Hit enter after type your search item
Şifalı Taşlar

Doğal Taş Takı ve Aksesuarlar

Astrolojiye Uygun Doğal Taşlar

/
/
/
90 Views

Doğum tarihlerine göre astrolojiye uygun doğal taşlar şekillenir. Bazı tabiata, doğal yaşama yatkınlığı yüksektir. Doğayla iç içe olma eğilimleri dolayısıyla tabiattan, topraktan gelen doğal taşların, burçlar üzerindeki etkisi de fark edilebilir şekilde olmaktadır.

Bazı burçların estetik bakış açıları ve sanat algılayışları da bir hayli gelişmiştir. Burçlarının doğal taşlardan alacağı enerji, onları ruhsal olarak daha da pozitif etkileyecektir; çünkü insanlara şifa verme ve etkileme özelliğine sahip doğal taşlar, toprağın ve estetiğin bir nevi harmanlanmış halini ortaya koyarlar.

astrolojiye uygun için doğal taşlar; zümrüt, akik, turkuaz, krizokol, safir, malakit, inci, rodonit ve fuksit taşlarıdır.

Zümrüt Taşı
Zümrüt Taşı

Koç Burcu ve Zümrüt Taşı

Zümrüt, astrolojiye uygun doğal taşlar bakıldığında öne çıkan taşlardan birisidir. Kalp çakrasına olan etkisiyle sevgiyi temsil eder ve “Koşulsuz Aşk Taşı” adıyla da bilinmektedir.

Hem ruhsal hem de bedensel açıdan olumlu pek çok özelliği vardır.  Vücudun dayanıklılığını arttırır ve başta karaciğer olmak üzere vücuttaki pek çok iç organın işleyişine yarar sağlar.

Duygusal olarak dengeli bir akış sağlayan zümrüt taşı, psikolojik olarak sinir yatışmasına katkıda bulunur.

Sabrı ile bilinen koç burcu için zümrüt taşı, bu yöndeki gücünü ve farkındalığını arttırma yolunda kişiye yardımcı olacak ve iç huzuru ve dinginliğini korumada kendisine destek olacaktır.

Akik Taşı
Akik Taşı

Boğa Burcu ve Akik Taşı

Toprak ile uyumu yüksek olan akik taşı, toprak grubu burcu olan boğa için ideal doğal taşlardan birisidir.

Akik taşı, duygulara olan etkileriyle bilinir. İnsan zihni üzerinde olumlu tesirler bırakarak, pozitif duygulara sahip olunması yolunda kişiye yeni kapılar açar.

Vücudun gırtlak, boğaz gibi bölgelerindeki çakraya etki eder ve buradaki bezleri çalıştırır.

Her burcun öne çıkan bir doğal taşı vardır; astrolojiye uygun doğal taşlara bakıldığında, akik taşının bedene ve ruha olan pek çok yoğun etkisiyle öne çıktığı görülür.

Vücudun çalışma şeklini düzenleyerek, kişinin daha verimli ve hızlı bir metabolizmaya sahip olmasına katkı sağlar. Kişinin gevşemesine ve rahatlamasına sebep olur.

Turkuaz Taşı
Turkuaz Taşı

Aslan Burcu ve Turkuaz Taşı

Ülkemizde yaygın olarak kullandığımız turkuaz taşı, toprak uyumu ile birlikte aslan için önemli taşlardan birisidir. İnsanlarda özellikle iletişim kanalı hususunda etkiler yaratır. İletişim açısından önemli ve güçlü bir taş olduğundan, arkadaşlık ve dostluk taşı olarak da bilinir ve sadakati temsil eder.

Vücuttaki kemiklerin kuvvetlenmesine katkıda bulunur. Solunum, sindirim ve bağışıklık sistemlerinde dengeyi ve düzeni sağlar.

Gırtlak çakrasına olan etkisiyle beraber, özellikle solunum yolu ve ciğer hususlarındaki hastalıklara iyi gelir.

Vücuttaki pek çok sisteme olan olumlu etkileriyle birlikte, kişinin daha aktif ve dinç olmasını sağlar. Migren hastalığına da iyi gelerek vücudun rahatlamasına yardımcı olur.

Krizokol Taşı
Krizokol Taşı

Başak Burcu ve Krizokol Taşı

Krizokol taşı, turkuaz taşına olan benzerliğiyle dikkat çeken bir taştır. Kalp çakrasına olan etkisi ile beraber, kişideki duygu değişimi durumlarında önemli bir yere sahiptir. Kalp çakrasını çalıştırması ile beraber ortaya çıkan enerji, hem başak burcu insanına hem de çevresindekilere sirayet ederek olumlu bir etki bırakacaktır.

Duygu dengeleme konusunda etkili bir güce sahip olan krizokol taşı, kişinin kendi içerisinde uğraştığı yoğun negatif hislerin azalmasında yardımcı olur. Korkuların kontrol altına alınmasına olanak sağlarken, zihin mentalitesinin artmasıyla beraber, koşullara daha farklı bir gözle bakılarak değerlendirilmesi açısından yön gösterici fayda sağlar.

Hem ruhsal hem de bedensel olarak kişinin sakinleşmesine destek sağlar ki, bu özelliğiyle birlikte, vücuttaki ağrıları da yatıştırdığı görülür.

Mavi Safir Taşı
Mavi Safir Taşı

Astrolojiye Uygun Doğal Taşlar; Terazi Burcu ve Safir Taşı

Astrolojiye uygun doğal taşlar araştırıldığında, safir taşı da, terazi burcu insanına verdiği güzel etkilerle kendisini gösterir. En değerli taşlar arasında bulunan safir taşı, eski zamanlardan beri şifa özelliği nedeniyle kullanılmaktadır.

Duygusal yönde yarattığı güzel hissiyatlarla birlikte aşkı kuvvetlendirir ve güveni arttırır. Kişinin algılarının açılmasına ve farkındalığının gelişmesine yardımcı olur. Dikkat gerektiren işlerden önce safir taşına temas edilmesi, kişinin konsantrasyonunun toparlanmasına destek olacaktır.

Vücuttaki salgıları dengeler ve düzenler. Böbreklerin sağlıklı çalışmasını sağlar.

Safir taşı, kalbi hem duygusal hem de bedensel anlamda kuvvetlendirerek dolaşım sisteminin düzgün çalışmasına yardımcı olurken, aynı zamanda da ruhsal dinginliğe ulaşılmasında öncü rol oynar.

Malakit Taşı
Malakit Taşı

Yay Burcu ve Malakit Taşı

Malakit taşı, vücudun hem duygusal hem de fiziksel zararlardan temizlenmesi konusunda yay burcu insanına büyük yarar sağlar. Güçlü bir taş olması sebebi ile kullanıldığı zaman etkili bir arındırma görevi görecek malakit taşı, kişinin hem ruhu hem de bedeni ile birlikte rahatlamasında büyük bir rol oynayacaktır.

Kişinin kendi içerisinde rahatsızlık veren, zihnini kurcalayan kötü duygu ve düşüncelerinin algılanması yolunda farkındalık yaratacak ve çözüm üretme hususunda bilincini geliştirecektir.

Malakit taşı, kas sorunlarını çözer ve vücudun farklı bölgelerinde oluşan ağrı ve sancıları hafifletir. Kişiyi uyku problemlerinden kurtarır ve kaliteli bir uyku almasına yardımcı olur.

Kişi üzerindeki yoğun psikolojik ve bedensel şifaları ile birlikte, cesaret duygusunu arttırarak, yaşanan problemlerin aşılmasında destek görevi görür.

İnci Taşı
İnci Taşı

Astrolojiye Uygun Doğal Taşlar; Akrep Burcu ve İnci Taşı

Astrolojiye uygun için doğal taşlardan biri de herkes tarafından bilinen ve güzelliğiyle görenleri büyüleyen inci taşıdır. Yaşam bulduğu kabuk içerisindeki oluşum süresi ile birlikte sabrı ve sabitliği simgeleyen inci taşı, akrep burcunu da bu yöndeki karakteri bakımından besler ve geliştirir.

Aşkı sembolize eden taşlardan biri olması ile evlilik içinde de olumlu etkilere sahiptir. Sevgiyi, değer hissini arttırır.

Vücut kemiklerimiz gibi yoğun kalsiyum içeriğine sahip olan inci taşı, bu içerik özelliğiyle birlikte kemiklerin güçlenmesine ve kemik ağrılarının azalmasına yardımcı olur.

Estetik ve sanat yönü gelişmiş olan akrep burcu için inci taşı, bu yöndeki kabiliyetlerini de arttırmalarına etki ederek, yeteneklerini geliştirmelerine destek olacaktır.

Rodonit Taşı
Rodonit Taşı

Oğlak Burcu ve Rodonit Taşı

Rodonit taşı, kalp çakrasına olan etkisiyle beraber yoğun bir duygusal tesir gücüne sahiptir. Kişinin hem kendi içindeki sevgiyi artıracak hem de bu sevginin enerjisi ile birlikte, çevresindekileri de etkilemesine sebep olarak, diğer insanlarla da daha güçlü bağlar kurulmasında öncü olacaktır.

Rodonit taşı, psikolojik ve bedensel olarak iyileştirici özelliği bulunan bir taştır. Vücuttaki yaraların tedavisinde kullanılabilir.

Rodonit taşı, hem vücut hem de zihinsel gelişimde rol alan bir taş olmasıyla bilinir. Cesaret ve konsantrasyonu artırarak, kişinin içindeki gücü bulmasına yardımcı ve başarılarını yükseltmesine destek olur. Kişinin kendi içindeki zıt duygu ve düşünceleri dengeleyerek, kalbinin ve zihninin rahatlamasına olanak sağlar. Yaşanan tecrübeleri pek çok farklı açılardan görme konusunda kişiye yeni perspektifler katar.

Fuksit Taşı
Fuksit Taşı

Astrolojiye Uygun Doğal Taşlar; Kova Burcu ve Fuksit Taşı

Fuksit taşı, astrolojiye uygun doğal taşlar arasında, bedensel faydalarından çok duygusal ve zihinsel faydalarıyla öne çıkan bir taştır. İletişim açısından önemli bir taş olmasıyla bilinir ve ikili ilişkilerde daha kaliteli duygu ve düşünce paylaşımına olanak sağlar.

Kova burcu içerisindeki yaratıcı üretim ve pratiklik yeteneklerinin daha da ortaya çıkmasına ve gelişmesine yönelik katkıda bulunur.

Bilinci ve farkındalığı arttırarak, kişinin hem kendisini hem de çevresini anlayıp yorumlaması alanında gelişim sağlanmasına yardımcı olacaktır. Bu sayede kararsızlık yaşama durumlarını azaltacak ve kişinin özgüvenini arttırarak kendisinden daha emin bir şekilde hareket etmesine öncülük edecektir.

Fuksit taşı, yaşanan olumsuzluklar karşısında kişinin daha dayanıklı durmasını sağlayarak, takıntılarını analiz edip çözmesi yönünden kişiye olumlu bakış açıları katacaktır.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

9 + 1 =

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :