sakin ve huzurlu bir yaşama katkı sağlar. Bununla beraber stres ve gerginlik gibi neqatif duyguları da bünyeden uzaklaştırarak bunların yerini mutluluk ve keyif gibi pozitif duyguların almasına yardımcı olur. Günlük stres ve yorgunluğun vücuttan atılmasıyla birlikte daha canlı ve enerjik hissedilmesine yol açar. Bu da ruhsal yorgunluğun yanı sıra fiziksel yorgunluğun giderilmesine de etki eder.

Kuvars Taşı
Kuvars Taşı

Kuvars Taşı

Tedavi edici olarak kullanılan doğal taşlardan biri olan kuvars taşı evden hastalığı uzaklaştıran doğal taşlar arasındadır. Özgüven eksikliği gibi, bireyleri gündelik yaşamda zor duruma düşüren sıkıntıların giderilmesine katkı sağlayarak daha güçlü ve sağlıklı sosyal ilişkiler kurulmasına yardımcı olur. Kan dolaşımının düzenlenmesine yardımcı olarak kalp ve damar rahatsızlıklarının oluşum riskini en aza indirger. Dolaşımı düzenlediği için kramp oluşumunu engellemede de pozitif etkisi vardır. Aksesuar olarak sürekli taşınması halinde özellikle pembe renkli kuvars böbrek hastalıklarının koruyucusu olmaktadır. Baş ağrısı ve migren gibi rahatsızlıklar için doğal bir tedavi yöntemidir.

Lapis Lazuli Taşı
Lapis Lazuli Taşı

Evden Hastalığı Uzaklaştıran Doğal Taşlar; Lapis Lazuli Taşı

Evden hastalığı uzaklaştıran doğal taşlar arasında yer alan lapis lazuli taşı, lacivert taşı olarak da bilinmektedir. Bilişsel etkileriyle bilinen bu taş, zekayı keskinleştirerek odaklanmayı ve motivasyonu arttırır. Karar almayı ve bu kararı gerçekleştirmede gereken azmi tetikleyerek başarıya ulaşmada rol oynar. Hamilelik sürecinde anneyi ve bebeği koruyarak bu sürecin daha rahat atlatılmasını sağlar. Aynı zamanda küçük çocuklar için de tercih edilen lapis lazuli taşı çocukların korkularının azalmasına yardımcı olur. Tiroide bağlı olarak gelişen rahatsızlıkların önüne geçerek tiroid bezlerinin sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlar. Göz sağlığını korumasıyla da bilinen lapis lazuli taşı özellikle katarak gibi rahatsızlıklarda tedavi edici rol üstlenmektedir.

Akuamarin Taşı
Akuamarin Taşı

Akuamarin Taşı

Akuamarin taşı turkuaz renkte bir taş olup çeşitli rahatsızlıkların önlenmesinde kullanılan şifa verici doğal taşlardan biridir. Mide, bağırsak gibi sindirim sistemi organlarının çalışmasını düzenleyerek sindirim sistemini güçlendirir. Ayrıca solunum sistemini de iyi yönde etkileyerek bronşit, astım gibi solunum yollarını etkileyen rahatsızlıkların engellenmesinde etkin rol oynar. Hafızayı güçlendirme etkisi bulunması nedeniyle zihni berraklaştırarak daha güçlü bir beyne sahip olmaya ve daha iyi düşünmeye yardımcı olur. Sahip olduğu rengin etkisiyle stres azaltıcı özelliğiyle de bilinmektedir. Bünyeyi stres, endişe ve kaygı gibi olumsuz duygulardan arındırır, dolayısıyla strese bağlı olarak gelişen anksiyete, panik atak, depresyon gibi birçok psikolojik rahatsızlığın engellenmesine katkı sağlar.

Yeşim Taşı
Yeşim Taşı

Evden Hastalığı Uzaklaştıran Doğal Taşlar; Yeşim Taşı

Antik çağlardan bu yana şifa verici özellikleriyle bilinen yeşim taşı yeşil renktedir. Kaygı ve anksiyete sorunlarıyla başa çıkmak için insanların üzerinde bulundurmayı tercih ettiği yeşim taşı bu sayede bünyeye rahatlık ve huzur verir. Vücutta bulunan zararlı toksinlerin atılmasında antioksidan etkisi göstererek vücudun temizlenmesine yardım eder. Cilde de faydası olduğu bilinen yeşim taşı, cilt üzerinde gezdirilerek cildin doğal ışıltısının ortaya çıkmasını sağlar ve daha sağlıklı bir görüntü oluşturur. Yine yeşim taşıyla cilde masaj yapılması halinde migren ve şiddetli baş ağrılarında azalma görülmektedir. Nefrit olarak da bilinen yeşim taşının damar yolları ve kan akışını düzenleyerek tansiyona bağlı rahatsızlıkların giderilmesi için tercih edildiği bilinmektedir.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 + 6 =

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :