Şifalı Taşlar https://sifalitaslar.com.tr Doğal Taş Takı ve Aksesuarlar Wed, 04 Nov 2020 12:19:35 +0000 tr hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.7.2 Sinir Hastalıklarına İyi Gelen Doğal Taşlar https://sifalitaslar.com.tr/taslar/sinir-hastaliklarina-iyi-gelen-dogal-taslar.html https://sifalitaslar.com.tr/taslar/sinir-hastaliklarina-iyi-gelen-dogal-taslar.html#respond Wed, 04 Nov 2020 11:43:41 +0000 https://sifalitaslar.com.tr/?p=8063 Günümüzde stresli yaşamın var olmasıyla beraber sinir hastalıkları çoğalmış ve sinir hastalıklarına iyi gelen doğal taşlar neler olduğu keşfedilmeye başlanmıştır. Ortamda bulunan negatif enerjiyi yok etme özellikleriyle bilinen bu doğal taşlar pozitif enerjinin ortam içerisinde yayılmasını sağlarlar. Eski uygarlıkların olduğu zamandan beri kullanılan bu olağanüstü doğal taşlar insan hayatının içerisinde her daim yer almaya devam […]

Sinir Hastalıklarına İyi Gelen Doğal Taşlar yazısı ilk önce Şifalı Taşlar üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Günümüzde stresli yaşamın var olmasıyla beraber sinir hastalıkları çoğalmış ve sinir hastalıklarına iyi gelen doğal taşlar neler olduğu keşfedilmeye başlanmıştır. Ortamda bulunan negatif enerjiyi yok etme özellikleriyle bilinen bu doğal taşlar pozitif enerjinin ortam içerisinde yayılmasını sağlarlar. Eski uygarlıkların olduğu zamandan beri kullanılan bu olağanüstü doğal taşlar insan hayatının içerisinde her daim yer almaya devam etmiştir. Renkleriyle ilgi çekici özellikleri barındırsalar da hastalıklara karşı iyileştirici etkisi kullanım isteğinin artmasına vesile olmuştur. Bulunduğunuz ortama konulması dahilinde bile sinir sisteminizi gevşetecek ve sizi sakinleştirecek özellikleri içerisinde barındırır.

Akuamarin Taşı
Akuamarin Taşı

Akuamarin Taşının Su Gücü ile Sinirleri Yatıştırın

Okyanusun yatıştırıcı gücünü kendi bünyesinde taşıyan Akumarin taşı sinirlerin yatıştırılmasında en etkili doğal taşlar arasında bilinir. Deniz ve suyun iyileştirici özellikleri mavi enerjisi sayesinde insan bedenine aktarımını yapar. Özellikle kalbi yöneten enerji merkeziyle temas halinde olunduğu zaman içerisinde sinir hastalıklarına iyi gelen doğal taşlar arasında anılmasına yol açar. İnsan bedeni üzerinde serin ve ferahlatıcı enerjisi modern yaşam üzerinde görülen stresin giderek azalmasına katkı sağlar. Yıpranmış sinirleri dingin enerji ile yatıştırır. Tüm yatıştırıcı özelliklerinin yanında sinirsel durgunluğu yaşatmasından kaynaklı olarak canlılık ve güzellik de verir. Giderek genleşen bir cilde sahip olunması sağlayacak enerjiyi içerisinde saklar. Meditasyonlarda kalp çakrasını açma özelliğinden kaynaklı olarak sıklıkla kullanılır.

Akik Taşı
Akik Taşı

Güçlü Akik Taşı ve Sinir Hastalıklarına Karşı Gücü

Farklı ve büyüleyici bir taş olan akik taşı eski çağlarda bulunan şairler bu taşı sevgili dudakları benzetmesini yaparlardı. İlgi çekici ve göz doldurucu renklerinin yanında akik taşı adeta şifa kaynağı olarak gün yüzüne çıkan bir doğal taş. Özellikle burçların özelliklerine göre daha fazla etki alınabilecek olan akik doğal taşı ortamda bulunan negatif enerjiyi yok eder. Bu yok etme gücü ise son derece yüksektir. Negatif enerjinin azalması insan bedeni üzerinde bulunan stresin azalmasıyla doğru orantılıdır. Kanser gibi hastalıklarda sinirsel yatıştırıcılığı vermesinden kaynaklı iyileşmeye yardımcı olur. Daha birçok farklı hastalıklarda kullanılan Akik, sinir hastalıklarına iyi gelen doğal taşlar listesine adını yazdırır. Dikkat noktasında odaklanmayı artırıcı bir özelliği içerisinde barındırır.

Ametist Taşı
Ametist Taşı

Morun Gücü Ametist Taşının Sinir Hastalıklarına Etkisi

Adeta morun gücünü yansıtan ametist doğal taşı tarihi çağlardan beri kullanılan bir taştır. Beden üzerinde fiziksel olarak kan akışını hızlandırması gibi etkilerden dolayı kadehler üzerinde aksesuar olarak kullanılırdı. Ancak ametist sadece kanın akışını hızlandıran bir doğal taş değil aynı zamanda ortamda bulunan negatif enerjiyi azaltan bir doğal taştır. Bu özelliğinden dolayı stresten kaynaklı sinir hastalıklarına iyi gelen doğal taşlar arasında yer alır. İnsan bedeni üzerinde yıpranmasını sağlayacak olan elektriğin bedenden atılmasına yol açar. Kötü enerjiyi pozitif enerjiye dönüştürmesi için beden üzerinde bulunmasa dahi odada var olması yeterlidir.

Anyolitin Taşı
Anyolitin Taşı

Yüksek Enerjilerin Taşı Anyolitin Sinir Hastalıklarına Karşı Etkisi

Yeşil renkli Zoisit ile koyu kırmızı renkli Yakut taşının karışımı ile ortaya çıkmış bir doğal taştır Anyolit doğal taşı. Verdiği yüksek enerjisi ile kendisini anında fark ettirebilecek bir özelliği vardır. Özellikle kalp çakrasıyla iletişim halinde olmasıyla yüksek enerji varlığının ortaya çıkmasını sağlar. Mutluluk duygusunu aşılaması olumlu enerjinin yayılmasıyla birlikte şükretme duygusunun yerleşmesine olanak verir. Ruhsal açıdan yenilenmeler beden üzerinde ruhtan kaynaklı hastalıkların önlenmesine vesile olur. Bu hastalıkların başında ise sinir hastalıkları gelir. Kalp ile beyin çakralarını birleştirmesi yüksek dikkatin oluşturmasının yanı sıra olumlu özelliklerin beden üzerinde yer almasını sağlar.

Aventurin Taşı
Aventurin Taşı

Aventurin Taşı ile Sinirsel Hastalıkların Çözümü

Krom parçacıklar ile yeşil rengine bürünen aventurin doğal taşı günümüze kadar ilgisini hep korumuş olan bir doğal taştır. Kişi üzerinde canlılık verebilecek enerjiyi bünyesinde barındırır. Bu sebeple farklı alanlarda da olsa kullanımı sıklıkla ortaya çıkar. Ancak aventurin doğal taşı en büyük özelliklerinden birisi duygusal dengeyi sağlayabilmesidir. Duygusal dengeyi sağlayacak zihin zindeliği depresyon gibi sinir hastalıklarının yaşanmasının önüne geçer. Sinir hastalıklarına iyi gelen doğal taşlar arasında bu taşın yer almasının sebebi de bu yüzdendir. Ruhu sakinleştirir. Bu özelliği sayesinde çok sinirli ve agresif insanalar dahi bir yatışma hali içerisinde olurlar. Kaygı ve korku gibi depresif durumu olan insanların üzerinde rahatlatıcı enerjisini ortaya çıkartır.

Bornit Taşı
Bornit Taşı

Bornit Taşı Sayesinde Sinir Hastalıklarını Önlemek

Tarih olarak çok da uzak bir zaman diliminde keşfi yapılmayan bornit doğal taşı magmatik kayaçlarda bulunur. İçerisinde son derece önemli minareleri barındırması sayesinde farklı alanlarda etkilerini görebilmek mümkündür. Bunlardan birisi ise kişinin mutluluğu elde etmesini sağlayacak olumlu enerjiyi yükseltme özelliği sayesindedir. İnsanın iç sesi üzerinde denge oluşturması dingin bir varlığın ortaya çıkmasını sağlar. Bu da sinir hastalıklarının oluşmasına da engel olur. Olumsuz şartlarda bile olumlu düşünmeyi tetikleyecek özelliği zihin gücünü kuvvetlendirmesiyle elde edilir. Olumsuz enerjiye yer vermediği için mutluluk taşı olarak da adlandırılması yapılır.

Güneş Taşı
Güneş Taşı

Sinir Hastalıklarına İyi Gelen Doğal Taşlar; Güneş Taşı ile Sinir Hastalıklarını Yenmek

Güneşin verdiği canlı enerjiyi içerisinde barındıran bu özel doğal taş sinir hastalıklarını yenmeye yardımcı olur. Yaşama gücü, neşe ve özgürlüğü vermesi sinir hastalıklarına iyi gelen doğal taşlar arasında anılmasına yol açar. Güneş ışığı gibi insana pozitif hisler, yaşam sevinci ve sağlık vererek kendi varlığının gücünü kanıtlar. Auranızda bulunan negatif enerjilerden temizlyerek pozitif enerjinin yerleşmesini sağlar. Depresyon gibi sinir hastalıklarına birebir yatıştırıcı etkisi vardır. Mevsim geçişlerinde oluşan duygu durum bozukluklarının oluşmasına engel olarak dengede durmayı sağlar. Tüm organlarınızın uyum içinde çalışması sinir sisteminizde oluşabilecek hastalıkların da önlenmesine vesile olur.

Kehribar Taşı
Kehribar Taşı

Sinir Hastalıklarına İyi Gelen Doğal Taşlar; Kehribarın İyileştirici Özellikleriyle Sinir Hastalıklarını Önlemek

Fosilleşmiş olan ağaç reçinesi olarak nitelendirilen kehribar birçok farklı alanda olumlu özelliklerini gösterebilen bir doğal taştır. Sadece cilde temas etmesi halinde o bölgede bulunan fiziksel hastalıkların iyileşmesine katkı sağlar. Fiziksel olarak beden üzerindeki güçlü etkisini göstermesi yanında aynı etkiyi ruh ve zihin üzerinde de gösterir. Ruh ve zihin üzerinde dengesizliklerde ortaya çıkan sinir hastalıklarına bu sebeple iyi gelici etkisi vardır. Dinlendirici, sakinleştirici özellikleri insan ruhu ile zihnini yeniler. Yenilik sonucu sürekli olumlu düşünebilme ortaya çıkar. İnsanın kendine karşı güvenini yenilemesi durumlarla daha sağlıklı mücadele edebilme yetisini ortaya çıkartır. Tüm bu özelliklerinden kaynaklı olarak kehribar sinir hastalıklarına iyi gelen doğal taşlar içerisinde yer almasını sağlar.

Obsidyen Taşı
Obsidyen Taşı

Sinir Hastalıklarına İyi Gelen Doğal Taşlar; Obsidyen Taşı İle Sinir Hastalıklarını Yenebilmek

Genellikle siyah rengi ile ilgi çeken obsidyen taşı insan bedeni üzerinde olumlu enerjinin artmasına vesile olur. Fiziksel, ruhsal, zihinsel, duygusal sağlığın korunmasına yardımcı olur. Bedensel ve ruhsal olumsuzlukların ortadan kaldırması oluşabilecek hastalıkların da önceden önlenebilmesine yol açar. Mutluluk verici etkisinden kaynaklı olarak sinir hastalıklarına iyi gelen doğal taşlar arasında adının anılması gerçekleşir. Yaşam içgüdüsünü güçlendirmesi, intihara karşı eğilimi azaltması, çevreden gelecek olumsuz enerjilere karşı kalkan olması bu taşın pozitif gücünün ne kadar yüksek olduğunu gösterir. İnsan bedeninin düşünceler anlamında yenilenmesini ve dönüşüm içine girmesini sağlar.

Sinir Hastalıklarına İyi Gelen Doğal Taşlar yazısı ilk önce Şifalı Taşlar üzerinde ortaya çıktı.

]]>
https://sifalitaslar.com.tr/taslar/sinir-hastaliklarina-iyi-gelen-dogal-taslar.html/feed 0
Negatif Enerjiyi Çeken Doğal Taşlar https://sifalitaslar.com.tr/taslar-genel-bilgi/negatif-enerjiyi-ceken-dogal-taslar.html https://sifalitaslar.com.tr/taslar-genel-bilgi/negatif-enerjiyi-ceken-dogal-taslar.html#respond Wed, 04 Nov 2020 11:33:34 +0000 https://sifalitaslar.com.tr/?p=8051 Günümüz dünyasında olumsuz düşünceler enerjilerle varlık göstermesi negatif enerjiyi çeken doğal taşlar arayışına girilmesine sebep oluyor. İş stresi, elektrikli yaşamın her yerde olması, yoğun yaşam şartları negatif enerjinin daha fazla depolanmasına sebep olabiliyor. Yüzyıllardan beri kullanılan ve renkleriyle ilgi çeken doğal taşlar ise sahip oldukları güç ile negatif enerjinin kaybolmasına vesile oluyorlar. Bu özelliklerinin öne […]

Negatif Enerjiyi Çeken Doğal Taşlar yazısı ilk önce Şifalı Taşlar üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Günümüz dünyasında olumsuz düşünceler enerjilerle varlık göstermesi negatif enerjiyi çeken doğal taşlar arayışına girilmesine sebep oluyor. İş stresi, elektrikli yaşamın her yerde olması, yoğun yaşam şartları negatif enerjinin daha fazla depolanmasına sebep olabiliyor. Yüzyıllardan beri kullanılan ve renkleriyle ilgi çeken doğal taşlar ise sahip oldukları güç ile negatif enerjinin kaybolmasına vesile oluyorlar. Bu özelliklerinin öne çıkmasından kaynaklı olarak ise bileklik, kolye ya da ev aksesuarlarında bu doğal taşlar varlık gösteriyorlar. Dünyanın farklı yerlerinden çıkarak işlenen taşların sayısı ise bir hayli fazla ve özellikleri çeşitli alanlarda çoktur. Burç özelliğinize göre doğal taşların özelliklerinden daha fazla yararlanırsınız.

Obsidyen Taşı
Obsidyen Taşı

Obsidyen Taşı ile Negatif Enerjiyi Bünyenizde Bulundurmayın

Volkanik lavların su ile karşılaşınca aşırı hızlı bir şekilde donması meydana gelir. Bu donma  ile oluşan obsidyen doğal taşlar oluşur. Genellikle siyah renkte ortaya çıksa da farklı renklerini görebilmek mümkündür. Keskin ve kırılgan yapısı ile işlenerek aksesuar yapımında kullanılır. Görünüm özelliklerinin çeşitli şekillerde ortaya çıkmasının yanında obsidyen negatif enerjiyi çeken doğal taşlar arasında anılır. Çünkü bedensel ve ruhsal olumsuzlukların ortadan kaldırılması için içerisinde bir güç kaynağını saklar. Çevreye güçlü bir enerji yayarak çevredeki kötü niyetli kişilerin yaklaşmasına engelleyici bir gücü barındırır. Fiziksel, ruhsal, zihinsel ve duygusal genel sağlığın oluşmasına katkı sunar.

Yeşim Taşı
Yeşim Taşı

Yeşim Taşı ve Negatif Enerjilere Karşı Güçlü Duruşu

Çin İmparatorluk zamanından beri kullanılan bu doğal taş efsanevi özellikleri varıdır. Çin Ejderhası Long’un farklı yerlere bıraktığı tohumların katılaşması sonucu bu taşın oluştuğuna inanılması taşa büyülü anlamlar yükletir. Gençleştirici ve beden üzerinde sağlığın korunmasına yardımcı etkisi taşın günümüzde halen daha kullanılma sebeplerindendir. Masaj aletlerinin ucunda bile bu taş bulunur. Fiziksel anlamda etkileri gözle görülecek şekilde değişim yaşasa da duygusal ve ruhsal dengesizliklerin ortadan kalkmasına vesile olur. Huzur ve güven verici etkileri yaşamı kaliteyi getirir. Ortamda bulunan olumsuzlukları gidermesi negatif enerjiyi çeken doğal taşlar içeriğinde yer almasını sağlar. Birçok konuda farklı etkileri pozitif enerjisinin varlığı sayesinde meydana gelir.

Turkuaz Taşı
Turkuaz Taşı

Turkuaz Taşı ve Negatif Enerjiyi Yenmek

Diğer bir adıyla bilinen “Firuze” taşı uzun yıllardır kullanılan doğal taşlar arasındandır. Taşın görünüm olarak özelliklerinin olması farklı alanlarda varlık göstermesine sebep olmuştur. İlgi çekici ve göz kamaştırıcı turkuaz rengi nazardan korunmaya yal açtığı söylenir. Nazar ise negatif enerji olarak yorumlandığı için turkuaz taşı için negatif enerjiyi çeken doğal taşlar arasında listeye koymak doğru olacaktır. Negatif enerjinin üzerinizden kalkmasıyla beraber canlı enerjinizin yükselmesi meydana gelir. Bu özelliğinin yanında fiziksel anlamda hastalıklarınızın tedavisinde olumlu etkilerini görebilmek de mümkündür. Örneğin kemik erimesi hastalığında güçlü bir etkisi firuze taşı ile var olur. Ayrıca migrene karşı da keskin bir etkisi bulunur.

Lapis Lazuli Taşı
Lapis Lazuli Taşı

Lapis Lazuli Doğal Taşının Negatif Enerjiler Karşısında Güçlü Etkisi

Antik Mısır ve Firavunlar döneminden beri süs eşyası ve takı olarak kullanılan bir doğal taştır Lapis Lazuli. Rengi içeriğindeki keskin mavi rengi göz doldurucudur. Doğada saf halinde bulunmasa da işlenerek karşımıza çıkar. Üzerinde metalik sarı renkler vardır. Tıpkı bir gece üzerinde yer alan yıldızlar gibidir. Görünüm olarak ilgi çekici olsa da Lapis Lazuli doğal taşı beden üzerinde olumlu etkileri barındıran bir doğal taştır. İletişim gücünü artırıcı etkisi zihin dünyanızda etkili olduğunu gösterir. Sizin daha net düşünmenize vesile olacak negatif enerjinin yok olmasına katkı sunar. Negatif enerjiyi çeken doğal taşlar arasında anılmasının bir sebebi de budur. Süreç sonunda odaklanmanız ve karar vermeniz de kolaylaşır.

Kehribar Taşı
Kehribar Taşı

Kehribar Taşı ve Negatif Enerjinin Kaybolması

Ağaç reçinesinin fosilleşmiş hali kehribar olarak adlandırılır. Kehribar taşı halk arasında bilinen ve özelliklerinden yararlanılması için sıklıkla kullanılan bir doğal taştır. Kehribar koruyucu özelliği yüksek bir doğal taştır. Nazara karşı koruyucu etkisinden kaynaklı küçük çocuklar üzerinde bulundurulur. Nazar negatif enerji olarak yorumlanmasından kaynaklı kehribar, negatif enerjiyi çeken doğal taşlar arasında yer almasını sağlar. Ayrıca kehribar fiziksel anlamda farklı iyileştirici etkileri mevcuttur. Boğaz, ağır ağrılarına kolye gibi takıldığında gösterir. Kas ağrıların ilk başta azalmasına sonra ise giderek yok olmasına katkı sağlar.

Kaplan Gözü Taşı
Kaplan Gözü Taşı

Kaplan Gözü Doğal Taşının Güçlü Canlılığı ile Negatif Enerjiyi Çekme

Cesaret ve bağımsızlığı simgeleyen Kaplan taşı farklı özellikleri içerisinde barındıran bir doğal taştır. Halk arasında huzur taşı olarak da bilinir. Kaplan taşını kullanan kişiler kendilerini özgür ve bağımsız hissetmelerine neden olur. Duyguları direkt olarak etkilemesi sayesinde ise bu taş duyguların dengede kalması için uğraş verir. Büyü ve nazar gibi olumsuzluklardan korunmasında yardımcı olan doğal taş negatif enerji çeker. Kötü niyetli ve fesat olan insanların düşüncelerinin sizin üzerinize etki etmesini engeller. Geçimsizliklere yardımcı olacak özelliklerinin olması huzurun da gelmesine katkı sağlar. Olumsuz enerjinin üzerinizde olmadan canlı enerjinin ortaya çıkmasına olanak verir.

Çeroit Taşı
Çeroit Taşı

Negatif Enerjiyi Çeken Doğal Taşlar; Çeroit Taşının Negatif Enerjiyi Yenebilen Gücü

Mor renginin tonlarında ortaya çıkmış olan Çeroit taşı ayrıca “Lila” taşı olarak da adlandırılması yapılır. Çeroit taşı insan bedeni üzerinde fiziksel ve ruhsal anlamda iyileştirici etkisi vardır. Bu yüzden hastalıkların tedavisinde sıklıkla başvurulan bir doğal taştır. İnsan aurasını temizleyerek olumlu enerjinin bedende yer almasını sağlar. Manevi olarak güçlenmeye katkı sağlarken olumsuz enerjilerin kaybolmasına katkı sağlar. Bu özelliğinden dolayı negatif enerjiyi çeken doğal taşlar arasında yer alır. Ayrıca Çeroit doğal taşı beyinde ve kalpteki kötü düşünceleri temizlenmesinde etkin rol oynar. Kötü düşüncelerle ortaya çıkmış davranışlar bu sayede giderek azalmaları gözlemlenir.

Ametist Taşı
Ametist Taşı

Negatif Enerjiyi Çeken Doğal Taşlar; Ametist Taşının Negatif Enerjiyi Çekme Gücü

Leylak, lavanta, erguvan gibi mor ve morun tonlarına sahip olan Amtist taşı görünüm olarak son derece çekici olan taşlar arasındadır. Görüntüsüyle insanı cezbedici olsa da içerisinde bulunan enerji varlığı sayesinde farklı alanlarda Ametist taşından bahsetmek mümkündür. Bulunduğu ortamda bulunan olumsuz enerjileri değiştirmesi sayesinde negatif enerji hüküm süremez. Negatifliğin çekilmesiyle beraber pozitif enerjiye dönüşüm yaşanır. Üzerinizde bulunmasa dahi sadece odada bir yerde olması bile taşın bu enerjisinden yararlanmaya yeterlidir. Ametist doğal taşı bu sebepledir ki en güçlü olan negatif enerjiyi çeken doğal taşlar arasında anılır. İnsan bedeninde bulunan fazla elektriği alarak stresin azalmasına katkı sağlar. İç karışıklığı dengede tutmaya yardımcı olur.

Akik Taşı
Akik Taşı

Negatif Enerjiyi Çeken Doğal Taşlar; Akik Taşının Negatif Enerjiye Karşı Güçlü Enerjisi

Özellikle burç özelliklerine göre etki bırakan Akik taşı güçlü ortamdaki negatif enerjiyi temizler. Bu temizlenme sürecinin sonunda ise stres azalır ve bazı psikolojik rahatsızlıkların önüne geçilmesi sağlanır. Üzerinizde taşınması sonucu hastalıklara karşı iyileştirici etkileri yaşayabilmek muhtemeldir. Topraklanma taşı olduğu için beden üzerinde bulunan fazla enerjinin atılmasını sağlar. Nazara karşı en etkili olan doğal taşlar arasındadır. Nazar konusunda etkili olması negatif enerjiye karşı çekmesindendir. Hatta bazen nazarı çok fazla üzerine çekmesinden kaynaklı olarak akik taşının parçalandığı bile görülür. Negatif enerjiyi her hâlükârda yok etmeye çalışan bu özel taş dinginlik verir.

Negatif Enerjiyi Çeken Doğal Taşlar yazısı ilk önce Şifalı Taşlar üzerinde ortaya çıktı.

]]>
https://sifalitaslar.com.tr/taslar-genel-bilgi/negatif-enerjiyi-ceken-dogal-taslar.html/feed 0
Doğal Felaketlerden Koruyan Doğal Taşlar https://sifalitaslar.com.tr/taslar/dogal-felaketlerden-koruyan-dogal-taslar.html https://sifalitaslar.com.tr/taslar/dogal-felaketlerden-koruyan-dogal-taslar.html#respond Wed, 04 Nov 2020 11:25:31 +0000 https://sifalitaslar.com.tr/?p=8031 Doğal felaketlerden koruyan doğal taşları bulundurmak daha güvende ve huzurlu hissetmek için tercih edilen yöntemlerden biridir. Bu taşlar göze hitap etmesi nedeniyle kimi zaman küpe, kolye gibi aksesuar olarak değerlendirilebildiği gibi kimi zaman da ev ortamında dekor olarak tercih edilir. Doğada bulunan bazı taşlar, güzel görüntüsünün yanında doğal felaketler veya olası kazalardan korunmak gibi bazı […]

Doğal Felaketlerden Koruyan Doğal Taşlar yazısı ilk önce Şifalı Taşlar üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Doğal felaketlerden koruyan doğal taşları bulundurmak daha güvende ve huzurlu hissetmek için tercih edilen yöntemlerden biridir. Bu taşlar göze hitap etmesi nedeniyle kimi zaman küpe, kolye gibi aksesuar olarak değerlendirilebildiği gibi kimi zaman da ev ortamında dekor olarak tercih edilir. Doğada bulunan bazı taşlar, güzel görüntüsünün yanında doğal felaketler veya olası kazalardan korunmak gibi bazı amaçlarla da kullanılır.

Kehribar Taşı
Kehribar Taşı

Kehribar Taşı

Doğal felaketlerden koruyan doğal taşlardan biri olarak kullanılan kehribar taşı sarı renk olmasıyla bilinir. Renginden dolayı güneşin bereketini ve bolluğunu temsil ettiğine inanılır. Yüzyıllardır para ve bolluk getirdiği için insanların bu taşı üzerlerinde veya evlerinde bulundurduğu bilinir. Kehribar taşının insanları bereketsizlik ve yoksulluktan koruyarak evlere bolluk getirdiği düşünülür.

Sitrin Taşı
Sitrin Taşı

Sitrin Taşı

Yine rengini güneşten alan sarı rengiyle tanınan sitrin taşı, insanları doğal felaketlerden koruyan doğal taşlardan biri olarak bilinir. Getirdiği bolluk ve bereket nedeniyle zenginlik ve servet getirdiğine inanılır. Yine maddi gücü arttırmasından dolayı tüccar taşı olarak adlandırılan sitrin taşı çok eski zamanlardan bu yana kullanılır. Sitrin taşı kullanan insanda başarıyı ve zenginliği arttırmaya yardımcı olur. Aksesuar olarak vücut üstünde taşınabileceği gibi, bol kazanç getirmesi beklenen ev veya iş yeri gibi mekanlarda süsleme olarak da kullanılabilir.

Pirit Taşı
Pirit Taşı

Pirit Taşı

Sarı renk olan bir diğer taş da pirit taşıdır. Topraktan çıkan ham hali rengi ve parlaklığından dolayı sıkça altınla karıştırılır. Diğer sarı taşlar gibi bolluk ve bereket için kullanılmasının yanında verdiği pozitif duygularla da bilinir. Negatif enerjilerden koruyarak bolluk ve bereket getiren pozitif enerjinin yayılmasına yardımcı olarak doğal felaketlerden koruyan doğal taşlardan biri arasında anılır.

Amazonit Taşı
Amazonit Taşı

Amazonit Taşı

Amazonit taşı, turkuaz rengiyle bilinen doğal taşlardan biridir. Bolluk ve bereketin yanı sıra başarının taşı olarak bilinir. Başarıya giden yolda büyük bir destekleyici olan amazonit taşı, akıl ve mantığı artırarak doğru düşünme ve hedefe ulaşmayı kolaylaştırır. Endişe, fazla heyecan ve kaygıya karşı etkili olması nedeniyle bu negatif duygulardan arınmak için kullanılır.

Ay Taşı
Ay Taşı

Ay Taşı

Beyaz rengiyle görüntüsünün dahi insanda pozitif duygular uyandırdığı ay taşı doğal felaketlerden koruyan doğal taşlardan biri olarak bilinir. Ruhu arındırdığına inanılan ay taşı özellikle depresyon, bunalım gibi ruhsal rahatsızlıkların kötü etkilerini azaltmaya yardımcı olur. Huzursuzluk, mutsuzluk gibi negatif duyguların ve düşük enerjinin yayılmasını engelleyerek bünyeye pozitif enerji ve yaşama sevinci yüklenmesine katkı sağlar.

Ametist Taşı
Ametist Taşı

Ametist Taşı

İnsanlık tarihinden bu yana doğal felaketlerden koruyan doğal taşlar arasında yer alan ve en çok bilinen taşlardan biri ametisttir. Mor rengiyle göze çarpan ametist taşı, stres taşı olarak kullanılır. Anksiyete ve stres gibi durumlarla başa çıkmaya yardımcı olan bu taş, olumsuz ve istenmeyen enerjileri uzaklaştırarak ruhu arındırır. Mutsuzluk gibi negatif duyguları yok ederek bireylerin daha canlı ve neşeli hissetmelerine katkı sağlar.

Aventurin Taşı
Aventurin Taşı

Aventurin Taşı

Minte çalan yeşil rengin verdiği güzel enerjileri bünyesinde barındıran doğal taşlardan biridir aventurin taşı. Bitkinlik, halsizlik ve yorgunluk gibi istenmeyen duygular için kullanılan aventurin taşı, günlük hayatın doğal akışı içerisinde edinilen tüm bu negatif duygulardan arınmada etkilidir. Güçlü bir enerjiye sahip olan bu taş, bulundurulması halinde istenmeyen kötü enerjilerin giderilmesine yardımcı olarak ortama canlılık ve ferahlık kazandırır.

Oniks Taşı
Oniks Taşı

Doğal Felaketlerden Koruyan Doğal Taşlar; Oniks Taşı

Anksiyete ve endişe gibi doğal felaketlerden koruyan doğal taşlar arasında yer alan oniks taşı koyu kahverengi, siyah renklerinde bir doğal taştır. Stres, kaygı bozukluğu gibi istenmeyen duygu durumlarının engellenmesinde kullanılır. Ruhu bu tür kötü enerjilerden ve psikolojik rahatsızlıklardan arındırarak negatif düşünceleri bünyeden uzaklaştırmaya yardımcı olur. Ruhu iyileştirerek daha dingin ve huzurlu bir yaşam vaat eder.

Bornit Taşı
Bornit Taşı

Bornit Taşı

Sahip olduğu olağanüstü mor-mavi renkleriyle öncelikle göze hitap eden bir doğal taştır. Negatif düşüncelerden ve karamsarlıktan arınmak için kullanılır. Enerji yükseltici taşlardan biri olarak bilinen bornit taşı, olumsuz koşullarda bile pozitif kalarak olumlu düşüncenin kontrolünü sağlar. Sağlıklı düşünme ve mantıklı kararlar vermeyi tetikleyen bornit taşı bu özelliğiyle bilişsel gelişimi de destekler. Tedirginlik ve endişe yerine dinginlik ve mutluluk getirerek in huzurun ve dengenin sağlanmasına yardımcı olur. Taşındığı bünyeye etkilerinin yanı sıra bulunduğu ortamın da atmosferini değiştirmede katkısı olan güçlü bir taştır.

Akik Taşı
Akik Taşı

Doğal Felaketlerden Koruyan Doğal Taşlar; Akik Taşı

Genellikle turuncu kahverengi arası bir renge sahip olan akik taşı birçok faydası bulunan doğal taşlardan biridir. İç huzuru sağlamada katkısı olan akik taşı, birey kendi içine yönlendirerek kişisel gelişimi destekler. Ayrıca aşk acısı, öfke, nefret gibi güçlü negatif duygulardan bünyeyi arındırmayı amaçlayarak iyileştirici etki gösterir. Akik taşının bunların dışında uykuya da olumlu etkisi bulunur. Uykuya dalınan ortamda bulundurulmasıyla kötü enerjilerin ve negatif düşüncelerin ortamdan uzaklaştırılmasıyla bireyin daha huzurlu uyumasını sağlar.

Carnelian Taşı
Carnelian Taşı

Carnelian Taşı

Turuncu renkteki carnelian taşı, başarıyı getiren taşlardan biri olarak anılır. Tembellik ve özgüven gibi başarının önünde engel niteliği taşıyan kötü duyguları uzaklaştırarak başarıya götürür. Odaklanamama gibi sorunların üstesinden gelmeyi kolaylaştırarak kişiyi motive ve hedef odaklı olmaya teşvik ettiği bilinir.

Mavi Topaz Taşı
Mavi Topaz Taşı

Doğal Felaketlerden Koruyan Doğal Taşlar; Mavi Topaz Taşı

Göz alıcı güzellikteki mavi ve turkuaz renklerinden oluşan mavi topaz taşı, bereket ve bolluğu simgeler. Ayrıca korku, kaygı gibi duyguların yenilmesine yardımcı olarak cesareti arttırır. Bununla birlikte zihin berraklığı sağlayarak zekayı geliştirmeye yardımcı olur. Bilgeliğe vurgu yapan bu taş, zekaya paralel olarak yeteneklerin de gelişmesine katkı sağlar.

Doğal Felaketlerden Koruyan Doğal Taşlar | Akuamarin Taşı
Akuamarin Taşı

Akuamarin Taşı

Yüzyıllardır şifalı taşlardan biri olarak bilinen mükemmel turkuaz rengiyle sudan aldığı gücü yansıtır. Uğur ve bereketin temsilcisi olarak bilinen akuamarin taşı şanssızlık gibi negatif enerjilerin arındırılmasına katkı sağlatarak şans ve uğurun enerjisini çağırmaya yardımcı olur. Doğal taşlar arasında güçlü etkisiyle bilinen akuamarin taşı doğal felaketlerden koruyan doğal taşlar arasında yer alır. Etkileri bununla da bitmeyen akuamarin taşı, bünyede duyguları iyileştirici etkiye sahiptir. Yatıştırıcı ve dinginleştirici etkisiyle bilinen ruhu tazeleyerek ortamdan ve bünyeden negatif duyguları uzaklaştırır. Bu arındırıcı etkisi nedeniyle akuamarin taşı kabusları da engelleyerek daha huzurlu bir uyku süreci vaat eder.

Doğal Felaketlerden Koruyan Doğal Taşlar | Kalsit Taşı
Kalsit Taşı

Doğal Felaketlerden Koruyan Doğal Taşlar; Kalsit Taşı

Bulunduğu ortamdaki negatif enerjileri temizleyerek doğal felaketlerden koruyan doğal taşlardan biri olarak bilinen kalsit taşı, farklı renklerde bulunsa da genel olarak açık sarı rengiyle dikkat çeker. Pozitif enerjileri harekete geçirmesiyle bilinen bu taş, yaydığı güçlü enerjiyle ortamdaki pozitif enerjiyi yükseltir. Arındırıcı ve temizleyici etkisiyle bilinen kalsit taşı bu özelliğiyle bulundurulduğu mekandaki negatif enerjileri uzaklaştırır.

Turkuaz Taşı
Turkuaz Taşı

Turkuaz Taşı

Birçok olumlu enerjiyi kendisine çekmesiyle bilinen turkuaz taşı iyileşme taşı olarak da bilinir. İyi şans, mutluluk gibi güzel duyguları çekmesiyle de bilinir. Ayrıca çe kapanık olma ve utangaçlık gibi duyguların bünyeden uzaklaştırılmasına yardımcı olan turkuaz taşı bu duyguların azaltılarak özgüvenin arttırılmasına katkı sağlar. Depresif ruh haline de iyi geldiği bilinen turkuaz taşı bünyeyi pozitif enerjiyle doldurur.

Doğal Felaketlerden Koruyan Doğal Taşlar | Yıldız Taşı
Yıldız Taşı

Doğal Felaketlerden Koruyan Doğal Taşlar; Yıldıztaşı

Değişik renklerde bulunabilen yıldıztaşı, simli yapısından dolayı yıldızlardan gelmiş gibi görünüm verir ve adının yıldıztaşı olmasının sebebi de budur. Yıldız taşı, iyi şans getirmesiyle bilinen bir doğal taştır. Şanssızlık, uğursuzluk gibi doğal felaketlerden koruyan doğal taşlardan biridir. Yıldız taşının bulundurulması maddi konular da dahil tüm şanssızlıkların giderilmesinde etkilidir.

Doğal Felaketlerden Koruyan Doğal Taşlar yazısı ilk önce Şifalı Taşlar üzerinde ortaya çıktı.

]]>
https://sifalitaslar.com.tr/taslar/dogal-felaketlerden-koruyan-dogal-taslar.html/feed 0
İştah Kapatan Doğal Taşlar https://sifalitaslar.com.tr/taslar/istah-kapatan-dogal-taslar.html https://sifalitaslar.com.tr/taslar/istah-kapatan-dogal-taslar.html#respond Wed, 04 Nov 2020 10:57:30 +0000 https://sifalitaslar.com.tr/?p=8019 Doğanın şık armağanlarından biri olan doğal taşlar, modern zamanlarda aksesuar ve takı kullanımında çok fazla görülse de, yüz yıllardır şifalı taşlar olarak değerlendirilmektedir. Huzur, dinginlik, sevgi ve özgüven veren taşların aynı zamanda iştah kapatan doğal taşlar olarak da birkaç gruba ayrıldığı bilinmektedir. Zayıflamak isteyenler için iştah dengeleyici doğal taşları, takı ve dekorasyon malzemesi olarak kullanıp, […]

İştah Kapatan Doğal Taşlar yazısı ilk önce Şifalı Taşlar üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Doğanın şık armağanlarından biri olan doğal taşlar, modern zamanlarda aksesuar ve takı kullanımında çok fazla görülse de, yüz yıllardır şifalı taşlar olarak değerlendirilmektedir. Huzur, dinginlik, sevgi ve özgüven veren taşların aynı zamanda iştah kapatan doğal taşlar olarak da birkaç gruba ayrıldığı bilinmektedir. Zayıflamak isteyenler için iştah dengeleyici doğal taşları, takı ve dekorasyon malzemesi olarak kullanıp, iştah dengesi sağlayabilirsiniz.

Kyanit Taşı
Kyanit Taşı

Göz Alıcı Kyanit Taşı

Doğal görünümünü ve renk ambiyansını daima yansıtan bir doğal taş olarak, bedenle zihin dengesinin kurulmasını sağlamaktadır. Mavinin verdiği güven ve kararlılık etkisiyle yağ yakmaya yardımcı olacak bir karar mekanizmasının da uygulanmasında etkili olacaktır. Kyanit taşı, iştah kapatan doğal taşlar arasında bedenin kan dolaşımının dengelenmesini, stresin azalarak mide asidinin azalması için idealdir. Mide asidini dengelemenin en güzel yollarından biri olan huzur ve stresiz bir hayat, size iştah konusunda da yardımcı olacak püf noktalar sunacaktır. Yağ yakmak için zihin ve beden dengesini kurmaya yarayan Kyanit taşını, takı ya da aksesuar olarak çevrenizde bulundurabilirsiniz.

Kararlı Zinober Doğal Taşı

Zinober taşı kullanım alanı oldukça dar, isminden neredeyse hiç bahsettirmeyen doğal taşlar arasında yer almaktadır. Ancak iştah kapatan doğal taşlar için ideal bir kararlılık mekanizmasının uygulanmasında etkili olacaktır. Dış görünümünüzü değiştirmenize yardımcı olacak bir taş olarak, aldığınız kararların arkasında durmanızda da sabitleyici bir etkiye sahiptir. Gün boyu yanınızda taşıyarak, yeme alışkanlıklarınızı sabitleyebilir ve abur cubur tüketiminden de uzakta durabilirsiniz. Tamamen bir iştah kapatıcı olmasa da kararlı olmanızı, kan dolaşımınızı dengelemenizi ve stresten uzak durmanızı sağlayacaktır. Parlak ve göz alıcı taşlardan biri olarak, iradenizi güçlendirecek önemli bir duruş sergileyecektir.

İyolit Taşı
İyolit Taşı

Detoks Taşı İyolit

İyolit doğanın armağan ettiği en etkileyici doğal taşlar arasında yer almaktadır. Yağ yakmak ve iştah kapatmak için detoks etkisini karaciğer üzerinde uygulamakta olan İyolit taşı, mor ambiyansıyla şık bir tasarımdır. Karaciğeri temizlemeyi sağlayan etkili bir kan dolaşım mekanizmasının bedende uygulanmasını, dinginlik ve sakinlikle birlikte ruh hakine de etki etmesini sağlayacaktır. Streste ve huzursuzlukta yeme alışkanlıklarımız değişir, karaciğerimiz etkilenir aynı zamanda yağlanarak daha fazla kilo almamızda metobolizmanızı düşürür. Karaciğer detoksu için yağ yakıcı aynı zamanda iştah kapatıcı doğal taşlar arasından iyoliti tercih edebilirsiniz. Özel bir renk ve parlaklıkla göz alıcı bir aksesuar olacak, sizi büyüleyecek bir etki yaratacaktır.

Sarı Apatit Taşı
Sarı Apatit Taşı

Toksitlerden Arındıran Sarı Apatit Taşı

Sarı apatit rengiyle ve parlaklığıyla da göze çarpan ilginç bir taştır. Vücudun dinginleşmesini ve iştahın bastırılmasını sağlayacak bir etkiye sahiptir. İştah kapatan doğal taşlar arasında en az bilinen ancak en faydalı olan sarı apatit, şık görüntüsünün yanı sıra toksit arındırma gücüne sahiptir. Özel bir model olarak, doğanın armağan ettiği muhteşem etkiyi yaşamak için iştahınızı bastıracak olan bu taşı tercih edebilirsiniz. Kolye, küpe ve bileklik olarak kullanmak hem faydalı olacak, toksitlerin arındırılması için bedenle temas etmesi gerekecektir. Sarı apatit taşını özgüven, kararlılık ve ilgileri üzerinize çekme amacıyla da kullanabilirsiniz. Aynı zamanda sarı etkisinin vereceği aydınlatıcı dinginliğe de sahip olursunuz.

Manyazit Taşı
Manyazit Taşı

İştah Kapatan Doğal Taşlar; Kolestürolü Düşüren Manyazit Taşı

Doğal taşlar arasında güzel bir görünüme sahip olan manyazit, beyaz rengin verdiği huzuru da üzerinde taşımaktadır. Doğanın özel tasarımlarından biri olarak, iştah kapatan doğal taşlar arasında kolesterol odaklı bir yağ yakma etkisi sunar. Yağ yakımı ve iştah kapatma etkisiyle bilinen özel  bir taş olarak, gün boyu bedene temas etmesi etkisini hissetmenizi sağlayacaktır. Büyülü ve beyaz ambiyansının yanı sıra özel hissetmenizi sağlayacak, sabit ve kararlı kalmanıza yardımcı olacaktır. Dinginlik ve zihin açıklığı içinde beyazın etkisini ve parıltılı hissini daima hissettirecektir. Manyazit taşını, kolye, küpe, bileklik ve toka olarak kullanabilir, hem şık görünür hem de özel hissedersiniz.

Turmalin Taşı
Turmalin Taşı

İştah Kapatan Doğal Taşlar; Güçlü irade İçin Turmalin Taşı

Zayıflamak için sadece iştahsız olmak yetmez aynı zamanda güçlü bir iradeye de sahip olmamız gerekmektedir. Bu nedenle doğanın bizlerle sunduğu efsanevi taşlardan biri olan turmalin taşı hem iradeyi güçlendirecek hem de enerjinizi dengeleyecektir. Enerji dengelemek için özel kıvrımları ve aurasıyla kullanımı oldukça geniş olan doğal taşlardan biri olarak şık bir tasarımdır. İştahınızı düzenlemek, diyet programınıza uymak aynı zamanda şık görünmek için tercih edebilirsiniz. Özel bir tasarım olan doğanın enerji veren taşları arasında yer alan turmalin, pembe ve yeşil renklerin büyülü dünyasını da sunacaktır. İradenizi güçlendirmek için kolye, küpe ve bileklik olarak kullanabilir, evinizde aksesuar olarak da yer edinmesini sağlayabilirsiniz.

Ay Taşı
Ay Taşı

İştah Kapatan Doğal Taşlar; Oburluk İçin Ay Taşı

İştah kesici özelliğiyle ay taşı oburluğu engelleyecek özel taşlar arasında yer almaktadır. Vücutla doğrudan temas etmesi gereken bir iştah kapatan taş olarak büyülü görüntüsünü de es geçmemek gerekmektedir. Sertlik derecesi orta düzeyde olan bir taş olarak, yarı şeffaf olmasının sağladığı güzel görünüme de göz alıcı bir ambiyans sunar. İştah kesici etkisini, dengeleyici enerjisinden almaktadır. Çok obur insanlar için önerilen taşlardan biri olarak, hem şık bir aksesuar hem de iştah kapatan doğal taşlar arasında tercih edilen özel etkiye sahiptir. Enerji verir, irade güçlendirir ve şık bir aksesuar olarak daima kullanılabilmektedir.

Akik Taşı
Akik Taşı

Akik Taşıyla Fiziksel Güç Verir

Ruh ve beden uyumu sağlayan akik taşı, fiziksel güç sağlayarak spor aktivitelerinde uzun süreli bir çalışma yapmanızı sağlayacaktır. Negatif enerjinin temizlenmesi ve stresin azalmasında etkili olacaktır. Bol bol su içmenizi aynı zamanda metabolizmanın hızlanmasında etkili olacak özel bir taştır. Ruh ve beden sağlığı için kullanabileceğiniz, yenileyici bir etki sunacaktır.

Zihni aydınlatan, dinginlik ve huzur veren taşlardan bir olarak, negatif enerjinin uzaklaşmasıyla motive edici olacaktır. Bedenin toksinlerden arınmasını, psikolojik olarak daha iyi hissedilmesini ve iradenin güçlendirilmesini sağlayacak özel taşlar grubuna girmektedir. Kanın hızlı bir şekilde değil, yavaş ve dengeli bir şekilde akmasını sağlayarak pıhtılaşma oluşmasını da engelleyen şık taşlar arasındadır.

Florit Taşı
Florit Taşı

Florit Taşı Boğaz Çakrası

Boğaz çakrasını açan floit taşı, iştah dengesinin de sağlanmasında ideal taşlardan biridir. Yoğun stresin azalması, üçüncü göz çakralarının açılarak, hedefe odaklanılmasını sağlamaktadır. Stresle başa çıkılarak, mide asidinin azalması ve yeme bozukluklarının düzenlenmesini sağlayacak, zihni yavaşlatarak düşünce akışının düzenlenmesinde de yardımcı olacaktır.

Özel florit taşı, zihni kontrol etme ve stresle başa çıkma konusunda oldukça yeteneklidir. İradeyi güçlendirir, zihni yavaşlatır ve mide asidinin de dengelenmesini sağlayarak uzun süreli bir etki sağlar. Kolye, bileklik ve küpe olarak direk vücutla temas edecek şekilde kullanılması tavsiye edilmektedir.

Lapis Lazuli
Lapis Lazuli

Lapis Lazuli Özgüven Ve Kararlılık

Özgüven ve kararlılık taşı olan Lapis Lazuli, boğaz çakrasını açmaktadır. Bu hem iştah dengesini sağlar hem de kişinin kendini daha iyi ifade etmesine yardımcı olur. Büyülü görüntüsüyle, göz alıcı renkleri bir araya getirmiş olan koyu mavi lapis lazuli, farkındalık taşı olarak da ilgi çekicidir. Zayıflamak ve iradeli bir şekilde diyete devam etmek için vücuda temas edecek şekilde kullanılması tavsiye edilir.

İştah Kapatan Doğal Taşlar yazısı ilk önce Şifalı Taşlar üzerinde ortaya çıktı.

]]>
https://sifalitaslar.com.tr/taslar/istah-kapatan-dogal-taslar.html/feed 0
Evden Hastalığı Uzaklaştıran Doğal Taşlar https://sifalitaslar.com.tr/taslar-genel-bilgi/evden-hastaligi-uzaklastiran-dogal-taslar.html https://sifalitaslar.com.tr/taslar-genel-bilgi/evden-hastaligi-uzaklastiran-dogal-taslar.html#respond Wed, 04 Nov 2020 10:48:54 +0000 https://sifalitaslar.com.tr/?p=8005 Farklı sorunlara farklı etkileri bulunan doğal taşların yanında evden hastalığı uzaklaştıran doğal taşlar da bulunmaktadır. Aleksandrit Taşı Değerli taşlar arasında bulunan aleksandrit taşı renk değiştirme özelliğiyle bilinmektedir. Bünyesinde barındırdığı çeşitli metaller sayesinde farklı ışık ve sıcaklıklar altında mor, kırmızı ve sarı renklerine dönüşebilmektedir. Evden hastalığı uzaklaştıran doğal taşlar arasında yer alan aleksandrit taşı birçok hastalıktan […]

Evden Hastalığı Uzaklaştıran Doğal Taşlar yazısı ilk önce Şifalı Taşlar üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Farklı sorunlara farklı etkileri bulunan doğal taşların yanında evden hastalığı uzaklaştıran doğal taşlar da bulunmaktadır.

Aleksandrit Taşı
Aleksandrit Taşı

Aleksandrit Taşı

Değerli taşlar arasında bulunan aleksandrit taşı renk değiştirme özelliğiyle bilinmektedir. Bünyesinde barındırdığı çeşitli metaller sayesinde farklı ışık ve sıcaklıklar altında mor, kırmızı ve sarı renklerine dönüşebilmektedir. Evden hastalığı uzaklaştıran doğal taşlar arasında yer alan aleksandrit taşı birçok hastalıktan korunmada önemli rol oynar. Farklı ışınlara karşı duyarlı olması nedeniyle ultraviyole ışınları gibi zararlı ışınlara karşı filtre görevi görerek insan vücudunu bu zararlı ışınların verebileceği olumsuz etkilerden korur. Sinir sistemine bağlı rahatsızlıkların giderilmesinde etkili olması nedeniyle mutluluk hormonu salgılanmasını arttırarak stresle başa çıkabilmeyi kolaylaştırır. Vücutta hormon üretimini ve salgılanmasını dengeleyerek salgı bezlerine bağlı rahatsızlıklara sahip bireylerin kullanması durumunda iyileşmelerine pozitif etki sağlar. Ayrıca hücre yenilenmesinde de aktif role sahip olup hücrelerin ve dokuların kendini yenilemesine yardımcı olur.

Ateş Opal Taşı
Ateş Opal Taşı

Ateş Opal Taşı

Bir kuvars çeşidi olan opal taşının beyaz opal, siyah opal, jelimsi opal, kristal opal, ateş opal olmak üzere farklı türleri bulunmaktadır. Bu opal taşlarından biri olan ateş opal taşı evden hastalığı uzaklaştıran doğal taşlar arasında yer almaktadır. Hüzün, endişe, mutsuzluk gibi olumsuz duyguların ve bunların yol açtığı depresyon benzeri rahatsızlıkların giderilmesinde etkin rol oynayarak bu olumsuz duyguların yerini olumlu duyguların almasını sağlar. Bununla beraber yorgunluk ve bitkinlik gibi şikayetleri bulunan insanların ateş opal taşı kullanımıyla kendilerini daha canlı hissetmelerini kolaylaştırır. Tüm bunların yanı sıra kalsiyum barındırması nedeniyle kemikleri ve dişleri güçlendirerek bunlara bağlı rahatsızlıkların engellenmesinde etkindir.

Kehribar Taşı
Kehribar Taşı

Kehribar Taşı

Kehribar birçok hastalığa şifa olmasıyla bilinen doğal taşlardan biridir. Özellikle son yıllarda annelerin bebekleri için tercih ettiği en popüler şifalı taşlardan biri haline gelmiştir. İçerisinde bulunan amber nedeniyle doğal antibiyotik ve ağrı kesici özelliği taşımaktadır. Bundan dolayı bebeklerin diş çıkarma döneminde ağrıyı azaltma etkisiyle bilinmektedir. Bunun dışında yetişkinlerde boğaz ağrısı, astım, bronşit ve tiroitle ilişkili rahatsızlıklardan kurtulmak için tercih edilen bir taştır. Kehribar taşı içerdiği amber nedeniyle kas ve kemik ağrılarında etkili olup eklem ve romatizma ağrılarını tedavi edici özelliğe sahiptir. Böbrek, bağırsak ve mide gibi iç organlara bağlı hastalıkların iyileşmesinde etkili olduğu da bilinmektedir. Ayrıca kehribar taşı yatıştırıcı ve sakinleştirici özelliklere de sahiptir.

Ametist Taşı
Ametist Taşı

Ametist Taşı

Yüzyıllardır evden hastalığı uzaklaştıran doğal taşlar arasında bilinen ve sıkça kullanılagelen taşlardan biri de ametist taşıdır. Parlak mor rengiyle göze hitap eden ametist taşının enfeksiyon oluşumu ve aknelere karşı iyi geldiği bilinmektedir. Ayrıca baş ağrısı şikayetine sahip olanlar da bu rahatsızlıklarının giderilmesi için ametist taşını kullanmaktadır. Tüm bunların yanında ametist taşının en bilinen özelliklerinden biri de uyku sorunlarının giderilmesindeki etkisidir. Stres ve huzursuzluğu gidererek bünyeyi negatif enerjilerden arındırdığı için rahat bir uyku sağlar. Uykuya dalınan odada bulundurulmasıyla bünyeyi kabuslardan koruyarak uyku kalitesini artırır. Uykuya dalma süresini de kısaltarak uyku kalitesini artırır ve ertesi güne daha dinç ve huzurlu başlanmasına katkı sağlar.

Akik Taşı
Akik Taşı

Akik Taşı

En güçlü doğal taşlardan biri olarak bilinen akik taşı evden hastalığı uzaklaştıran doğal taşlar arasında yer almaktadır. Başlıca etkileri arasında negatif enerjilerden arındırma bulunmaktadır. Stres, mutsuzluk, gerginlik gibi olumuz duygu ve hislerin giderilmesini sağlayarak ruhsal ve psikolojik hastalıklardan korunmaya yardımcı olur. Ruh sağlığını korumanın yanı sıra beden sağlığını iyileştirici etkilere de sahiptir. Mide ve bağırsak problemlerinin giderilmesine katkı sağlayarak metabolizma hızına etki eder. Akik taşı tansiyonu düzenleyici etkisi nedeniyle de damarların korunmasını sağlayarak kalp ve damar hastalıklarının engellenmesinde rol oynar.

Topaz Taşı
Topaz Taşı

Evden Hastalığı Uzaklaştıran Doğal Taşlar; Topaz Taşı

Işık altında renk değiştirme özelliğiyle bilinen bir diğer taş topazdır. Topaz taşı genellikle mavi ve turkuaz renklerde olmakla birlikte sarı ve kahverengi topaz taşına da rastlamak mümkündür. Topaz taşı özellikle ruhsal sıkıntılardan arınmak amacıyla tercih edilmektedir. Bu değerli taş, kaygı ve endişeyi gidererek daha sakin ve huzurlu bir yaşama katkı sağlar. Bununla beraber stres ve gerginlik gibi neqatif duyguları da bünyeden uzaklaştırarak bunların yerini mutluluk ve keyif gibi pozitif duyguların almasına yardımcı olur. Günlük stres ve yorgunluğun vücuttan atılmasıyla birlikte daha canlı ve enerjik hissedilmesine yol açar. Bu da ruhsal yorgunluğun yanı sıra fiziksel yorgunluğun giderilmesine de etki eder.

Kuvars Taşı
Kuvars Taşı

Kuvars Taşı

Tedavi edici olarak kullanılan doğal taşlardan biri olan kuvars taşı evden hastalığı uzaklaştıran doğal taşlar arasındadır. Özgüven eksikliği gibi, bireyleri gündelik yaşamda zor duruma düşüren sıkıntıların giderilmesine katkı sağlayarak daha güçlü ve sağlıklı sosyal ilişkiler kurulmasına yardımcı olur. Kan dolaşımının düzenlenmesine yardımcı olarak kalp ve damar rahatsızlıklarının oluşum riskini en aza indirger. Dolaşımı düzenlediği için kramp oluşumunu engellemede de pozitif etkisi vardır. Aksesuar olarak sürekli taşınması halinde özellikle pembe renkli kuvars böbrek hastalıklarının koruyucusu olmaktadır. Baş ağrısı ve migren gibi rahatsızlıklar için doğal bir tedavi yöntemidir.

Lapis Lazuli Taşı
Lapis Lazuli Taşı

Evden Hastalığı Uzaklaştıran Doğal Taşlar; Lapis Lazuli Taşı

Evden hastalığı uzaklaştıran doğal taşlar arasında yer alan lapis lazuli taşı, lacivert taşı olarak da bilinmektedir. Bilişsel etkileriyle bilinen bu taş, zekayı keskinleştirerek odaklanmayı ve motivasyonu arttırır. Karar almayı ve bu kararı gerçekleştirmede gereken azmi tetikleyerek başarıya ulaşmada rol oynar. Hamilelik sürecinde anneyi ve bebeği koruyarak bu sürecin daha rahat atlatılmasını sağlar. Aynı zamanda küçük çocuklar için de tercih edilen lapis lazuli taşı çocukların korkularının azalmasına yardımcı olur. Tiroide bağlı olarak gelişen rahatsızlıkların önüne geçerek tiroid bezlerinin sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlar. Göz sağlığını korumasıyla da bilinen lapis lazuli taşı özellikle katarak gibi rahatsızlıklarda tedavi edici rol üstlenmektedir.

Akuamarin Taşı
Akuamarin Taşı

Akuamarin Taşı

Akuamarin taşı turkuaz renkte bir taş olup çeşitli rahatsızlıkların önlenmesinde kullanılan şifa verici doğal taşlardan biridir. Mide, bağırsak gibi sindirim sistemi organlarının çalışmasını düzenleyerek sindirim sistemini güçlendirir. Ayrıca solunum sistemini de iyi yönde etkileyerek bronşit, astım gibi solunum yollarını etkileyen rahatsızlıkların engellenmesinde etkin rol oynar. Hafızayı güçlendirme etkisi bulunması nedeniyle zihni berraklaştırarak daha güçlü bir beyne sahip olmaya ve daha iyi düşünmeye yardımcı olur. Sahip olduğu rengin etkisiyle stres azaltıcı özelliğiyle de bilinmektedir. Bünyeyi stres, endişe ve kaygı gibi olumsuz duygulardan arındırır, dolayısıyla strese bağlı olarak gelişen anksiyete, panik atak, depresyon gibi birçok psikolojik rahatsızlığın engellenmesine katkı sağlar.

Yeşim Taşı
Yeşim Taşı

Evden Hastalığı Uzaklaştıran Doğal Taşlar; Yeşim Taşı

Antik çağlardan bu yana şifa verici özellikleriyle bilinen yeşim taşı yeşil renktedir. Kaygı ve anksiyete sorunlarıyla başa çıkmak için insanların üzerinde bulundurmayı tercih ettiği yeşim taşı bu sayede bünyeye rahatlık ve huzur verir. Vücutta bulunan zararlı toksinlerin atılmasında antioksidan etkisi göstererek vücudun temizlenmesine yardım eder. Cilde de faydası olduğu bilinen yeşim taşı, cilt üzerinde gezdirilerek cildin doğal ışıltısının ortaya çıkmasını sağlar ve daha sağlıklı bir görüntü oluşturur. Yine yeşim taşıyla cilde masaj yapılması halinde migren ve şiddetli baş ağrılarında azalma görülmektedir. Nefrit olarak da bilinen yeşim taşının damar yolları ve kan akışını düzenleyerek tansiyona bağlı rahatsızlıkların giderilmesi için tercih edildiği bilinmektedir.

Evden Hastalığı Uzaklaştıran Doğal Taşlar yazısı ilk önce Şifalı Taşlar üzerinde ortaya çıktı.

]]>
https://sifalitaslar.com.tr/taslar-genel-bilgi/evden-hastaligi-uzaklastiran-dogal-taslar.html/feed 0
Astrolojiye Uygun Doğal Taşlar https://sifalitaslar.com.tr/burclar-icin-taslar/astrolojiye-uygun-dogal-taslar.html https://sifalitaslar.com.tr/burclar-icin-taslar/astrolojiye-uygun-dogal-taslar.html#respond Wed, 04 Nov 2020 10:41:08 +0000 https://sifalitaslar.com.tr/?p=7992 Doğum tarihlerine göre astrolojiye uygun doğal taşlar şekillenir. Bazı tabiata, doğal yaşama yatkınlığı yüksektir. Doğayla iç içe olma eğilimleri dolayısıyla tabiattan, topraktan gelen doğal taşların, burçlar üzerindeki etkisi de fark edilebilir şekilde olmaktadır. Bazı burçların estetik bakış açıları ve sanat algılayışları da bir hayli gelişmiştir. Burçlarının doğal taşlardan alacağı enerji, onları ruhsal olarak daha da […]

Astrolojiye Uygun Doğal Taşlar yazısı ilk önce Şifalı Taşlar üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Doğum tarihlerine göre astrolojiye uygun doğal taşlar şekillenir. Bazı tabiata, doğal yaşama yatkınlığı yüksektir. Doğayla iç içe olma eğilimleri dolayısıyla tabiattan, topraktan gelen doğal taşların, burçlar üzerindeki etkisi de fark edilebilir şekilde olmaktadır.

Bazı burçların estetik bakış açıları ve sanat algılayışları da bir hayli gelişmiştir. Burçlarının doğal taşlardan alacağı enerji, onları ruhsal olarak daha da pozitif etkileyecektir; çünkü insanlara şifa verme ve etkileme özelliğine sahip doğal taşlar, toprağın ve estetiğin bir nevi harmanlanmış halini ortaya koyarlar.

astrolojiye uygun için doğal taşlar; zümrüt, akik, turkuaz, krizokol, safir, malakit, inci, rodonit ve fuksit taşlarıdır.

Zümrüt Taşı
Zümrüt Taşı

Koç Burcu ve Zümrüt Taşı

Zümrüt, astrolojiye uygun doğal taşlar bakıldığında öne çıkan taşlardan birisidir. Kalp çakrasına olan etkisiyle sevgiyi temsil eder ve “Koşulsuz Aşk Taşı” adıyla da bilinmektedir.

Hem ruhsal hem de bedensel açıdan olumlu pek çok özelliği vardır.  Vücudun dayanıklılığını arttırır ve başta karaciğer olmak üzere vücuttaki pek çok iç organın işleyişine yarar sağlar.

Duygusal olarak dengeli bir akış sağlayan zümrüt taşı, psikolojik olarak sinir yatışmasına katkıda bulunur.

Sabrı ile bilinen koç burcu için zümrüt taşı, bu yöndeki gücünü ve farkındalığını arttırma yolunda kişiye yardımcı olacak ve iç huzuru ve dinginliğini korumada kendisine destek olacaktır.

Akik Taşı
Akik Taşı

Boğa Burcu ve Akik Taşı

Toprak ile uyumu yüksek olan akik taşı, toprak grubu burcu olan boğa için ideal doğal taşlardan birisidir.

Akik taşı, duygulara olan etkileriyle bilinir. İnsan zihni üzerinde olumlu tesirler bırakarak, pozitif duygulara sahip olunması yolunda kişiye yeni kapılar açar.

Vücudun gırtlak, boğaz gibi bölgelerindeki çakraya etki eder ve buradaki bezleri çalıştırır.

Her burcun öne çıkan bir doğal taşı vardır; astrolojiye uygun doğal taşlara bakıldığında, akik taşının bedene ve ruha olan pek çok yoğun etkisiyle öne çıktığı görülür.

Vücudun çalışma şeklini düzenleyerek, kişinin daha verimli ve hızlı bir metabolizmaya sahip olmasına katkı sağlar. Kişinin gevşemesine ve rahatlamasına sebep olur.

Turkuaz Taşı
Turkuaz Taşı

Aslan Burcu ve Turkuaz Taşı

Ülkemizde yaygın olarak kullandığımız turkuaz taşı, toprak uyumu ile birlikte aslan için önemli taşlardan birisidir. İnsanlarda özellikle iletişim kanalı hususunda etkiler yaratır. İletişim açısından önemli ve güçlü bir taş olduğundan, arkadaşlık ve dostluk taşı olarak da bilinir ve sadakati temsil eder.

Vücuttaki kemiklerin kuvvetlenmesine katkıda bulunur. Solunum, sindirim ve bağışıklık sistemlerinde dengeyi ve düzeni sağlar.

Gırtlak çakrasına olan etkisiyle beraber, özellikle solunum yolu ve ciğer hususlarındaki hastalıklara iyi gelir.

Vücuttaki pek çok sisteme olan olumlu etkileriyle birlikte, kişinin daha aktif ve dinç olmasını sağlar. Migren hastalığına da iyi gelerek vücudun rahatlamasına yardımcı olur.

Krizokol Taşı
Krizokol Taşı

Başak Burcu ve Krizokol Taşı

Krizokol taşı, turkuaz taşına olan benzerliğiyle dikkat çeken bir taştır. Kalp çakrasına olan etkisi ile beraber, kişideki duygu değişimi durumlarında önemli bir yere sahiptir. Kalp çakrasını çalıştırması ile beraber ortaya çıkan enerji, hem başak burcu insanına hem de çevresindekilere sirayet ederek olumlu bir etki bırakacaktır.

Duygu dengeleme konusunda etkili bir güce sahip olan krizokol taşı, kişinin kendi içerisinde uğraştığı yoğun negatif hislerin azalmasında yardımcı olur. Korkuların kontrol altına alınmasına olanak sağlarken, zihin mentalitesinin artmasıyla beraber, koşullara daha farklı bir gözle bakılarak değerlendirilmesi açısından yön gösterici fayda sağlar.

Hem ruhsal hem de bedensel olarak kişinin sakinleşmesine destek sağlar ki, bu özelliğiyle birlikte, vücuttaki ağrıları da yatıştırdığı görülür.

Mavi Safir Taşı
Mavi Safir Taşı

Astrolojiye Uygun Doğal Taşlar; Terazi Burcu ve Safir Taşı

Astrolojiye uygun doğal taşlar araştırıldığında, safir taşı da, terazi burcu insanına verdiği güzel etkilerle kendisini gösterir. En değerli taşlar arasında bulunan safir taşı, eski zamanlardan beri şifa özelliği nedeniyle kullanılmaktadır.

Duygusal yönde yarattığı güzel hissiyatlarla birlikte aşkı kuvvetlendirir ve güveni arttırır. Kişinin algılarının açılmasına ve farkındalığının gelişmesine yardımcı olur. Dikkat gerektiren işlerden önce safir taşına temas edilmesi, kişinin konsantrasyonunun toparlanmasına destek olacaktır.

Vücuttaki salgıları dengeler ve düzenler. Böbreklerin sağlıklı çalışmasını sağlar.

Safir taşı, kalbi hem duygusal hem de bedensel anlamda kuvvetlendirerek dolaşım sisteminin düzgün çalışmasına yardımcı olurken, aynı zamanda da ruhsal dinginliğe ulaşılmasında öncü rol oynar.

Malakit Taşı
Malakit Taşı

Yay Burcu ve Malakit Taşı

Malakit taşı, vücudun hem duygusal hem de fiziksel zararlardan temizlenmesi konusunda yay burcu insanına büyük yarar sağlar. Güçlü bir taş olması sebebi ile kullanıldığı zaman etkili bir arındırma görevi görecek malakit taşı, kişinin hem ruhu hem de bedeni ile birlikte rahatlamasında büyük bir rol oynayacaktır.

Kişinin kendi içerisinde rahatsızlık veren, zihnini kurcalayan kötü duygu ve düşüncelerinin algılanması yolunda farkındalık yaratacak ve çözüm üretme hususunda bilincini geliştirecektir.

Malakit taşı, kas sorunlarını çözer ve vücudun farklı bölgelerinde oluşan ağrı ve sancıları hafifletir. Kişiyi uyku problemlerinden kurtarır ve kaliteli bir uyku almasına yardımcı olur.

Kişi üzerindeki yoğun psikolojik ve bedensel şifaları ile birlikte, cesaret duygusunu arttırarak, yaşanan problemlerin aşılmasında destek görevi görür.

İnci Taşı
İnci Taşı

Astrolojiye Uygun Doğal Taşlar; Akrep Burcu ve İnci Taşı

Astrolojiye uygun için doğal taşlardan biri de herkes tarafından bilinen ve güzelliğiyle görenleri büyüleyen inci taşıdır. Yaşam bulduğu kabuk içerisindeki oluşum süresi ile birlikte sabrı ve sabitliği simgeleyen inci taşı, akrep burcunu da bu yöndeki karakteri bakımından besler ve geliştirir.

Aşkı sembolize eden taşlardan biri olması ile evlilik içinde de olumlu etkilere sahiptir. Sevgiyi, değer hissini arttırır.

Vücut kemiklerimiz gibi yoğun kalsiyum içeriğine sahip olan inci taşı, bu içerik özelliğiyle birlikte kemiklerin güçlenmesine ve kemik ağrılarının azalmasına yardımcı olur.

Estetik ve sanat yönü gelişmiş olan akrep burcu için inci taşı, bu yöndeki kabiliyetlerini de arttırmalarına etki ederek, yeteneklerini geliştirmelerine destek olacaktır.

Rodonit Taşı
Rodonit Taşı

Oğlak Burcu ve Rodonit Taşı

Rodonit taşı, kalp çakrasına olan etkisiyle beraber yoğun bir duygusal tesir gücüne sahiptir. Kişinin hem kendi içindeki sevgiyi artıracak hem de bu sevginin enerjisi ile birlikte, çevresindekileri de etkilemesine sebep olarak, diğer insanlarla da daha güçlü bağlar kurulmasında öncü olacaktır.

Rodonit taşı, psikolojik ve bedensel olarak iyileştirici özelliği bulunan bir taştır. Vücuttaki yaraların tedavisinde kullanılabilir.

Rodonit taşı, hem vücut hem de zihinsel gelişimde rol alan bir taş olmasıyla bilinir. Cesaret ve konsantrasyonu artırarak, kişinin içindeki gücü bulmasına yardımcı ve başarılarını yükseltmesine destek olur. Kişinin kendi içindeki zıt duygu ve düşünceleri dengeleyerek, kalbinin ve zihninin rahatlamasına olanak sağlar. Yaşanan tecrübeleri pek çok farklı açılardan görme konusunda kişiye yeni perspektifler katar.

Fuksit Taşı
Fuksit Taşı

Astrolojiye Uygun Doğal Taşlar; Kova Burcu ve Fuksit Taşı

Fuksit taşı, astrolojiye uygun doğal taşlar arasında, bedensel faydalarından çok duygusal ve zihinsel faydalarıyla öne çıkan bir taştır. İletişim açısından önemli bir taş olmasıyla bilinir ve ikili ilişkilerde daha kaliteli duygu ve düşünce paylaşımına olanak sağlar.

Kova burcu içerisindeki yaratıcı üretim ve pratiklik yeteneklerinin daha da ortaya çıkmasına ve gelişmesine yönelik katkıda bulunur.

Bilinci ve farkındalığı arttırarak, kişinin hem kendisini hem de çevresini anlayıp yorumlaması alanında gelişim sağlanmasına yardımcı olacaktır. Bu sayede kararsızlık yaşama durumlarını azaltacak ve kişinin özgüvenini arttırarak kendisinden daha emin bir şekilde hareket etmesine öncülük edecektir.

Fuksit taşı, yaşanan olumsuzluklar karşısında kişinin daha dayanıklı durmasını sağlayarak, takıntılarını analiz edip çözmesi yönünden kişiye olumlu bakış açıları katacaktır.

Astrolojiye Uygun Doğal Taşlar yazısı ilk önce Şifalı Taşlar üzerinde ortaya çıktı.

]]>
https://sifalitaslar.com.tr/burclar-icin-taslar/astrolojiye-uygun-dogal-taslar.html/feed 0
Koronadan Korunmak İçin Doğal Taşlar https://sifalitaslar.com.tr/taslar/koronadan-korunmak-icin-dogal-taslar.html https://sifalitaslar.com.tr/taslar/koronadan-korunmak-icin-dogal-taslar.html#respond Wed, 04 Nov 2020 10:27:17 +0000 https://sifalitaslar.com.tr/?p=7980 Günümüzde tüm dünyada pandemi ilan ettiren ve hızla bulaşıcılığı yüzünden korkutan koronadan korunmak için doğal taşlar varlık göstermektedir. Sağlık enerjinizi yüksek tutarak virüs kapma riskinizi azaltabilecek olan bu doğal taşlar sizin korona yaşamanız durumunda zayıflayacak olan sisteminizi koruyabilecek olan doğal taşlardır. Renkeleriyle doğada son derece cezbedici olan bu taşların bu konuda da özellik göstermesi bu […]

Koronadan Korunmak İçin Doğal Taşlar yazısı ilk önce Şifalı Taşlar üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Günümüzde tüm dünyada pandemi ilan ettiren ve hızla bulaşıcılığı yüzünden korkutan koronadan korunmak için doğal taşlar varlık göstermektedir. Sağlık enerjinizi yüksek tutarak virüs kapma riskinizi azaltabilecek olan bu doğal taşlar sizin korona yaşamanız durumunda zayıflayacak olan sisteminizi koruyabilecek olan doğal taşlardır. Renkeleriyle doğada son derece cezbedici olan bu taşların bu konuda da özellik göstermesi bu taşların ne kadar büyülü olduğunu da kanıtlayacak bir oluşumdur. Doğal taşlar görünümleriyle ilgi çekmesinin özelliğinden ziyade her birinin insan sağlığı açısından bir özelliğinin olduğunun keşfedilmesiyle bilimde de varlık göstermeye başlamıştır. Sağlığın korunup virüslerin uzak tutulması hiç bu kadar renkli olmamıştı.

Akik Taşı
Akik Taşı

Akik Taşının Mucizevi Enerjisi ile Koronadan Korunmak

İslam dünyası içerisinde çok önemli bir konuma sahip olan akik taşı uğur ve bereket taşı olarak adlandırılır. Müslümanların inancına göre peygamberin mühür anlamında akik taşının söylenildiğinin duyulması bu taş için ona mucizevi bir enerjinin yüklenildiğine inanılır. Akik taşı bu enerjileri yüklemesinin yanında birçok farklı hastalıklara iyileştirici etkisini sunar. Bu iyileştirici etkilerden özellikle kan akışını yönetmesi vücut içerisinde olan değişimleri olumluya çevirmesiyle bilinir. Kan akışını düzenlerken topraklanmayı ortaya çıkartması görünüm olarak sakinleşmeyi sağlasa da aslında beden içerisinde de virüslerin hareketlerini engeller. Bu özelliğinden kaynaklı olarak koronadan korunmak için doğal taşlar arasında görülen bir taş olarak ortaya çıkar.

Apatit Taşı
Apatit Taşı

Apatit Taşının Koronaya Karşı Şifalı Etkisi

Değerli taşlar grubunda yer alan Apatit doğal taşı görünümüyle mavinin çekiciliğini üstünde taşır. Kas gücünün geliştirilmesinde ve beden sağlığının normale dönemsinde de önemli bir paya sahip olan bu doğal taş bedenin sağlığını sürekli olarak dirayetli ve güçlü tutulmasında etkisi çoktur. Güne daha zinde başlamak ve ruhsal olarak daha zinde bir kafaya sahip olmak için bu taşın enerjisinden faydalanılır. Özellikle bedenen bağışıklığı çökmüş vücutlara koronanın daha kolay tesir ettiği bu dönemde bedeninizi güçlü tutabilmek için bu taştan faydalanabilirsiniz. Tansiyonu dengelemesi de bilinen diğer sağlığa yararlı özelliklerinden bir tanesidir. Yüksek tansiyon hastalarının sürekli olarak kullanmasının yararlı olacağı bir doğal taştır.

Akuamarin Taşı
Akuamarin Taşı

Akuamarin Doğal Taşının Suyun Şifalı Gücüyle Koronadan Korunmak

Güzel okyanusun doğal yatıştırıcı ruhunu harmanlayan bu doğal taş nasıl su hayat verici ise aynı şekilde hayat verici güçlü enerjilerin sağlanmasında katkıları büyük olan bir doğal taştır Akumarin. Dünya’nın eski ve hayat veren sularının canlı şifa gücünü içinde taşıyarak insan bedenin dış etkilerden kolay kolay yıkılmamasını sağlayan bir dirayet gösterir. Serin ve ferahlatıcı enerjisi ile bedenin yeniden canlanmasına katkı sunar. Astım ve bronşit gibi hastalıkları azalttığı ile bilinen doğal taş solunum yollarını güçlendirici etkisi bilinir. Özellikle korona virüsünün de solunum yollarını çökertmesinden kaynaklı olarak koronadan korunmak için doğal taşlar arasında akumarin doğal taşının bu özelliği öne çıkar.

Çeriot Taşı
Çeriot Taşı

Çeriot Taşı ile Koronadan Korunmanın Doğal Yolu

Mor rengin tonlarından oluşan bir taş leylak, mor, menekşe veya lavanta renklerine sahiptir. Ayrıyeten bu taş bu renklerde olmasından kaynaklı olarak da lila taşı olarak da adlandırmayı yaşar. Güç, başarı ve enerji taşı olarak bilinen bu doğal taş hastalıkların tedavisinde kullanılabiliyor. İyileşme süresinde ve ağrıları hafifletmede büyük rol oynayarak enerjisinin güçlülüğünü ortaya döker. Vücuda ve zihne ekstra bir enerji vermesinden kaynaklı olarak da hastalıklara karşı koruyucu özelliği öne çıkar. Aynı şekilde pandemi ilan ettiren koronadan korunmak için doğal taşlar arasında bu taşın özelliklerinden faydalanılır. Kalp ve damar hastalıklarının tedavisinde ve iyileşme süresinde oldukça etkili olan taş virüsün bedene girmesine izin vermeyecek bir duvarın da örülmesine izin verir. Düzenli olarak kan akışını sağlar.

Dioptaz Taşı
Dioptaz Taşı

Dioptaz Taşının Korona Virüsü Karşısında Güçlü Etkisi

Koyu mavi- yeşil, zümrüt yeşili renklerinde olan bir doğal taş dioptaz bir değil birden fazla rengi içerisinde barındırmasıyla görünüm olarak ilgi çeker. Ancak bu doğal taş görünümünün ötesinde sağlığa faydalı enerjileri içerisinde barındırır. Parlak ve küçük kristaller şeklinde bulunabileceği gibi, kristal olmayan kütleler üzerinde de rastlanabilen bir taş aslında çok ender şekilde bulunan bir taştır. Çakraları açma özelliği sayesinde bedenin farklı noktalarındaki çakra merkezlerini açarak üst bilinç düzeyine ulaşması gerçekleşir. Yüksek kan basıncını azaltarak dengede tutarak bedenin sağlıklı şekillerde çalışmasına olanak sağlarken toksinleri atıcı özelliği ile virüslerin de vücudun dışarısına atılmasını sağlar. Koronadan korunmak için doğal taşlar arasında görülmesinin en büyük sebebi budur.

Fuksit Taşı
Fuksit Taşı

Koronadan Korunmak İçin Doğal Taşlar; Fuksit Kristalinin İyileştirici ve Koruyucu Etkisi

Taş koleksiyonunu içerisinde yeşil ve altın ışıltılı lekeleriyle dikkat çekici özelliğe sahip olan bir taştır. Bu taş parıltılarıyla elektrik ve farklı bir enerji ortaya çıkartır. Özellikle çakraları yönetme konusunda eşsiz bir enerjisi vardır. Daha çok duygusal anlamda özelliklerini gösterse de bedende olumlu hareketliliği sağlaması koronadan korunmak için doğal taşlar arasında anılmaya sevk eder. Bedenin enerjisini yükseltir ve dış etkenlere karşı güçlü kalması için uğraş verir.

Hematit Taşı
Hematit Taşı

Koronadan Korunmak İçin Doğal Taşlar; Gücün Taşı Hematit Taşı İle Koronaya Karşı Güçlü Kalmak

Kan taşı olarak da bilinen bu taş içerisinde demir elementini bol miktarda bulundurur. Kütlesel olarak da ağır olması ile bu taş vücut üzerinde kan akışlarını yönetici bir özelliği varıdır. Bedendeki negatif enerjiyi atar ve bedeni güçlü konuma getirmesi sayesinde korona gibi virüslere karşı bedeni içerisindeki demir gibi sağlam ve dirayetli olmasına katkı sunar. Tüm iç organlarının sağlıklı bir şekilde işlevlerini yerine getirmesi için enerjisini gösterir. Hasarlı doku onarımı yapan doğal taş virüsün yol açabileceği bağışıklık sisteminin zayıflamasını engeller.

Kaplan Gözü
Kaplan Gözü

Koronadan Korunmak İçin Doğal Taşlar; Kaplan Gözü Taşının Koronaya Karşı Faydaları

Cesaret ve bağımsızlığı simgeleyen Kaplan Gözü taşı halk arasında da sıklıkla bilinen bir taştır. Doğu mitolojisinde ayrı bir öneme sahip olan kaplan gözü taşı içerisinde bulunan demir oksit maddesi altın, bal ve kahverengimsi bir renk bütünlüğünde oldurur. Ağrılarda çok etkili olan taş, ağrı olan bölgenin üzerine koyularak ağrıyı giderme özelliğini içerisinde barındırması şifa verici özellikleri barındırmasıyla bilinir. Bu özelliğinden faydalanarak bağışıklığın da güçlenmesine katkı sunan doğal taş koronadan korunmak için doğal taşlar listesinde adını gösterir. Kanın temizlenmesinde ve kan dolaşımının düzene girmesinde ve iç organlardan kanla ilişkili olarak pankreas, dalak ve kalp üzerinde olumlu etkileri taşın bilinen sağlık üzerindeki iyileştirici etkilerindendir.

Kehribar Taşı
Kehribar Taşı

Koronadan Korunmak İçin Doğal Taşlar; Kehribar Taşının Mucizevi Koronaya Karşı Korunması

Doğada organik etkenlerle oluşan bu doğal taş cilde temas edecek şekilde kolye olarak kullanıldığında boğaz ağrılarına, tiroit ile ilgili sorunlara son derece iyi gelir. Koronanın da boğazdan vücuda inmesine engel olacak kehribar doğal taşı koronadan korunmak için doğal taşlar arasında en etkili olanlarından biridir. Kehribar ayrıca koronadan korunma dışında guatr, bronşit ve astım gibi rahatsızlıklara da iyi gelerek şifa verici özelliklerini gösterir. Organizmaların yeniden yapılanmasında yardımcı olarak çıkan kehribar taşı hastalıklara karşı iyileştirici enerjisini o bölge üzerine temas ederek göstermeye çalışır. Güçlü taşlar arasında görülür.

Koronadan Korunmak İçin Doğal Taşlar yazısı ilk önce Şifalı Taşlar üzerinde ortaya çıktı.

]]>
https://sifalitaslar.com.tr/taslar/koronadan-korunmak-icin-dogal-taslar.html/feed 0
Çalışma Hayatında Başarı Getiren Doğal Taşlar https://sifalitaslar.com.tr/taslar-genel-bilgi/calisma-hayatinda-basari-getiren-dogal-taslar.html https://sifalitaslar.com.tr/taslar-genel-bilgi/calisma-hayatinda-basari-getiren-dogal-taslar.html#respond Wed, 04 Nov 2020 10:16:09 +0000 https://sifalitaslar.com.tr/?p=7968 Çalışma hayatında başarı getiren doğal taşlar, enerjileri ve insanlar üzerindeki olumlu etkileriyle beraber çok eski zamanlardan beri başarıya ulaşmak için kullanılmaktadır. Doğal taşların insanlar üzerindeki yadsınamaz etkisi, başarıya giden yolda da destekçileri olarak bireysel pek çok yarar sağlamaktadır. Çalışma ortamlarına yerleştirilen ve sık sık temas haline geçilebilen doğal taşların kişinin çalışması üzerindeki olumlu etkileri, motivasyonun […]

Çalışma Hayatında Başarı Getiren Doğal Taşlar yazısı ilk önce Şifalı Taşlar üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Çalışma hayatında başarı getiren doğal taşlar, enerjileri ve insanlar üzerindeki olumlu etkileriyle beraber çok eski zamanlardan beri başarıya ulaşmak için kullanılmaktadır. Doğal taşların insanlar üzerindeki yadsınamaz etkisi, başarıya giden yolda da destekçileri olarak bireysel pek çok yarar sağlamaktadır.

Çalışma ortamlarına yerleştirilen ve sık sık temas haline geçilebilen doğal taşların kişinin çalışması üzerindeki olumlu etkileri, motivasyonun artmasını sağlayarak başarıyı getirme yolunda etkin bir rol oynayacaktır. Kişinin çalışma düzenine ve kalitesine yön veren doğal taşlar, zihinsel faydaları ile beraber çalışma verimini yükseltecektir.

Çalışma hayatında başarı getiren doğal taşlar: kaplan gözü taşı, hematit taşı, garnet taşı, oniks taşı, havlit taşı, rodonit taşı, sitrin taşı, pirit taşı ve apatit taşıdır.

Kaplan Gözü Taşı

Çalışma Hayatı Başarısı ve Kaplan Gözü Taşı

Eski tarihlerden beri odaklanma ve başarı için kullanılan kaplan gözü taşı, yüksek enerjisi ile çalışma hayatında başarı getiren doğal taşlar arasında yer alır. Kendi içerisindeki yoğun enerjisi ile bulunduğu ortama da yoğun pozitif enerji ve güç yayan kaplan gözü taşı, adını aldığı kaplan hayvanı gibi kişide yüksek ölçüde odak oluşturma konusunda çok etkilidir. Sabrı, odağı ve doğru zamanı kollaması ile bilinen kaplanlara benzer şekilde, kaplan gözü taşını kullanan kişiler, çalışma hayatlarında kendilerine fark attıracak bu özellikleri kendi içlerinde geliştirirler.

Çalışma hayatında stres yaşayan ve kaygı bozukluğuna sahip kişilerin, kaplan gözü taşı ile birlikte daha uyumlu ve sakin bir yapıya girerek çalışmalarını devam ettirdiği görülür.

Hematit Taşı

Çalışma Hayatı Başarısı ve Hematit Taşı

İçerisindeki yoğun demir elementi ile birlikte gücü simgeleyen hematit taşı, kullanan kişiye vereceği pek çok zihinsel güç ile beraber çalışma hayatında fark yaratacaktır. Zihinsel başarıyı artırarak hafıza güçlendirici özelliği bulunan hematit taşı, kişinin odaklama gücünü de yükseltecektir.

Hematit taşı, kişiye pozitif yönde verdiği enerjiler ile birlikte özgüven artırımını sağlayacak ve kişinin öz kontrolünü yaparken daha bilinçli olmasına katkıda bulunacaktır.

Yoğun iş temposunda çalışan kişilerde uyku problemleri mevcut ise hematit taşı kullanımı ile beraber uyku sorunları da çözüme ulaşacaktır.

Garnet Taşı

Çalışma Hayatı Başarısı ve Garnet Taşı

Çalışma hayatında başarı getiren doğal taşlar arasında bulunan garnet taşı, özellikle zihin rahatlatma ve ortamdaki kötü enerjileri iyileştirme açısından önem arz etmekte olan bir doğal taştır. Gücünü renginden alan ve bu gücü de kullanan kişiye veren garnet taşı; çalışma hayatında gereken azmin sağlanması yolunda yardımcı görevi görecektir.

Garnet taşı, zihindeki bulanıklıkları kaldıran ve daha berrak şekilde işleyişini sağlayan bir taş olduğundan iradeyi kuvvetlendirir. Kişinin yapmakta zorlandığı işlerin üstesinden gelmesine yardımcı olur.

Farkındalığı artırarak, kullanan kişinin yeni fikirlere ve fırsatlara daha açık olmasını sağlayan garnet taşı; duygusal olarak da daha dengeli ve güçlü olmasına katkıda bulunarak çalışma hayatında güzel sonuçlar doğuracaktır.

Oniks Taşı

Çalışma Hayatı Başarısı ve Oniks Taşı

Etkileyici rengi ve yapısıyla dikkat çeken oniks taşının başarı için kullanımı çok eski zamanlara uzanmaktadır. İçerisindeki yoğun enerji ile beraber zıt duygu ve düşüncelerin dengelemesi yönünde rol alan oniks taşı, ruhsal olarak kişiye pek çok olumlu özellik katacaktır. Oniks taşı, hem kullanan kişinin özgüveninin artmasına hem de çalışma ortamındaki takım arkadaşlarıyla arasındaki ilişkilerin düzenlenmesinde faydalı olacaktır.

Oniks taşının kişiye sağladığı güç ve disiplin de, çalışma hayatında başarıya ulaşmasına yardımcı olur. Çalışma hayatında yenilikler yaşamak ve görmek isteyen kişilerin çalışma alanlarına yerleştirecekleri oniks taşı; ortamın enerjisini yenileyecek ve negatif havayı filtreleyerek mekanı kötü enerjilerden arındıracaktır.

Havlit Taşı

Çalışma Hayatı Başarısı ve Havlit Taşı

Çalışma hayatında başarı getirecek doğal taşlara bakıldığında etkili olan bir diğer taş da havlit taşıdır. Çalışırken belli bir konuda ya da problemde tıkanıklık hissedilir ise havlit taşı, sorunların aşılmasında ve kişinin üzerindeki stresin atılmasında büyük bir rol oynar. Stres konusunun çözülmesinde en etkili doğal taşlardan birisidir.

Havlit taşı, yoğun çalışma temposu altındaki çalışanların sürekli dolu zihinlerinin rahatlamasına ve daha kaliteli bir çalışma süreci geçirmesine yardımcı olur. Kişinin bakış açısını geliştirerek, işinde daha önce farkına varmadığı şeyleri görmesini sağlayacak olan havlit taşı, daha yaratıcı işlerin ortaya çıkmasına da katkı sağlayacaktır.

Rodonit Taşı

Çalışma Hayatı Başarısı ve Rodonit Taşı

Ender bulunan ve çok değerli doğal bir taş olan rodonit taşı, vücuttaki zıt enerjileri dengeleyerek kişiye sakinlik sağlar. Rodonit taşı, çalışma hayatında hissedilen olumsuz duyguların, baskıların ve stresin aşılmasında ve çözümlenmesinde yardımcı görev görerek; çalışma başarısını düşüren duygusal problemlerin ortadan kalkmasına destek olur. Başarısızlık korkusu ve iş yapabilme becerisi konusunda endişe yaşayan kişiler, rodonit taşı kullanarak zihinsel rahatlama yaşayacaklardır.

Kullanan kişinin iş hayatında ne istediğini daha net anlamasına yardımcı olan ve çalışma bilincini artıran rodonit taşı, hedef ve isteklere ulaşma konusunda kişiye yol gösterici bir enerji verecektir.

Sitrin Taşı

Çalışma Hayatında Başarı Getiren Doğal Taşlar; Sitrin Taşı

Başarı ve şansın simgesi olan sitrin taşı, çalışma hayatında başarı getiren doğal taşlar arasında kendi yerini güçlü şekilde alacaktır.

Sitrin taşı, çalışma hayatında motivasyon problemi yaşayan ve yapmak istediklerini yapamayıp planlarını uygulayamayan kişilerin iradelerini yükseltecek ve daha disiplinli bir çalışma sistemi oluşturmasında rol alacaktır.

Sanat ve estetik barındıran yaratıcı işlerde kişiye farklı bakış açıları ve yeni perspektifler katan sitrin taşı, en yaygın kullanılan başarı taşlarından biridir. Ender bulunmasıyla beraber değeri de artan sitrin taşı, duygusal anlamda kişiye pek çok fayda sağlayacaktır. Kullanan kişide negatif duyguların atılmasında etkin bir görev görecek sitrin taşı; daha huzurlu ve verimli bir çalışma hayatı yaşanması yolunda fark yaratacaktır.

Pirit Taşı

Çalışma Hayatında Başarı Getiren Doğal Taşlar; Pirit Taşı

Bereketi simgeleyen ve istenen başarı ve hedeflere ulaşılması yolunda kişiye büyük enerjiler veren pirit taşı; irade güçlendirici özelliği ile birlikte öz kontrolü sağlayan ve farkındalığı geliştiren doğal bir taştır.

İlgi çekici görüntüsü ile dikkat çeken pirit taşı, dikkat dağınıklığı problemini çözerek odaklanmayı kolaylaştırır. Pirit taşı, iradeyi kuvvetlendirmesi ile birlikte kişinin aldığı kararlara daha çok uymasını ve bunun neticesinde başarıya ulaşmasını sağlamaktadır. Sağladığı bilinç, farkındalık ve irade neticesinde kişideki özgüven artışında da etkili pirit taşı, yüksek enerjisi ile birlikte aynı zamanda kişiye pek çok işi halletme gücü vererek becerilerini artırır.

Apatit Taşı

Çalışma Hayatında Başarı Getiren Doğal Taşlar; Apatit Taşı

Kişinin hayalindeki başarıya ve hedeflerine ulaşması konusunda en etkili taşlardan biri olan apatit taşı; çalışma hayatında başarı getiren doğal taşlar arasında dikkat çeken taşlardan birisidir. Kullanan kişiye içindeki gücü bulduran, hayallerine daha sıkı bağlanmasını sağlayan ve çalışma iradesini güçlendiren apatit taşı; ilham taşı olarak da rol aldığından kişide yoğun bir enerji çemberi oluşturur.

İş hayatının yoğun temposunda zihni dolan, sık sık dikkat dağınıklığı ile verim kaybı yaşayan kimseler için apatit taşı bu sorunların çözülmesinde şifa verme görevini üstlenecektir.

Yerleştirildiği mekandaki negatif enerjileri emerek çok daha huzurlu ve keyifli bir çalışma ortamı sunan apatit taşı, algıları da açarak derin bir enerji titreşimini ortaya koyacaktır.

Çalışma Hayatında Başarı Getiren Doğal Taşlar yazısı ilk önce Şifalı Taşlar üzerinde ortaya çıktı.

]]>
https://sifalitaslar.com.tr/taslar-genel-bilgi/calisma-hayatinda-basari-getiren-dogal-taslar.html/feed 0
Ders Çalışırken Masanızda Bulunması Gereken Doğal Taşlar https://sifalitaslar.com.tr/taslar/ders-calisirken-masanizda-bulunmasi-gereken-dogal-taslar.html https://sifalitaslar.com.tr/taslar/ders-calisirken-masanizda-bulunmasi-gereken-dogal-taslar.html#respond Wed, 04 Nov 2020 10:07:09 +0000 https://sifalitaslar.com.tr/?p=7954 Ders çalışırken masanızda bulunması gereken doğal taşlar, içlerinden gelen enerjileri ile performansınızı ve çalışma kalitenizi arttıracak. Doğal taşların mucizevi etkileri sadece insan vücudu üzerinde etkisini göstermekle kalmıyor. Bunun yanında zihinsel aktiviteler konusunda da verimliliği artırarak daha kaliteli işlerin ortaya çıkmasını sağlıyor. İnsanlık tarihinin ilk zamanlarından beri yoğun şekilde pek çok farklı alanda kullanılan doğal taşlar, […]

Ders Çalışırken Masanızda Bulunması Gereken Doğal Taşlar yazısı ilk önce Şifalı Taşlar üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Ders çalışırken masanızda bulunması gereken doğal taşlar, içlerinden gelen enerjileri ile performansınızı ve çalışma kalitenizi arttıracak.

Doğal taşların mucizevi etkileri sadece insan vücudu üzerinde etkisini göstermekle kalmıyor. Bunun yanında zihinsel aktiviteler konusunda da verimliliği artırarak daha kaliteli işlerin ortaya çıkmasını sağlıyor. İnsanlık tarihinin ilk zamanlarından beri yoğun şekilde pek çok farklı alanda kullanılan doğal taşlar, çalışmayla alakalı koşulları da iyileştirme gücüyle fazlasıyla tercih ediliyor.

Masanızın üzerine yerleştireceğiniz, kimi zaman çalışma esnasında temas edebileceğiniz ya da sürekli görebileceğiniz doğal taşlar, yayacakları pozitif enerji ile birlikte içinizdeki gücü bulmanız ve kullanmanız yolunda sizlere pek çok yarar sağlayacak.

Ders çalışırken masanızda bulunması gereken doğal taşlar: mercan taşı, akik taşı, yeşim taşı, ametist taşı, akuamarin taşı, florit taşı, beyaz kuvars, kalsedon taşı ve amazonit taşıdır.

Mercan Taşı
Mercan Taşı

Ders Çalışma ve Mercan Taşı

Güzelliği ile dikkat çeken ve uzun yıllardır kullanılan mercan taşı, ders çalışırken masanızda bulunması gereken doğal taşlar arasında yer alıyor. Konsantrasyon artırma özelliği ile dikkat dağınıklığını azaltıyor ve çalışmaların daha etkili şekilde yapılmasına olanak sağlıyor.

Odaklanma problemi olan kişiler için mercan taşı ideal bir odak toplayıcı özelliğe sahip olmasıyla biliniyor. Hafızanın daha iyi çalışmasına yardımcı olarak çalışma verimini artırıyor ve zihin karmaşalarının toparlanmasında etkileyici bir yardımda bulunuyor.

Akik Taşı
Akik Taşı

Ders Çalışma ve Akik Taşı

Her alanda etkili binbir çeşit faydalarını saymakla bitmeyecek akik taşı, tabii ki ders çalışırken masanızda bulunması gereken doğal taşlar içerisinde yerini alıyor. Rengi ve desenlerinin çeşitleriyle de pek çok insanın tercih ettiği akik taşı, zihinsel yönden pek çok olumlu etkisiyle fayda sağlıyor.

Çalışma esnasında fazla strese girme ve düşünceleri toparlayamama problemi yaşanırsa; akik taşına temas edilmesiyle birlikte pozitif enerjiler vücuda geçecek ve kişinin zihni daha berrak olmaya başlayacaktır.

Analitik düşünce yeteneğini ve konsantrasyonu arttıran akik taşı, çalışma esnasında muhakkak ki masanızda durmasıyla fark yaratacak doğal bir taştır. Akik taşı, motivasyon kaybıyla beraber gelen başarısızlık hissini azaltmaya yardımcı olurken içinizdeki çalışma isteğini de ortaya çıkaracaktır.

Yeşim Taşı
Yeşim Taşı

Ders Çalışırken Masanızda Bulunması Gereken Doğal Taşlar; Ders Çalışma ve Yeşim Taşı

Huzurun simgesi olan yeşim taşı, ders çalışma esnasında masaya konulmasıyla kişiyi rahatlatacak ve daha sakin bir ruh halinde işlerin halledilmesini sağlayacaktır. Kalabalık ortamlarda çalışma zorunluluğu bulunan kişilerde yeşim taşının kullanımı huzuru yayacağından; çevredeki insanlarla olan çalışma etkileşimi de iyileşecek ve daha verimli bir iş bitirici ortam meydana gelecektir.

İnsanın zihnini meşgul eden ve dağıtan meselelerin sonuca ulaşması için kişiye yeni bakış açıları katan yeşim taşı; problem çözücü özelliği ile çalışma esnasında muhakkak ki çok faydalı olacaktır.

Bilgelik ve şifa özellikleriyle ön plana çıkan yeşim taşı, ders çalışırken masanızda bulunması gereken doğal taşlar içinde olarak etkisini gösterecektir.

Ametist Taşı
Ametist Taşı

Ders Çalışma ve Ametist Taşı

En güçlü ve en etkili taşlardan biri olan ametist taşı, hem büyüleyici rengi ve yapısı hem de yoğun gücüyle en çok tercih edilen doğal taşlardan birisidir. Karar verme mekanizmasını olumlu yönde etkileyerek kararsızlığı önler ve doğru kararlar alma konusunda kişiye yardımcı olur.

Çalışma esnasında dikkatinin dağıldığını ve aklının bulandığı hisseden kişi, ametist taşına temas ederek daha berrak bir zihne kavuşacak ve konsantrasyonu artacaktır. Ametist taşı, dolaşım sisteminin de daha iyi çalışmasına yardımcı olarak kandaki oksijen miktarını artırır ve bu sayede odaklanma hızını da yükseltir.

Çalışma esnasında yaşanabilecek baskı ve stres durumlarını da azaltan ametist taşı, zihinsel rahatlamayı sağlayacaktır.

Akuamarin Taşı
Akuamarin Taşı

Ders Çalışırken Masanızda Bulunması Gereken Doğal Taşlar; Ders Çalışma ve Akuamarin Taşı

Adından da anlaşılacağı üzere denizi simgeleyen akuamarin taşı, etkileyici mavi rengi ile beraber sadece masanızda durmasıyla bile size huzur ve dinginlik sağlayacaktır.

Vücuda temas etmesi ile birlikte gerginliği alan ve kişiyi rahatlatan akuamarin taşı; özellikle çalışma esnasında fazlasıyla stresli hisseden kişiler için kurtarıcı bir görev üstlenecektir.

Akuamarin taşı, iş yoğunluğu fazla olan kişilerin kendilerini daha güçlü ve sorumluluk almaya daha yatkın hissetmesine yardımcı olacak; verdiği olumlu enerji ile birlikte kötü düşünceleri zihinlerinden uzaklaştıracaktır.

Derin odaklanma ve konsantrasyon gerektiren işlerde akuamarin taşına temas etmek, kişinin daha verimli çalışmasına ve zihnini meşgul eden düşüncelerden uzak olmasına katkıda bulunacaktır.

Florit Taşı
Florit Taşı

Ders Çalışma ve Florit Taşı

Pek çok renk çeşidi ile dikkat çeken florit taşı, zihni sakinleştirici özelliği ile ders çalışırken masanızda bulunması gereken doğal taşlar arasında yer almaktadır. Yoğun ve güçlü bir içeriğe sahip olması ile birlikte algıların açılmasında büyük rol oynayan florit taşı, vücuda dinçlik sağlar ve daha aktif iş yapımına yardımcı olur.

Florit taşı, beyni pek çok yönden uyararak çalışma kapasitesini artırır ve konsantrasyon kaybını önler. Kişisel farkındalığı artıran bir taş olması sebebi ile kişinin kendi içindeki kabiliyeti bulması konusunda yol açar ve özgüveni tazeler.

Beyaz Kuvars Taşı
Beyaz Kuvars Taşı

Ders Çalışırken Masanızda Bulunması Gereken Doğal Taşlar; Ders Çalışma ve Beyaz Kuvars Taşı

Beyaz rengi ile sakinleştirici özellik göstermesinin yanı sıra, yoğun tempoda çalışma gerektiren durumlarda da kişiyi rahatlatan beyaz kuvars taşı, odaklanmayı artırır. Kaliteli bir çalışma süreci geçirilmesini sağlar. Zihinde yaşanan kargaşaların düzenlenmesinde yardımcı olur. Daha net bir bakış açısı yakalanmasına katkıda bulunur.

Vücuda temasa geçişi ile birlikte kişideki konsantrasyon yoğunluğunu artıran beyaz kuvars taşı, içeriğinin yoğun kristalli olması sebebi ile, özelliklerini kalıcı bir şekilde temas eden kişiye aktarır.

Beyaz kuvars taşı, zihnin daha esnek ve yaratıcı düşünme evresine geçmesini hızlandırır. Kimi kültürlerde bilgeliğin simgesi olarak da görülen beyaz kuvars taşı, ders çalışırken masanızda bulunması gereken doğal taşlar içinde boy göstermektedir.

Kalsedon Taşı
Kalsedon Taşı

Ders Çalışma ve Kalsedon Taşı

Kadıköy taşı olarak da bilinen ve ortamdaki negatif enerjiyi emmesi ile birlikte kişiye olumlu yönde etkiler bırakan kalsedon taşı, uyumlu bir zihin sürecine geçilmesine katkıda bulunur.

Farklı renkleri bulunan kalsedon taşının mavi rengi, özellikle yaratıcılık gerektiren sanat gibi çalışma alanlarında kişiye daha farklı bakış açıları katarak; estetiğinin zenginleşmesine yardımcı olacaktır.

Hafızanın kuvvetlenmesini sağlayan kalsedon taşı, yeni bir dil öğrenmek isteyen kişiler için oldukça faydalı olacak ve dil becerilerini geliştirecektir.

Kalsedon taşı, çalışma esnasında dikkat dağınıklığı ve sürekli bir motivasyon kaybı yaşayan kişilerde de olumlu etkiler gösterecek; ve daha canlı bir beyin ile çalışma yapılmasını sağlayacaktır.

Amazonit Taşı
Amazonit Taşı

Ders Çalışma ve Amazonit Taşı

Adından da anlaşılacağı üzere amazon bağlantıları bulunan amazonit taşı, bu özelliği ile birlikte amazondan gelen pek çok derin ve güçlü enerjiyi bünyesinde barındırmaktadır.

Dinlendirici ve sakinleştirici özellikleri bulunan amazonit taşı, daha sakin ve uyumlu şekilde çalışmaya olanak sağlar. Farkındalığı artırır ve beynin daha güçlü şekilde çalışmasını yönlendirir.

Amazonit taşı, kişiye zihin açıklığı sağlayarak daha mantıklı kararlar alması yönünde katkıda bulunur. Çalışılan konuların daha net şekilde algılanması ve problemlerin daha rahat çözülmesi hususlarında kişiye güç katar.

İyileştirici özelliği ile birlikte çalışma esnasında yaşanan duygusal dalgalanmaları toparlar. Kişinin çok daha sağlıklı ve dengeli bir ruh hali içerisinde çalışmasını destekler.

Ders Çalışırken Masanızda Bulunması Gereken Doğal Taşlar yazısı ilk önce Şifalı Taşlar üzerinde ortaya çıktı.

]]>
https://sifalitaslar.com.tr/taslar/ders-calisirken-masanizda-bulunmasi-gereken-dogal-taslar.html/feed 0
Aşk Acısına İyi Gelen Doğal Taşlar https://sifalitaslar.com.tr/taslar/ask-acisina-iyi-gelen-dogal-taslar.html https://sifalitaslar.com.tr/taslar/ask-acisina-iyi-gelen-dogal-taslar.html#respond Wed, 04 Nov 2020 09:51:09 +0000 https://sifalitaslar.com.tr/?p=7941 Aşk acısına iyi gelen doğal taşlar, enerjileri ile acının hafiflemesine yardımcı oluyor. Doğal taşların şifaları sadece bedensel ağrı ve hastalıkları değil, ruhsal ve duygusal acıları da kapsıyor. Duygu dengesini sağlayarak kişileri daha sağlıklı ruh haline getirebilen doğal taşlar, her ihtiyaca göre çeşitli seçenekleri ile eski zamanlardan beri kullanılıyor. Doğru taşı doğru iyileşme süreci için kullanıp […]

Aşk Acısına İyi Gelen Doğal Taşlar yazısı ilk önce Şifalı Taşlar üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Aşk acısına iyi gelen doğal taşlar, enerjileri ile acının hafiflemesine yardımcı oluyor. Doğal taşların şifaları sadece bedensel ağrı ve hastalıkları değil, ruhsal ve duygusal acıları da kapsıyor. Duygu dengesini sağlayarak kişileri daha sağlıklı ruh haline getirebilen doğal taşlar, her ihtiyaca göre çeşitli seçenekleri ile eski zamanlardan beri kullanılıyor. Doğru taşı doğru iyileşme süreci için kullanıp sürekli temas halinde olmak, kalpteki ve zihindeki sorunların çözülebilmesi yolunda kişiye iyi bir destek haline geliyor.

Aşk acısına iyi gelen doğal taşlar: zümrüt, mavi damarlı akik taşı, aytaşı, pembe quartz taşı, inci, pembe kalsit taşı, kehribar taşı, lacivert taşı ve ametist taşıdır.

Zümrüt Taşı
Zümrüt Taşı

Aşk Acısı ve Zümrüt Taşı

Etkileyici rengi ve güzelliğiyle her zaman en dikkat çekici taşlardan biri olan zümrüt taşı aşk acısına iyi gelen doğal taşlar arasında yer alıyor. Ruha ve bedene olumlu şekilde etki etme gücü bulunan zümrüt taşı, tarihte ‘koşulsuz aşk taşı’ olarak da biliniyor. Kalbi iyileştirerek gücünü arttırıyor ve dolaşım sisteminin temizlenmesine yardımcı oluyor.

Sevginin ve bilginin de simgesi olarak bilinen zümrüt taşı, kişiye bu niteliklerin farkındalığını da katacak ve aşk acısını çözmesine yardımcı olacaktır. Bilgelik özelliği, yaşanan aşk acısındaki sıkıntıların daha net şekilde görülüp yorumlanmasında yeni bir kapı açarken; aşk dendiği zaman hemen yanı başında beliren sevgi de kişiye aşk acısını hafifletmesi yolunda yardımcı olacaktır.

Mavi Damarlı Akik Taşı
Mavi Damarlı Akik Taşı

Aşk Acısı ve Mavi Damarlı Akik Taşı

Mavi damarlı akik taşı, aşk dünyasında belki de en çok acıyı çektiren ayrılıklara dindirici özelliğiyle şifa sağlıyor. Olumsuz duygu ve düşünceleri dağıtma konusunda etkileyici bir güce sahip olan mavi damarlı akik taşı; kişinin içindeki kötü duyguları atmasına; negatif hislerden arınmasına ve yeni bir başlangıç yapmasına yardımcı oluyor.

Ayrılık sürecinde yaşanan durumlara farklı bir gözle bakılmasını sağlıyor ve aşk acısı çeken kişinin içinde bulunan gücü tekrardan keşfetmesi sürecinde kişiye destek oluyor. Uyku problemlerine ve strese de şifalı olduğu bilinen mavi damarlı akik taşı; bu özelliklerinin etkisiyle daha huzurlu bir dönemden geçilmesini sağlayarak aşk acısına iyi gelen taşlar arasında yer alıyor.

Aytaşı
Aytaşı

Aşk Acısı ve Aytaşı

Özellikleri ve iyileştiriciliği ile en güçlü taşlar arasında yer alan aytaşı, duygu kontrolü için en etkili doğal taşlardan biri olarak uzun yıllardan beri tercih ediliyor. Hislerin duyarlaşmasına ve farkındalığın artmasına yardımcı olan bu taş, dengeleyici özelliği sayesinde duygusal dalgalanmaları kontrol altına alıyor ve duygu akışının daha sakin şekilde gerçekleşmesini sağlıyor.

Aytaşı, negatif duygu ve düşüncelerin çözülüp uzaklaştırılmasında kişiye yardımcı olurken; daha mutlu bir hale gelmesi yönünde de enerji veriyor. İçinden çıkılamayan aşk acısı düşünceleri için aytaşı, koruyuculuğu sayesinde büyük fark yaratıyor.

Pembe Quartz Taşı
Pembe Quartz Taşı

Aşk Acısına İyi Gelen Doğal Taşlar; Aşk Acısı ve Pembe Quartz Taşı

Yumuşak ve narin rengiyle temas edildiği andan itibaren aşk acısı çeken kişide dengeleyici bir etki bırakacak pembe quartz taşı, yoğun enerjili bir taş olarak bilinir. Pembe quartz taşı, ayrılık acısını atma sürecinde kişiye güç ve özgüven katacak ve yeni başlangıçlar yapma sürecinde yol göstericiliği ile destek olacaktır.

Kalp üzerindeki olumlu etkileri ile beraber bedensel anlamda da şifa olur. Pembe quartz taşını, belli aralıklarla toprağa gömerek enerji nötrlemesi yapmak yerinde olacaktır. Çünkü yoğun enerji toplama özelliği olan bu taş, içinde biriktirdiği negatif enerjiyi dengelemeden aşk acısı çeken kişiye daha fazla olumlu etkide bulunamaz. Nötrlenip kullanılması halinde enerji gücünü olumlu şekilde kişiye yansıtabilir.

İnci Taşı
İnci Taşı

Aşk Acısı ve İnci Taşı

Aşk dendiğinde, muhakkak ki güzelliği ile ilk akla gelen taşlardan biri olan inci taşı, çok eski zamanlardan beri sevgiyi, tutkuyu ve bağlılığı göstermek için kullanılan doğal taşlardan biri olmuştur. Kişinin içindeki olumsuz duygular üzerinde iyileştirici ve dengeleyici özelliği bulunan inci taşını aşk acısına iyi gelen doğal taşlar arasında kullanmak faydalı olacaktır.

İnci taşı, daha sakin ve dingin bir zihne ulaşılmasını ve bu sayede daha huzurlu olunmasını sağlayacaktır. Aşk acısını atlatmak için kişiye güç verecek ve kendi değerini anlaması hususunda farkındalık yaratarak yıpratıcı ruh halinden çıkılmasında yol gösterici olacaktır.

Pembe Kalsit Taşı
Pembe Kalsit Taşı

Aşk Acısına İyi Gelen Doğal Taşlar; Aşk Acısı ve Pembe Kalsit Taşı

Yaşanan ayrılıklar sonrasında yoğun bir aşk acısı döneminden geçiliyor ise pembe kalsit taşı aşk acısına iyi gelen doğal taşlardan biri olarak şifa için kullanılabilir.

Pembe kalsit taşını; negatif enerjiyi, olumsuz düşünce ve ruh halini; kapalı bir zihni ve huzursuzluğu azaltma ve daha olumlu bir duygusal dengeye ulaşma konusunda kullanmak doğru bir tercih olacaktır.

Pembe kalsit taşı, güzel renginin de verdiği şefkatli enerji ile birlikte vücuttaki pek çok çakranın açılmasına yardımcı olacak ve aşk acısını iyileştirerek yeni başlangıçlara vesile olacaktır.

Kişinin içine attığı duygu ve düşünceleri gün yüzüne çıkarmada ve onları anlayıp çözerek kendine inancının artmasında etkili olacak pembe kalsit taşı; vücut içindeki pozitif enerjinin dengeli şekilde dağılmasında da etkin rol üstlenecektir.

Kehribar Taşı
Kehribar Taşı

Aşk Acısı ve Kehribar Taşı

Duygularını yoğun yaşayan ve aşk acısı çekerken kendini perişan eden kişiler için aşk acısına iyi gelen doğal taşlar arasında en etkililerinden biri kehribar taşı olacaktır. Eski zamanlardan beri yoğun etki etme gücüyle şifacılar tarafından tercih edilen kehribar taşı, aşk acısını dindirmek için doğru bir seçenek olacaktır.

Kehribar taşı, iyileştirme ve koruma özellikleriyle kişinin içindeki duygusal bozukluğun giderilmesini sağlayacak; üzüntüyü hafifleterek depresyon riskini en aza indirecektir. Kehribar taşına yeterli temas ile birlikte, kişi kendi içindeki gücü bulacak ve aşk acısını atlatacaktır.

Aşk Acısına İyi Gelen Doğal Taşlar Lacivert Taşı
Lacivert Taşı

Aşk Acısına İyi Gelen Doğal Taşlar; Aşk Acısı ve Lacivert Taşı

Aşk acısına iyi gelecek doğal taşlar arasında, yoğun görünümü ile dikkat çeken lacivert taşı, çok eski zamanlardan beri hem bedensel hem de ruhsal pek çok sıkıntının giderilmesi için şifa amaçlı kullanılıyor. Bastırılan duyguların dışarı çıkarılıp kişisel farkındalık ile analiz edilmesine yardımcı olarak; kişinin kendi içinde zihinsel bir gelişim yaşamasını destekliyor.

Lacivert taşı gökyüzü taşı olarak da bilinmesinin getirdiği özellikleri ile beraber; spiritüel bilinçlenme sağlayarak aşk acısı çeken kişinin iç huzura, dengeye ve salt mutluluğa kavuşmasına öncü oluyor.

Lacivert taşı, depresyon ve duygu bozukluğu gibi aşk acısından kaynaklı yoğun hislerin bir getirisi olarak kendini gösteren rahatsızlıkların çözülmesinde kolaylaştırıcı bir güç sağlayarak; hem zihnin hem de vücudun kendini toparlaması ve koruması yönünde etkili bir şifa taşı olarak kendini gösteriyor.

Aşk Acısına İyi Gelen Doğal Taşlar; Aşk Acısı ve Ametist Taşı
Ametist Taşı

Aşk Acısına İyi Gelen Doğal Taşlar; Aşk Acısı ve Ametist Taşı

Dikkat çekici görüntüsü ve yoğun şifalı enerjisi ile birlikte ametist taşı; aşk acısı çeken ve duygusal anlamda zorlanan kişiler için faydalı olacak bir taştır. Asıl olarak koruyucu özelliği ile ön plana çıkan ametist taşı, çok güçlü ve etkileme alanı fazlasıyla derin bir taş olarak bilinir.

Aşk acısı çeken kişinin kendisini toparlaması için bilinç uyandıran; zihni açan ve sezgilerini kuvvetlendiren ametist taşı, mantıksal faydasının yanı sıra duygusal iyileştirme de yaparak acıyı hafifletme üzerine mucizevi bir etki gösterir.

Aşk Acısına İyi Gelen Doğal Taşlar yazısı ilk önce Şifalı Taşlar üzerinde ortaya çıktı.

]]>
https://sifalitaslar.com.tr/taslar/ask-acisina-iyi-gelen-dogal-taslar.html/feed 0